Vnitřní poušť

Desierto adentro

Desert Within, The

Mexiko, 2008, 112 min

Rodrigo Plá

Náročný, pomalu ubíhající, ale zároveň svou prazvláštní atmosférou přitažlivý film. Zaujme jak stylem (upoutají zvláště animace a opravdu magická hudba), tak i vyprávěním, které diváka napíná při čekání na Znamení a také další smrt jednoho z Elíasových dětí (nemyšleno cynicky). A díky tomu je publikum (nebo alespoň v mém případě tomu tak bylo) schopné/ochotné i nějakým způsobem překousnout postavu fanatického otce, který byl opravdu, lidově řečeno, na přes držku. Celkově slabší 4*.(8.4.2014)

Další zde silně podceněný film. Na tomhle filmu může zaujmout leccos od naprosto dokonalé kamery a celkově vizuálního zpracování filmů (animace atd.) přes zajímavou prací s narací až po velmi zdatné (a pro mě rozhodně inovativní) rozebrání tématu náboženství a od toho se odvíjející výchovy, společnosti, psychologie, to vše zasané do dějinných událostí v Mexiku. Rozhodně doporučuji a řekl bych, že v mezích se nejedná o vyloženě náročný film na sledování..(29.6.2010)

Dosti náročný film vypráví o muži, jehož poznamenal zákaz náboženství v Mexiku, a jeho rodině. Následkem násilí spáchaném na jeho rodině se z něj stane trýznitel a jeho děti trpí.(7.7.2008)

• M.E.J.L.A.

Střelba naslepo se na festivalech nevyplácí. Vnitřní poušť je mdlá, ničím zajímavá rodinná sága, která se do Varů (a do Cannes) nemohla dostat jinak než omylem. Více než festivalové plátno by jí slušela televizní obrazovka v dopoledních hodinách...(7.7.2008)

Kvóty a zvláštní požadavky na ministry náboženství....... aneb " až si tě Bůh najde ". CITÁT - Náboženství, nebo více specificky náboženský fanatismus, to je jedno z témat filmu. Ateisté i věřící ti všichni v některý okamžicích musí zaujmout postoj k Bohu, nebo svolit k jeho existenci. Na druhé straně, náboženství je kulturní determinant, ať se nám to líbí nebo ne. Žijeme v židovsko-křesťanské společnosti a naše morálka je do velké míry strukturován na tomto základě. Ale ponětí o hříchu a vině se dotkne nás všech. Náboženství je kontroverzní a obtížné, právě proto, že je hluboce lidské. "(4.8.2011)