Film, ktorý vie vyvolať dosť paranoidný pocit. Lepšie ako NEPRIATEĽ ŠTÁTU...(10.11.2005)

|70%| Tak co tu máme za žánr ? No, takový zvláštní typ thrilleru. Příběh je jednoduchý, nemá nic překvapujícího, scénář není nejlepší, konec je scénáristicky poměrně slabý, ale přesto mě to bavilo. Mělo to jeden velký klad, na kterém vlastně celý film stojí a to skvělý Mel Gibson, který zde předvádí skvělý herecký výkon. A to zcela v netypické roli co zde hraje. Takže kvůli němu jsem zaokrouhlil mé rozhodování mezi 3 a 4 hvězdnou. Nějaké menší akční kousky zde byly, když byly celkem jednoduché, o akci zde nešlo. Jak říkám, kdo má rád Gibsona a chytla ho jeho postava v tomto snímku, tak by měl být spokojený. Místy jsem se opravdu smál. Roli podivína, který se věčně strachuje, je připraven na vše – to se fakt vydařilo. Dostalo mě třeba, že si dal na lednici zámek, o to víc mě pobavilo, že si zamykal i termosku s kafem nebo džusem. Hudba byla taková normální. Herecké obsazení krom Gibsona bylo slušné. Julia Roberts sehrála svůj klasický výkon – bavila mě. Patrick Stewart (u mě známý jako kapitán Picard z lodi Enterprise ze seriálu Star Trek – Nová Generace) zde měl zápornější roli – nějak se nepředvedl, ale nevadil mi. Zbytek bez problému. Takže, nic výraznějšího se ve filmu neděje, ale to mi nepřekáželo. Dlouhá délka mi také nevadila, tak proč být zbytečně kritický ? Nadprůměrná záležitost to rozhodně je.(29.5.2015)

Neobvyklé herecké duo Julia Roberts a Mel Gibson tentokrát nezklamalo. Naopak velmi zklamal český dabing. Divák, který je zvyklý, že z úst J. Roberts vychází líbivý hlas Nely Boudové bude v tomto filmu hodně zklamán. Uslyší totiž neskutečně a k J. Roberts naprosto nehodící se dabing Petry Hanžlíkové, která měla zůstat u dabování Esmeraldy. Ale to už by k dabingu stačilo. Filmoví tvůrci nám připravili velmi zajímavý námět s politickou příchutí, která většinou nezklame. Snímek díky výbornému Melu Gibsonovi opravdu působí až mysteriózně. Hudba je také velmi vhodně zvolená. Velmi zajímavý snímek a pro ty, kteří mají možnost zvolit si původní znění s českými titulkami bude možná ještě zajímavější...(24.9.2007)

Nejtalentovanější scénárista současnosti stvořil dokonale paranoidního Jerryho, osobu psanou naprosto na míru Melu Gibsonovi, aby nám předvedl, že i v žánru thrilleru se nemusí jen dělat řemeslo, ale může vzniknout film, který je vizuálně a režijně funkční, a člověka skutečně vtáhne do děje a baví ho stále a stále.(12.5.2013)

Když jsem to kdysi viděl poprvé docela mě to nebavilo a Gibson mi silně lezl na nervy.. Kupodivu, když jsem to teď viděl po letech znovu, líbilo se mi to velmi (přestože mi i tentokrát Gibson lehounce na nervy brnkal). Možná jsem měl víc klidu si ho pořádně vychutnant, možná stoupl v mých očích ve srovnání s tím co se teď točí za blitky a prodává jako ačkové thrillery.(21.2.2008)

• - Film je již pátou spoluprací Richarda Donnera a Mela Gibsona (Jerry Fletcher). Hned čtyřikrát se setkali při natáčení série Smrtonosná zbraň a spolupracovali spolu také u westernové komedie Maverick (1994). (Itar)

• - Zhruba v čase 1:33:54 se v záběru ukáže dodávka s nápisem Hynek Enterprises, Inc. Je to odkaz na dr. Allena J. Hynka, astronoma a vědce, který byl poradcem Air Force v otázkách UFO mezi lety 1940 - 1960. (HyneX)

• - Do role Alice se počítalo původně s Jodie Foster. (fannah)