Zelený sršeň

The Green Hornet

Zelený sršeň

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min

Ale jo, ten nadhled mi místy připadal tak nucený, až byl jakýmsi kouzelným způsobem vtipný.(18.8.2012)

Tenhle film šlape jako hodinky. Jsou zde perfektní akční scény, které se střídají s těmi vtipnými, výborný záporák, skvělá ústřední dvojice a Cameron taky dostala prostor. Nicméně něco mi tam chybělo. Film si ze sebe (nebo spíše z komiksového žánru?) dělá prdel, ale pak se začne brát trochu vážněji a v tu chvíli to začne haprovat. Navíc, Seth Rogen je sice takřka geniální komik, ale jakmile se pokusí zahrát něco s vážnou tváří, tak není věrohodný ani trochu. Kdyby film celý byl pojatý v rámci "ok, uděláme si prdel z komiksových předloh a zároveň jim vzdáme hold", tak by mi to nevadilo, jenže to tak není. Nicméně je dobré zopakovat - je to vynikající film, kterému něco schází, aby byl dokonalý. 80 %. P. S. A prosím vás, uklidněte s těmi řečmi, že Cameron je důchodkyně. Nevím, jaké důchodce na ulicích potkáváte vy, ale Diaz má do nich zatraceně daleko.(21.4.2011)

Zelená včelička je pro mě velice milé překvapení. Úvodní scéna nabudila můj zájem a solidně ho udržovala celý film. Rogen sice zhubl, ošklivý zůstal nadále, ale stal se pro mě snesitelným díky míře hlášek, které ze sebe sypal. Chou by mi mohl přijet udělat kafíčko a Waltz se zapsal na můj osobní seznam charismatických záporáků. Příjemná akční oddychovka, které má místy hluchá místa, ale každopádně nenudí k smrti. 3D žádné, když nepočítám závěrečné titulky, ale děkuji za to, alespoň mám na léto sluneční brýle :o)(11.1.2011)

Žádné velké žihadlo, spíš takové malé píchnutíčko. Z toho zcela nadbytečného 3D mi úplně vyschly čočky...:).(10.1.2011)

Anarchie nikdy nebyla tak hravá. Zvláštní pochvala za Kata, nejlepšího side(main)kicka posledních let. Takový asijský deus ex machina tu totiž ještě nebyl.(13.1.2011)

• - Nicolas Cage byl chvíli zvažován pro roli Chudnofskyho, ale nakonec byla tato myšlenka opuštěna a Chudnofskyho si zahrál Christoph Waltz. (Caszidy)

• - Garáž Britta Reida (Seth Rogen) ukrývá opravdu mnoho skvostů. Patří mezi ně AC Cobra, Bugatti Veyron, jedno z nejdražších vozů světa s tehdejší pořizovací částkou 1 milionu eur, Chevrolet Camaro 69, Chevrolet Corvette 56, Dodge Charger 515 GTB 69, Ferrari 275 GTB/4, Ford GT 40 MkII 68, Jaguar XK 120, Lincoln Zephyr, Maserati 3500 GT Spyder Vignale, Mercedes-Benz 300 SL Gullwing, Mercedes-Benz SLR McLaren, Mosler MT900 GTR XX nebo Porsche 911 GT3 RSR. (chaosteory)

• - Jedná epizóda MythBusters (od r. 2003) bola špeciálne venovaná tomuto filmu. (Priso)