Zelený sršeň

The Green Hornet

Zelený sršeň

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min

Gondryho sršní snímek s vypasenou vizáží má návyky včely - jednou píchne a chcípne.. Zatímco mediální magnát tatínek byl "a bit of dick", jeho nesympatický milionářský synek je to samé, ale "huge" a já si jen celou dobu přál, aby na něho překvapivě nevýrazný Herr Waltz vylil ze svého domíchávače dvě tuny Biolitu.. V rámci žánru jsem ochoten přimhouřit oko nad tím, že by postava Seth Neerotogena byla dávno v důchodu, než by nevěrný sidekick (tchajwanský DiCaprio?) vyrobil všechna ta udělátka, že jsem dostal alergii na frázi "Let´s roll!" a že C.Diaz vypadala poněkud vyžile a to až tak, že by bez make-upu mohla strašit děti na skautské stezce odvahy, ale co neodpustím je to, že ač hravý a nápady hýřící, nedokázal Gondry najít potřebnou rovnováhu mezi komičnem a dramatem a naservíroval, i díky sebestřednému scénáři hlavního představitele, lehce zapomenutelný komiksový dýchánek s marnou snahou o jakousi stylovost. Jinak jako od přírody starostlivý člověk začínám mít obavy, aby si nějaký poblázněný mládežník pod vlivem filmů jako Kick-Ass, Hanna, či Green Hornet nespíchl na maminčiném šicím stroji přiléhavý kostým a se Zorrovou škraboškou nevběhl šířit dobro a spravedlnost do bytu dealera pervitinu ze sousedství. Do pár vteřin by jeho nerozvážný mozek mohla navštívit baseballová pálka a nebo přímo "Full Metal Jacket" (tím teď nemyslím ten Stanleyho film) a ani by mu dotyčným orgánem nestačila projít myšlenka, že neprůstřelným hrdinům kvete pšenka jen na filmovém plátně, či v komiksových sešitech..(30.6.2011)

Scénář: Seth Rogen, Evan Goldberg .. Dvě pivka před a zase za čtyři...(14.1.2011)

Fakt slušné spracovanie - efekty, strih, slow motion zábery... celkom dobrá hudba, originálny koniec. Bohužiaľ to malo dosť lacný scenár - zápletka s ruským mafiánom a zúfalý pokus oživiť to s Cameron Diaz... a tiež mi vadil suchý humor a celková fádnosť filmu.(11.7.2011)

"Fikční svět Zeleného sršně je stěží uvěřitelný. Seth Rogen je lůzr, ze kterého máme mít legraci, ale když pak na konci se (sic!) promění v hrdinu a zachraňuje rodinný podnik, působí to vykonstruovaně." (Dadel)(13.1.2011)

Vtipné, akčně celkem solidně nabušené a opentlené nápaditou obměnou superhrdinského schématu. Hrdinové Zeleného sršně nespoléhají na sílu masky a zkouší symbolickou sílu kontrolovat skrze ovládané noviny - výsledek je neobyčejně osvěžující. Ač je Sršeň místy dost průhledný, celkově se díky několika zvratům a neodvratnému tušení pěkného průšvihu za jinak pubertálně rozjívenou jízdou mění v hodně napínavou a požikářskou podívanou. Když si k tomu přidáme Gondryho poetické vsuvky, výtečného Waltze (ten chlap zase waltzuje!), neotřelou hrdinskou dvojici a příjemnou poklonu Růžovému panterovi, máme tu hned záhy kandidáta na nejlepší letošní blockbuster. Mínusy: zbytečné 3D, které vypadá jak dětské leporelo a také to, že Zelený sršeň nemá úplně vyvážené tempo. Díky tomu u mě ve srovnání s loňským Kick-Assem půl hvězdy ztrácí.(10.1.2011)

• - Předtím, než byl obsazen do pozice režiséra Michel Gondry, byl zvažován James Wan. (Caszidy)

• - Nicolas Cage byl chvíli zvažován pro roli Chudnofskyho, ale nakonec byla tato myšlenka opuštěna a Chudnofskyho si zahrál Christoph Waltz. (Caszidy)

• - Věta v traileru "I don't want to touch you" je improvizací Jay Choua. (Caszidy)