poster

Vnitřní poušť

 • Mexiko

  Desierto adentro

 • anglický

  Desert Within, The

Drama

Mexiko, 2008, 112 min

Režie:

Rodrigo Plá
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • docmen
  ****

  Dosti náročný film vypráví o muži, jehož poznamenal zákaz náboženství v Mexiku, a jeho rodině. Následkem násilí spáchaném na jeho rodině se z něj stane trýznitel a jeho děti trpí.(7.7.2008)

 • bassator

  43rd KVIFF 2008 - OPEN EYES - Otevřené oči, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.77/145(22.8.2009)

 • Exkvizitor
  ****

  Síla Vnitřní pouště tkví v nepolopatičnosti vyprávěného příběhu a jeho vyprávění jako takového. Zhruba do 3/4 se snímek jeví jako náboženská agitka: Muž činí celoživotní pokání za svůj mladický hřích stavbou kostela k větší slávě Páně kdesi uprostřed pouště, spoléhaje se na podporu početné rodiny. Až ke konci začne vycházet najevo, že asketický pracant je psychicky narušený náboženský fanatik, který na oltář nemilosrdného dogmatu neváhá obětovat životy všech svých dětí - kterým dennodenně vtlouká do hlavy, že jsou stejně odsouzeny umřít dřív než on, neboť je poskvrnil svými skutky. Tato divácky náročná studie náboženského fanatismu je pozoruhodná také svojí kamerou, hlavními hereckými výkony a ponurou chorálovou hudbou.(13.7.2008)

 • d-fens

  ocenenia : Mar del Plata Film Festival 2008 - nominácia na 1. cenu(24.2.2010)

 • Sarkastic
  ****

  Náročný, pomalu ubíhající, ale zároveň svou prazvláštní atmosférou přitažlivý film. Zaujme jak stylem (upoutají zvláště animace a opravdu magická hudba), tak i vyprávěním, které diváka napíná při čekání na Znamení a také další smrt jednoho z Elíasových dětí (nemyšleno cynicky). A díky tomu je publikum (nebo alespoň v mém případě tomu tak bylo) schopné/ochotné i nějakým způsobem překousnout postavu fanatického otce, který byl opravdu, lidově řečeno, na přes držku. Celkově slabší 4*.(8.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace