Skoro celá pravda

La vérité ou presque

True Enough

Drama / Komedie

Francie, 2007, 95 min

Sam Karmann přivezl do Karlových Varů podařený film zobrazující tragikomičnost rodinných, mileneckých i přátelských vztahů. Ústřední postavou je po úspěšné kariéře bažící moderátorka lokální televizní stanice. Kolem ní se rozehrávají příběhy lidí, kteří se nějakým způsobem ocitnou v její blízkosti - ať je to rodina, nebo spolupracovníci. Z Francie do Ameriky, kde Anna žije, přijíždí také postarší gay, který zde hodlá psát biografii o jazzové zpěvačce Pauline Andertonové. A právě ten je pro ni zásadní, přes počáteční nesrovnalosti nacházejí jakousi společnou řeč a Anne poznává, že všechno se nemusí dělat jen pro zisk a úspěch. A všichni v tomhle filmu tak trochu lžou, někteří více, jiné méně. Jedni z vlastní slabosti a kvůli nevěře, druzí, aby právě projevili sílu uchránit letité tajemství. A v tom je ten kontrast. Jednotlivé příběhy nejsou nikterak převratné, ale společně vytvářejí působivou, ba dokonce dokonalou mozaiku, která z filmu dělá záležitost, nad níž se musí přemýšlet ještě pár dní poté, co opustíte kino.(11.7.2008)

Film sice po čase úspěšně opustí vaši paměť, aniž by v ní cokoliv zanechal, bezprostředně po jeho shlédnutí se vám ale bude líbit. Zajímavě propletené vztahy, skvělé dialogy. Jen škoda, že je tolik podobný Paříži, a to nejen herci, ale i tématem (vztahy, vztahy a zase vztahy). Vedle ní se totiž nemá šanci prosadit.(12.7.2008)

43rd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2008 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce - 90%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.47/721(4.1.2009)

Z tohodle rendez-vous mám příjemně na duši. Výborný André Dussolllier jako homosexuální spisovatel, po jehož vnitřním klidu bych oblízla všech deset, můj soukromý herecký objev posledních let Karen Viard, pak režisér, co hrál zároveň jejího přetrpělivého manžela, těhotná a tak čistá nextmanželka ... krásné postavy z masa a kostí vtažené do pátrání, při němž se hledala zapadlá jazzová zpěvačka a našlo se zase mnohem víc. A zase úplně nejblíž. 3,5 *.(20.6.2009)

• Terva

Chcete celou pravdu ? Mě to nebavilo. Dvě hvězdy za Karin Viard v roli Anne. Scénář : Jérôme Beaujour a Sam Karmann. Podle románu Stephena McCauleyho. Kamera : Matthieu Poirot-Delpech. Hudba : Pierre Adenot(3.8.2011)