Zelený sršeň

The Green Hornet

Zelený sršeň

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min

NA SVĚTĚ NENÍ ŽÁDNÁ SPRAVEDLNOST. CO KDYBY JSME SI SAMI ZAJELI ZJEDNAT SVOJI SPRAVEDLNOST?...../// Jak se stát superhrdinou, když umím hovno? Stačí znát někoho, kdo umí všechno. Jestli čekáte chlápka v hmyzím oblečku, asi budete zklamáni. Stejně tak tu nebyl žádnej odvaz jako v Kick Ass, přítulnej příběh jako v Pavoukovi a to už vůbec nemluvím o Netopýrovi (myslím komiks prasáci!). Tohle je divnej film, kterej sice nenudí, ale že bych kvůli němu toužil po žihadlu..... Sršeň jako parodie? Vzhledem k tomu, že jediný emoce vzbuzuje idiotský chování Britta, což je spíš dost smutný a že vůbec nevím co o tý hovadině, pro kterou jsou 4* moc a 3* málo napsat, tak si všechny neznámé dosaďte sami. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zdědil jsem novinový impérium a Číňana. 2.) Chci vidět syna tý žlutý opice od komisaře Clousea. 3.) Rád se dívám na dvojici, kde jeden je génius a druhej idiot. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ ne(5.4.2011)

Z mé strany teda hlásím ohromně příjemné překvapení. Green Hornet mě skvěle pobavil, a to jednak přímočarými vtípky, jednak neustálým shazováním sebe (když si záporák obleče rudý háv a nasadí plynovou masku, tak je to prostě k popukání ... ačkoli ne každý divák musí ten nadhled pochytit) i svých žánrových kolegů (závěr alá hodně lame verze osudového zakončení Temného rytíře). Gondry to natočil neuvěřitelně svižně a hravě, jako takové eticky absolutně nezávazné klukovské blbnutí. A ani ta úvaha nad tím, jak zpravodajství manipuluje veřejné mínění, není tak laciná, jak bych od komiksové oddychovky býval čekal. Viděna 2D verze a nemám dojem, že 3D by mohlo být něčím prospěšné.(19.1.2011)

Všichni jsou nepříjemní a chovají se otravně. Pár povedených vtipů pro zasmání nahlas. Nejlepší scéna je ta první. Nejvíc 3D "zážitek" jsou závěrečné titulky. (3,5*)(11.1.2011)

| Scenár: Seth Rogen, Evan Goldberg | Hudba: James Newton Howard | Produkcia: Neal H. Moritz | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Original Film | Rozpočet: 120 miliónov $ | Tržba: 228,306,168 $ | Výborná odviazaná zábava s efektom "pusť mi moje vlasy". Superschopnosti, nevysvetliteľné situácie - žiadne z nich nedostávajú vo filme vysvetlenie - a to je ten faktor, prečo vie zelený sršeň baviť - nehrá sa na viac, než čím je: lacnou zábavou na unavené večery s nízkofrekvenčným stavom mozgu.(19.1.2011)

Skromnější rozjezd, ale pak už příjde kanonáda fórů, kterou si dopřeju moc rád znova. Skvěle sehrané obsazení (překvapivě i Diaz). Snad bude dvojka. P.S. 3D úplně zbytečné.(10.1.2011)