poster

Muž na laně

 • Velká Británie

  Man on Wire

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 2008, 94 min

Režie:

James Marsh

Kamera:

Igor Martinovic

Hrají:

Ahcen Titi

Producenti:

Maureen A. Ryan

Scénografie:

Sharon Lomofsky
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Asgy
  ****

  Musí to být nádhera, když se člověku splní jeho největší životní sny. A tady se to podařilo.(26.9.2009)

 • swamp
  ****

  Man on wire je překvapivě dobrý a zajímavý dokument o muži, který se rozhodl po laně a bez jištění překonat gap mezi severní a jižní věží tehdy ještě stojícího Světového obchodního centra. Tím mužem byl francouzský nejen provazochodec - Philippe Petit. Společně se svým týmem (skoro jako Ocean's eleven:)) naplánovali způsob, jakým se do věží nepozorovaně dostat, na střechy donést potřebné vybavení, natáhnout lano mezi věžemi a pak 'jednoduše' přelézt. Snad nebude SPOILER když řeknu, že se mu to ve zdraví podařilo - a to dokonce během této jedné akce devětkrát. :) Navíc je Petit skvělý vypravěč a to, co předvádí ve studiu, je zkrátka úchvatné - ten chlap má charisma jako blázen.(8.6.2009)

 • EdaS
  ****

  Philippe Petit je magor, o tom žádná. Nebát se po jeho vzoru splnění svých snů, to je pěkná inspirace. Ale ten film je (bohužel jen okrajově) taky o tom, že vám k tomu naplnění nejspíš budou muset pomáhat částečně i druzí a není pěkné se na ně pak vykašlat...(1.3.2009)

 • arachneuss
  ***

  Všichni máme svůj životní sen, ale pouze někteří jej uskuteční. Šílenost o přechodu mezi dvojčaty World Trade Centera má opravdu podmanivou hudbu a hlavně z Philippe Petita doslova sálá jeho nadšení pro věc. Jen málo kdo dokáže obětovat celý život pro 45 minut ve výšce 450m. Jeden z nejpůsobivějších dokumentů co znám.(13.10.2009)

 • Mononoke.
  ***

  Na tenkém laně mezi šílenstvím a neskutečnou odvahou...(6.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace