Muž na laně

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Monique Proville

Velmi povedený, vtipný a povznášející dokument o jednom splněném velkém snu velkého člověka, něco mi však k ultimátnímu zážitku chybělo. (43. MFF KV - 6.7.08)(14.7.2008)

Všetko kamerovali, chuji, ale to najdôležitejšie nie! :-)(17.11.2014)

Muž na laně a já na větvi. Vynikající dokument o donkichotovském dobývání jednoho snu zabalený ve vizuálně velice podmanivém balení. Ze škatulky vynikajících dokumentů snažící se představit divákovi jeden letmý dotek nesmrtelnosti. Vidět takhle nějak natočenou filmovou loupež, asi by smekl i Danny Ocean. 8/10(11.9.2009)

pokud bych se nato díval jako na film, tak bych musel dat čtyři, ale jako dokumentu musim dát 5..jedním slovem strhující..na chvíli bych v ten moment chtěl bejt v jeho kůži(a to je fakt něco, páč mám panickou hrůzu z výšek)....(7.3.2009)

díky tomuhle jsem vlastně přesně věděl, co mě čeká, přesto jsem znovu (a nutno podotknout, že daleko intenzivněji) ohromen neuvěřitelným skutkem tohoto šíleného Francouze.. každopádně jednoznačně zasloužený Oscar pro dokument o muži, který bude díky svému dechberoucímu činu žít navěky...(25.3.2013)

• - Reportér ve vrtulníku popisující Philippovu chůzi v čase v 1:20:50 je Neil Bush, dopravní reportér a pilot pro WCBS NewsRadio88. (glitter)

• - Když měl Philippe Petit málo peněz na chůzi po laně na Harbor Bridge v Sydney, získal lano výměnou za improvizované žonglování a kouzelnickou show pro zaměstnance. (glitter)

• - Poté, co jsou Philippe Petit a jeho krajané vzati do vazby, jsou vyšetřováni policií. Frázi "Man on Wire" je pak možné zahlédnout napsanou na jednom z policejních záznamů, který dokumentoval daný incident. (glitter)