Zelený sršeň

The Green Hornet

Zelený sršeň

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min

Sama na sobě poslední dobou pociťuji tvrdší hodnocení. Bude to asi tím, že jsem přičichla k jihokorejské tvorbě. Ta nasadila laťku dost vysoko. Ale k hodnocení...Dvojka Rogen a Chou se mi líbí, ale na akční film je to pro mě málo akční a na komedii málo vtipné. Cameron Diaz ztvárnila naprosto zbytečnou roli. Tady asi šlo pouze o jméno, na které chytali diváky do kina. Konec byl docela velký "hulumbuk", takže 3,5*.(13.6.2011)

| Scenár: Seth Rogen, Evan Goldberg | Hudba: James Newton Howard | Produkcia: Neal H. Moritz | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Original Film | Rozpočet: 120 miliónov $ | Tržba: 228,306,168 $ | Výborná odviazaná zábava s efektom "pusť mi moje vlasy". Superschopnosti, nevysvetliteľné situácie - žiadne z nich nedostávajú vo filme vysvetlenie - a to je ten faktor, prečo vie zelený sršeň baviť - nehrá sa na viac, než čím je: lacnou zábavou na unavené večery s nízkofrekvenčným stavom mozgu.(19.1.2011)

Vtipné, akčně celkem solidně nabušené a opentlené nápaditou obměnou superhrdinského schématu. Hrdinové Zeleného sršně nespoléhají na sílu masky a zkouší symbolickou sílu kontrolovat skrze ovládané noviny - výsledek je neobyčejně osvěžující. Ač je Sršeň místy dost průhledný, celkově se díky několika zvratům a neodvratnému tušení pěkného průšvihu za jinak pubertálně rozjívenou jízdou mění v hodně napínavou a požikářskou podívanou. Když si k tomu přidáme Gondryho poetické vsuvky, výtečného Waltze (ten chlap zase waltzuje!), neotřelou hrdinskou dvojici a příjemnou poklonu Růžovému panterovi, máme tu hned záhy kandidáta na nejlepší letošní blockbuster. Mínusy: zbytečné 3D, které vypadá jak dětské leporelo a také to, že Zelený sršeň nemá úplně vyvážené tempo. Díky tomu u mě ve srovnání s loňským Kick-Assem půl hvězdy ztrácí.(10.1.2011)

Všichni jsou nepříjemní a chovají se otravně. Pár povedených vtipů pro zasmání nahlas. Nejlepší scéna je ta první. Nejvíc 3D "zážitek" jsou závěrečné titulky. (3,5*)(11.1.2011)

Když si odmyslím ten komerční a vychvalovaný blivajz zvaný 3D, který je dnes pomalu každému filmu bez větší podstaty nucen, dostanu přestřelenou komedii, která s trochou nadhledu jednoduše pobaví. Nejlepší postavou je každopádně Kato (Chou), Chudnofsky (Waltz) a Franco ve své mini roli. Rogen z toho naopak dělá až moc velkou frašku, která to komiksové téma spíše pohřbívala a snímek pak připomíná parodii na komisaře Clouseaua. Postava sekretářky - důchodkyně (Diaz) filmu zase dodává nadbytečnou (sex)romantickou rovinu, která navíc stejně nikam nesměřuje. Možná je lepší, že to bylo celé pojaté jako komedie, protože Rogen by nikdy vážnou roli temného mstitele nezahrál nebo bych mu to prostě nikdy neuvěřil. Na Kick-Ass to sice nemá, ale i tak je to pohodová akční jízda, která má svoje silné momenty a zajímavě natočené scény. Jako komiksová adaptace to bude nejspíše epic fail, ale jako parodie na hrdiny to má občas dobrý koule. Díky úžasnému 3D crapu, který mě však s**l po celou dobu filmu, nakonec trochu ubírám a dávám zasloužených (6/10). Kato rulez, 3D sux!(11.1.2011)

• - Pro potřeby filmu bylo vyhotoveno 29 různých verzí superhrdinského auta. Obyčejné, se zbraněmi, rozstřílené, rozmáčknuté, atd… (Ruuzha)

• - Asijská popová hvězda Jay Chou dostal roli Kata po videokonferenci se Sethem Rogenem. Byl pozván na kamerové zkoušky, ale tvůrci do poslední chvíle nevěděli, že je v Asii slavným zpěvákem. (c.tucker)

• - Jedna z kreseb v Katově skicáku je Bruce Lee, který hrál Kata v televizním seriálu z roku 1966. (c.tucker)