Za sklem (festivalový název)

• Chorvatsko

Iza stakla

Drama / Psychologický

Chorvatsko, 2008, 80 min

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(25.6.2008)

Z nečekaného závěru mám pocit, že autoři nevěděli, jak to ukončit... Škoda. Jinak mi to přišlo velmi opravdové a uvěřitelné....(7.4.2011)

Za sklem: nevěra, zbabělost být odpovědní za city druhých, rozklad rodinných hodnot a vztahů. V hlavní roli Leon Lučev a skleněné okenní tabule, které alespoň pro mne zde symbolizují náš přístup k životu i citům: hloupě se domníváme, že všichni, které milujeme, s námi zůstanou navěky, že to, co právě dnes prožíváme, je to nejzásadnější, a že ty, které jsme k sobě připoutali, smíme vnímat s chladným odstupem, ne-li jim přímo ubližovat...a ono během vteřiny se vše, co jsme mohli zkusit slušně vyřešit, rozsype jako sklo a zmizí v nenávratnu.(16.7.2009)

• Naslund

Rozvrácená rodina, nepříjemné charaktery (snad s výjimkou manželky hlavního záporáka), žádný pořádný děj a nicneříkající konec. Pro mě emociálně sterilní záležitost a kromě několika scén nuda. Nejlepší scénou je pak vášnivá manželská erotická scéna, kterou by mohly jiné filmy závidět. Nikdy jsem však neměl zájem sledovat běžný svět kolem mě i na plátně, takže jsem možná příliš subjektivní. Kdo podobné sociální filmy nevyhledává, asi by jej měl opatrně překročit.(17.7.2008)

Čo k tomu dodať, s citmi sa neradno zahrávať . Herecké výkony sú presvedčivé, a čo sa konca týka, tak pravdu povediac, nečakal som taký záver.(8.7.2009)