poster

Zelený sršeň

 • USA

  The Green Hornet

 • Slovensko

  Zelený sršeň

Akční / Krimi / Thriller / Komedie / Sci-Fi

USA, 2011, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • arachneuss
  **

  Zelený sršeň toho nasliboval hodně, ale jakmile došlo na lámání chleba, tak se z komediální oddychovky vyklubal film s trestuhodně nevyužitým potenciálem. Nejvíce to odnesl oscarový esesák Chris Weitz, jehož padouch s prošedivělým vousem se po vynikajícím intru pomalu transformuje do nevýrazného side-kicka, aby nakonec skončil jako parodie sebe sama. O dalším nesmyslném obsazení Cameron "Brrr" Diaz se raději ani nemá smysl rozepisovat. Ta ženská by se mnohem lépe hodila na roli Fredyho Kruegera, než sexuálního objektu pro oba hlavní hrdiny. Co naopak hraje Green Hornetovi do karet je sympatický Jay Chou a nápadité, byť ke konci už lehce okoukané, akční sekvence. 3D opět zbytečné (vlastně si vyjma Avatara a Trona nepamatuji snad jediný hraný film, kde by bylo k užitku). Chce to dvojku a to rychle. Jak stand-alone komiksárna to prozatím nemá šanci konkurovat například peckovnímu Kick-Assu. Kdo chce opravdu zelený nářez, tak si počká na Lanterna.(11.1.2011)

 • Slasher
  *****

  Fuck yeah, podhodnocená akčně komediální komiksová PECKA! Atypická, hravě nápaditá, hezká, velesrandovní, inteligentně stupidní a kurva dobrá. Pro mě jasně lepší než všichni Nolanovi BATMANi a Raimiho SPIDER-MANi dohromady, dávám si ji do zaprášený síně slávy perfektních novodobých komixáren hned vedle IRON MANa a WATCHMENů. V Gondryho Sršňovi může být i úplně dementní bitka naprosto úchvatná... stejně jako třeba úvodní přetahovaná Franca s Waltzem o to, komu bude patřit podsvětí. A tak dál, je toho spousta. Jestli má ten film necelý dvě hodiny, hodinu a půl jsem u něj strávil s hodně nadšeným úsměvem. Takže velmi nečekaných pět hvězd. A buď je něco špatně s Váma, nebo nevím...:)(4.4.2011)

 • Flipper
  ****

  Gondry vytrel kocúra všetkým, čo si myslia, že zosmiešnili superhrdinu. Bez zbytočných škrupúľ odosobnene a vtipne vystihol všetky klišé, ktoré páchajú superhrdinovia. Sprostý milionár, integrálny sidekick Kato, zloduch s komplexami, prachyžerúca Diazka. A hlavne sakra vtipne. Zato, že sa tu pózeri nevedeli odosobniť od rovnice, že "Rogen + humor = dilinko s komédií = nevie hrať = zlý film" mi je totálne jedno. Film baví a pri bitke medzi Katom a Reidom som baživo dúfal, aby to neskončilo. Smiali sa tiež tí ostatní 10ti ľudia v kine, ktorí tiež neľutovali. Kým Pilgrim je príliš trtko a Kickass priliš škôlkársky, sršeň bodol (konečne) na správne miesto a je pre mňa ten naj film, kde sa robí prča zo superhrdinov.(31.1.2011)

 • kiddo
  **

  Vezměte prvního Iron Mana, místo postav dosaďte übernesympatické hajzly/blbouny a máte Zeleného sršně. Seth Rogen ve svých filmech ani tak nehraje, jako spíš vypadá přirozeně a sympaticky, a to mu dramaticky omezuje herecký rejstřík. Zelený sršeň snad měl být něco jako Zack a Miri točí superhrdinský film, nevím, ale kvůli okolnostem příběhu vyznívá Britt Reid, samozřejmě hozený do té jediné Rogenovy herecké polohy, jako: bezcharakterní, sobecké, neschopné, blbé, vykořisťovatelské, nudné a zrádcovské dítě uvězněné v těle dospělého muže, který má sen a nechá ho oddřít druhé, protože sám nic neumí. Na rozdíl od Observe and Report ale není jako takový nahlížen a přiznáván, ale čeká se, že s ním budeme shovívavě sympatizovat a jeho vlastnosti přehlížet. Kato se z původního génia-pravého hrdiny filmu mění na tupou asijskou verzi strýčka Toma, která sebou nechá vláčet a upřímně věří v přátelský vztah se svým otrokářem, na němž jen plýtvá svým potenciálem a jehož by měla nakopat do prdele. Christopher Waltz se měl před natáčením podívat na The Losers a inspirovat se, jak opravdu vypadá přirozeně jetý, nekřečovitý záporák se zvráceným smyslem pro humor. Zelený sršeň není schopen dosáhnout ani té geekovské nadšenecké roviny Kick-Ass (protože i ta je bolestivá, nese s sebou následky a vyžaduje oběti, které je Britt naprosto neochoten pokládat) a je jen směšnou křečí, která by chtěla být stylová a zoufale se jí to nedaří. Viz Rosomak(11.1.2011)

 • Isherwood
  ****

  Ano, křupanská rétorika a humor nadrženého puberťáka jsou už víceméně Rogenovým trademarkem, což rozhodně není výtka. Scénář plný infantilního humoru ale nakonec zdatně krotí vizuální hračička Gondry, který tomu vlepil dokonalý punc nadsázky a z celé té instatní kraviny vyvařil dokonalou pecku, která potěší hlavně v momentech akce, kdy se kloubí hravost, originální nápady a vtip. Ne, tohle neměl být druhý Kick-Ass, ale třetí Iron Man rozhodně ano.(14.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace