rozpocet- ? trzby celosvetovo -$136,982,834(23.9.2006)

• Ivoshek

Na rozdíl od jiných filmů s Melem Gibsonem je tenhle poněkud překombinovaný a místy chaotický. Mel hraje standardně (celkem dobře), Julia Roberts taky standardně (celkem špatně) a kapitán Picard za celý film nevystřelí na Klingony ani jedno fotonové torpédo.(7.8.2007)

Filmy o konspiračních teoriích mám moc rád a tenhle patří k těm lepším. Navíc je tady vynikající Mel Gibson v roli "roztržitého" taxikáře Jerryho. Donner SPIKNUTÍ vede jistou rukou, díky které se nebudete nudit. A jako bonus tu máme geniální scénu, kdy Jerry přivázaný ke kolečkovému křeslu prchá pryč z budovy. Na něco takového se prostě nezapomíná.(17.8.2008)

Geniálně jednoduchý a jednoduše geniální námět za milión, ze kterého šlo vytřískat tolik dobrého... Šlo, ale bohužel k tomu nedošlo. Navíc kredit sráží i délka a otřesný závěr, kdy se to rázem bere vážně a působí to spíše jako parodie sebe sama. Každopádně ze spolupráce Donnera s Gibsonem vzešel nejeden dobrý film a i Spiknutí se k nim zařadí. A to i navzdory tomu, že je tentokrát je to pouze dobré a nikoli výtečné.(26.8.2007)

Amatérský splétač složitých konspiračních teorií Jerry Fletcher pocítil násilí páchané na své osobě a pochopil, že se minimálně jednou trefil do černého. Jenže Jerryho práce byla vždy spíše kvantitativní, takže nemá nejmenší tušení, který z jeho pověstných blábolů se skutečně stal. Pátrání po pravdě není zdaleka tak zábavné a napínavé, jak by mohlo být, ale nudou jsem při sledování tohoto snímku rozhodně netrpěl.(6.12.2008)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 7. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V kině, ve kterém se Jerry schová před pronásledovateli, právě promítají film Jestřábí žena. Konkrétně závěr filmu, kdy Navar vjíždí na koni do katedrály. (m.xFuck)

• - Film je již pátou spoluprací Richarda Donnera a Mela Gibsona (Jerry Fletcher). Hned čtyřikrát se setkali při natáčení série Smrtonosná zbraň a spolupracovali spolu také u westernové komedie Maverick (1994). (Itar)