Skoro celá pravda

Vérité ou presque, La

True Enough

Drama / Komedie

Francie, 2007, 95 min

Sam Karmann přivezl do Karlových Varů podařený film zobrazující tragikomičnost rodinných, mileneckých i přátelských vztahů. Ústřední postavou je po úspěšné kariéře bažící moderátorka lokální televizní stanice. Kolem ní se rozehrávají příběhy lidí, kteří se nějakým způsobem ocitnou v její blízkosti - ať je to rodina, nebo spolupracovníci. Z Francie do Ameriky, kde Anna žije, přijíždí také postarší gay, který zde hodlá psát biografii o jazzové zpěvačce Pauline Andertonové. A právě ten je pro ni zásadní, přes počáteční nesrovnalosti nacházejí jakousi společnou řeč a Anne poznává, že všechno se nemusí dělat jen pro zisk a úspěch. A všichni v tomhle filmu tak trochu lžou, někteří více, jiné méně. Jedni z vlastní slabosti a kvůli nevěře, druzí, aby právě projevili sílu uchránit letité tajemství. A v tom je ten kontrast. Jednotlivé příběhy nejsou nikterak převratné, ale společně vytvářejí působivou, ba dokonce dokonalou mozaiku, která z filmu dělá záležitost, nad níž se musí přemýšlet ještě pár dní poté, co opustíte kino.(11.7.2008)

Z tohodle rendez-vous mám příjemně na duši. Výborný André Dussolllier jako homosexuální spisovatel, po jehož vnitřním klidu bych oblízla všech deset, můj soukromý herecký objev posledních let Karen Viard, pak režisér, co hrál zároveň jejího přetrpělivého manžela, těhotná a tak čistá nextmanželka ... krásné postavy z masa a kostí vtažené do pátrání, při němž se hledala zapadlá jazzová zpěvačka a našlo se zase mnohem víc. A zase úplně nejblíž. 3,5 *.(20.6.2009)

43rd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2008 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce - 90%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.47/721(4.1.2009)

• Marys

Pri slovnom spojení "francúzska komédia" som si zvykol na to, že je to niečo, pri čom sa celkom dobre bavím. Pri tomto som sa neskutočne nudil. Hoci charaktery postáv boli celkom zaujímavé, to je asi tak všetko, čo ma na tomto filme zaujalo. Zbytočne dlhé nezaujímavé pasáže a následné nelogické strihy, kedy sa dej posunul nikto nevie kam tomuto filmu na pútavosti z mojej strany určite nepridali. Nudné.(6.12.2009)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(25.6.2008)