Ať vejde ten pravý

Drama / Horor / Romantický / Mysteriózní

Švédsko, 2008, 115 min

Tomas Alfredson

Předloha:

John Ajvide Lindqvist (kniha)

Hodně silnej a smutnej film. Ani ne tak horor, jako spíš mrazivé drama, no každopádně jsem si tenhle kousek skandinávské atmosféry dokonale vychutnal. Nevadily mi ani děti v hlavních rolích, a to už je co říct.(2.11.2008)

Atmosfericke, dojemne, citlive, krvave. A ma to vyborny soundtrack. Krasna "rozpravka", ktora na mna dokonale zafungovala... .(30.11.2008)

Chladno-krevné. Pomaloběžná romance, která nezapře knižní předlohu, ani nehollywoodský přístup k látce. Na hony vzdálené jakémukoliv západnímu pokusu o upíří film, krásně klaustrofobické a neodolatelně cizí. Vtáhne vás to do sebe, pohostí a pak vyplivne s pocitem, že Švédové jsou dobří nejen v hokeji. Do kina si ale vezměte topení, z tohohle filmu jde mráz po zádech ve všech významech toho slova.(30.11.2009)

Hodně neobvyklý, civilní upírský horor, říznutý dojemnou dětskou romancí a zimní atmosférou (tedy co se týká emocí a akce, postaveno na principu maximum v minimu). Závěrečná bazénková scéna je naprostá špička. Oceňuji také nečekaný //!SPOILER! happy end//. Na dnešní hororové poměry se jedná o velmi osobitou záležitost s dokonalými hereckými výkony ústřední dvojice.(2.3.2009)

Stejně jako život upíra je nekonečná láska k někomu i přesto, že klade po cestě určité překážky. Ale proč bychom se tomu bránili, když si rozumíme? Jak jinak bychom zažili dojemný příběh? Jak jinak bychom zjistili, co dokážou naše city? Jak jinak bychom se měli obětovat? Perfektní atmosféra s ještě dokonalejším soundtrackem až lituju toho, že jsem film propásl na KVIFF.(11.10.2009)