• psy.cho

Okrem počúvania otrasnej fínštiny som na tom filme nič nezbadal.(9.11.2011)

Finko-česky horor. Říkal jsem si, "Tak na tohle si prostě čas udělat musím!". Nakonec to nebyla bohužel žádná sláva, hlavně díky příběhu. Kdyby se se do toho nepletli všelijaké historické patlaniny a natočilo se to jako čistě ryzí horor, mohl by to být silně nadprůměrný, dech beroucí horor.(17.10.2013)

• Dadel

Nejlepší finský horor, jaký jsem kdy viděl.(10.6.2014)

Doteď nechápu, jak mohlo pár českých herců napadnout, že si s finskými kamarády natočí tenhle neuvěřitelně zvláštní horor. Na druhou stranu to nebylo vůbec špatné. Jen jsem většinu času měl problém pochytit, oč se ve filmu vůbec jedná. To všecko mi vysvětlil až samotný obsah filmu, co je napsaný zde, jinak bych se v tom asi ztratil. Každopádně atmosféra byla perfektní a Finové ukázali, že když chtějí, dokáží zabrousit do své minulosti, na kterou neradi vzpomínají.(27.7.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $192,492(3.9.2010)

• - Exteriéry filmu byly natáčeny v Praze - Řeporyjích, ve středověkém skanzenu Řepora. (Kolyas)

• - Slovo ''Poika'' ve finštině znamená chlapec, ve skutečnosti postavu ''Poiky'' hrála herečka Sonja Petäjäjärvi. (MadBigMax)