poster

Skoro celá pravda

 • Francie

  La vérité ou presque

 • anglický

  True Enough

Drama / Komedie

Francie, 2007, 95 min

 • Marys
  **

  Pri slovnom spojení "francúzska komédia" som si zvykol na to, že je to niečo, pri čom sa celkom dobre bavím. Pri tomto som sa neskutočne nudil. Hoci charaktery postáv boli celkom zaujímavé, to je asi tak všetko, čo ma na tomto filme zaujalo. Zbytočne dlhé nezaujímavé pasáže a následné nelogické strihy, kedy sa dej posunul nikto nevie kam tomuto filmu na pútavosti z mojej strany určite nepridali. Nudné.(6.12.2009)

 • KatRi
  *****

  Sam Karmann přivezl do Karlových Varů podařený film zobrazující tragikomičnost rodinných, mileneckých i přátelských vztahů. Ústřední postavou je po úspěšné kariéře bažící moderátorka lokální televizní stanice. Kolem ní se rozehrávají příběhy lidí, kteří se nějakým způsobem ocitnou v její blízkosti - ať je to rodina, nebo spolupracovníci. Z Francie do Ameriky, kde Anna žije, přijíždí také postarší gay, který zde hodlá psát biografii o jazzové zpěvačce Pauline Andertonové. A právě ten je pro ni zásadní, přes počáteční nesrovnalosti nacházejí jakousi společnou řeč a Anne poznává, že všechno se nemusí dělat jen pro zisk a úspěch. A všichni v tomhle filmu tak trochu lžou, někteří více, jiné méně. Jedni z vlastní slabosti a kvůli nevěře, druzí, aby právě projevili sílu uchránit letité tajemství. A v tom je ten kontrast. Jednotlivé příběhy nejsou nikterak převratné, ale společně vytvářejí působivou, ba dokonce dokonalou mozaiku, která z filmu dělá záležitost, nad níž se musí přemýšlet ještě pár dní poté, co opustíte kino.(11.7.2008)

 • matynka
  ****

  Film sice po čase úspěšně opustí vaši paměť, aniž by v ní cokoliv zanechal, bezprostředně po jeho shlédnutí se vám ale bude líbit. Zajímavě propletené vztahy, skvělé dialogy. Jen škoda, že je tolik podobný Paříži, a to nejen herci, ale i tématem (vztahy, vztahy a zase vztahy). Vedle ní se totiž nemá šanci prosadit.(12.7.2008)

 • Dan9K
  ***

  Po téměř všech stránkách nezajímavý film o ničem, jehož dialogy jsou ale natolik dobře napsané, že to člověka baví. Ale nečekejte, že si snímek výrazněji zapamatujete.(11.7.2008)

 • Terva
  **

  Chcete celou pravdu ? Mě to nebavilo. Dvě hvězdy za Karin Viard v roli Anne. Scénář : Jérôme Beaujour a Sam Karmann. Podle románu Stephena McCauleyho. Kamera : Matthieu Poirot-Delpech. Hudba : Pierre Adenot(3.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace