Muž na laně

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Monique Proville

Zajimavé, ale zdaleka nejen díky hudbě Michaela Nymana. Dobové záběry jsou poutavé, v momentech kdy se Petit prochází po laně nebo si na něj jen na chvílí lehá, působí až meditativně. Myslel jsem si, že mi budou proti srsti dotočené scény rekonstrukce "zločinu", ale nestalo se. Hodně sympatické je pak vyprávění Phillipa Petite, ze kterého sálá onen pověstný francouzský entusaismus.(7.6.2009)

INCREDIBLE PETIT.(29.12.2013)

Všetko kamerovali, chuji, ale to najdôležitejšie nie! :-)(17.11.2014)

Man on wire je překvapivě dobrý a zajímavý dokument o muži, který se rozhodl po laně a bez jištění překonat gap mezi severní a jižní věží tehdy ještě stojícího Světového obchodního centra. Tím mužem byl francouzský nejen provazochodec - Philippe Petit. Společně se svým týmem (skoro jako Ocean's eleven:)) naplánovali způsob, jakým se do věží nepozorovaně dostat, na střechy donést potřebné vybavení, natáhnout lano mezi věžemi a pak 'jednoduše' přelézt. Snad nebude SPOILER když řeknu, že se mu to ve zdraví podařilo - a to dokonce během této jedné akce devětkrát. :) Navíc je Petit skvělý vypravěč a to, co předvádí ve studiu, je zkrátka úchvatné - ten chlap má charisma jako blázen.(8.6.2009)

Nenechte se zmást fotkama z profilu filmu na CSFD. Man on Wire je po vizualní stránce perfektní kousek. Krásně totiž propojuje nostalgické záběry jakoby z třicátých let (přitom uměle točené teď), dobové video let sedmdesátých a rekonstrukci "zločinu století". A jinak je to krásný film o jednom bláznovi co si splnil nevšední sen. Ten úžasný, až maniakalní, zápal pro věc skutečného Muže na laně se přenáší na celý film a zanechá v divákovi hodně příjemné pohlazení na duši. Doporučuji jako nutnost např. fanouškům režisera Michela Gondryho, nebo těm co se jím líbilo V zajetí rychlosti.(21.11.2008)

• - Reportér ve vrtulníku popisující Philippovu chůzi v čase v 1:20:50 je Neil Bush, dopravní reportér a pilot pro WCBS NewsRadio88. (glitter)

• - Poté, co jsou Philippe Petit a jeho krajané vzati do vazby, jsou vyšetřováni policií. Frázi "Man on Wire" je pak možné zahlédnout napsanou na jednom z policejních záznamů, který dokumentoval daný incident. (glitter)

• - Druhý najlepší film všetkých čias na populárnom americkom webe Rotten Tomatoes. (Magazine)