Finko-česky horor. Říkal jsem si, "Tak na tohle si prostě čas udělat musím!". Nakonec to nebyla bohužel žádná sláva, hlavně díky příběhu. Kdyby se se do toho nepletli všelijaké historické patlaniny a natočilo se to jako čistě ryzí horor, mohl by to být silně nadprůměrný, dech beroucí horor.(17.10.2013)

PROBOHA, co je to za klauna ten LIVINGDEAD? HRŮZA!(31.1.2011)

Nesrozumitelné, ale atmosféra a brýlatý Eric ušli, atmosféra byla dokonce tak přesvědčivá, že mi během projekce byla zima. 55%(11.9.2011)

Hororová pecka z Finska. Obrovské překvapení, které jen s několika herci dokáže vybudovat dokonalou atmosféru. Temné, děsivé a nejednoznačné. Nádherné depresivní lokace, děsivě dobrá kamera a strašidelně skvělá práce s herci. Takhle si představuji artový horor ze severu. Chuťovka.(6.9.2009)

Divný horor s divným příběhem a ještě divnějšími herci. Atmosféra je opravdu neskutečná a to prostředí nemá chybu, spolu s chladným filtrem i mrazivou hudbou mě to dokázalo udržet v pozoru, ale jinak opravdu nevím, co si mám myslet. Tohle je na mě příliš velký a abstraktní hardcore. Hlavně se mě neptejte o čem to bylo. Stejně jako s pochopením, mám teď problém s hodnocením, protože bych dal nejradši celou škálu. Tohle je něco, co se snad ani nedá hodnotit. Musím říct, že poprvé jsem po dokoukáni hororu totálně zmatenej. Absolutně nevím, čeho se chopit. Vím jen, že až budu mít náladu si to zopakovat, tak se budu muset víc soustředit a snad budu i víc v obraze. Momentálně jsem mimo a z hodnocení se vylžu 3 hvězdičkami.(20.6.2011)

• - Slovo ''Poika'' ve finštině znamená chlapec, ve skutečnosti postavu ''Poiky'' hrála herečka Sonja Petäjäjärvi. (MadBigMax)

• - Exteriéry filmu byly natáčeny v Praze - Řeporyjích, ve středověkém skanzenu Řepora. (Kolyas)