Osvědčená spolupráce velmi dobrého režiséra Richarda Donnera a výborného herce Mela Gibsona se tímto filmem jen a jen potvrzuje. Navíc mezi sebe přijali i krásnou Julii Roberts, které to neuvěřitelně sluší v tomto snímku. Skvělý padouch v podání Patrick Stewarda. A důležité je, že hvězdné trio Mel Gibson, Julia Roberts a Patrick Stewat předvádějí výtečné výkony. Scénář nemohl dopadnou jinak než parádně, protože se ho ujal Brian Helgeland, který je zárukou dobré kvality. Naprosto dokanalou práci odvedl Carter Burwell, jehož hudba je velice působivá. Ke konci filmy jsem měl menší bordel v hlavě, o co tam vlastně šlo, ale skoro hned se mi rozsvítilo. Něco málo přes dvě hodiny mi uteklo neskutečně rychle, což mi dokazuje, že jde o vydařený film.(24.2.2008)

Docela příjemný thriller s vkusným romantickým nádechem, standartně skvělým Melem Gibsonem a nadprůměrnou Julií Roberts (a to ji nemusím). Ale po všech stránkách to není nic víc, než lepší průměr. 60%.(9.5.2009)

Filmy o konspiračních teoriích mám moc rád a tenhle patří k těm lepším. Navíc je tady vynikající Mel Gibson v roli "roztržitého" taxikáře Jerryho. Donner SPIKNUTÍ vede jistou rukou, díky které se nebudete nudit. A jako bonus tu máme geniální scénu, kdy Jerry přivázaný ke kolečkovému křeslu prchá pryč z budovy. Na něco takového se prostě nezapomíná.(17.8.2008)

Něco takhle napínavýho vidíte párkrát za život a to do toho počítám když vaše babička hledá brejle. Super, super super a Mel Gibson se role zhostil opravdu velice grandiózně. Stejně tak Patrick "Picard" Stewart.(3.4.2005)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $75,982,834Tržby Celosvetovo $136,982,834║ Tak po dlhšom čase som sa k tomuto špionážnemu počinu od Richarda Donnera vrátil s musím povedať, že lepšie som spraviť nemohol. Z prvotného priemerného hodnotenia musím zmeniť svoj postoj na najvyššie, lebo takto kvalitne skonštruovaná špionážna dráma sa len tak nevidí, jedine ma napadá Scottov Verejný nepriateľ(95%). V podstate po celý čas nám príbeh ponúka strhujúce teórie a tým nám nedovolí spustiť zrak s prezentovaných obrázkov a to dej nepotrebuje ani nejakú bombastickú akciu, čo by zbytočne premrštila dej do banálnosti. Mel Gibson a Julia Roberts predvádzajú bravúrnu súhru aká sa len môže od takýchto mien očakávať, z ich vystúpenia sú cítiť emócie, napätie a nehovoriac už o strachu. "Donner keď má chuť do točenia a k tomu dobrý scenár, tak to je badateľne cítiť, čoho je dôkazom aj tento jeho počin!"(18.5.2005)