Zelený sršeň

The Green Hornet

Zelený sršeň

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min

K tomuhle typu filmů není třeba něco rozsáhle rozepisovat. Jejich cíl je jasný a buď se jim podaří pobavit široké masy lidí, nebo ne. Green Hornet si na nic nehraje (což je sakra dobře) a má velký potenciál na to, aby se mu zadařilo. Někdo jej srovnává s loňskou nakopávačkou a pokud tak učiním i já, budu muset tamnímu zelenému 'hrdinovi' hvězdu ubrat. Co dodat, bavil jsem se královsky a o to tu přeci šlo - 80%. ( s vysmíváním se 3D provedení ani nebudu ztrácet čas:)(13.1.2011)

otřesné vizuální triky a Rogenova otravnost, jinak velmi fajn divný film o dalších dvou superhrdinských pošucích. Se zajimavým, ale žel divně přehrávajícím a přehánějícím Waltzem. S pitomou ničím zajimavou a v ději nepotřebnou romantickou linií (a Diaz zde zase působí jako obvykle - myslím si, že to má nějak na střídačku). Se skvělým úvodem (academy award nominee Franco zase podává oscarový výkon) a ještě lepšími vizuálními Gondryho hrátkami. Jsem rád, že v poslední době se tvůrci snaží zpestřit akci a udělat ji nejen rutinně dobrou, ale i zvláštní. Na Kick-Ass to sice nemá (a ani na Pilgrima), ale stejně se na scény s Chouem kdykoliv rád podivám znovu. Příliš přemrštěné a přecpané finále. Druhý díl chci, ten motiv zlých superhdinů se dá parádně rozvíjet.(30.3.2011)

Zelená včelička je pro mě velice milé překvapení. Úvodní scéna nabudila můj zájem a solidně ho udržovala celý film. Rogen sice zhubl, ošklivý zůstal nadále, ale stal se pro mě snesitelným díky míře hlášek, které ze sebe sypal. Chou by mi mohl přijet udělat kafíčko a Waltz se zapsal na můj osobní seznam charismatických záporáků. Příjemná akční oddychovka, které má místy hluchá místa, ale každopádně nenudí k smrti. 3D žádné, když nepočítám závěrečné titulky, ale děkuji za to, alespoň mám na léto sluneční brýle :o)(11.1.2011)

Rozpočet $120miliónovTržby USA $98,780,042Tržby Celosvetovo $227,983,150Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,823,487 //počet predaných kusov 291,320Tržby za predaj DVD v USA $15,715,784 //počet predaných kusov 969,495║ Ako taká neškodná zábavka veľmi fajn, nenudil som sa, občas aj pousmial, niektoré scény dosť dobre vymyslené ale aj tak ten dej bol celkovo fakt otras, Christoph Waltz nie úplne využitý, Cameron Diaz do počtu, fakt tam nesedela, neviem si to predstaviť v 3D lebo mi to príde prevažne dosť tmavé podané a plus rýchli strih... ale aj tak spokojný. /70%/(23.5.2011)

Bylo to tak blbý, až to bylo dobrý....Ale stejně doufám, že se můj oblíbený režisér vrátí k filmům typu Věčný svit...a Nauka o snech....(30.5.2011)