poster

Muž na laně

 • Velká Británie

  Man on Wire

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 2008, 94 min

Režie:

James Marsh

Kamera:

Igor Martinovic

Hrají:

Ahcen Titi

Producenti:

Maureen A. Ryan

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Monique Proville
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sochoking
  ****

  Všetko kamerovali, chuji, ale to najdôležitejšie nie! :-)(17.11.2014)

 • genetique
  ****

  Veľmi sviežo natočený dokument, trošku mi chýbali fakty, ktoré by sa zaujímali o to, čo bolo po tom všetkom. Ale po jedenástom septembri dostal Petitov úlet ešte jedinečnejšie kontúry, keďže teraz je už jasné, že bol a bude jediný, komu sa takýto husársky kúsok podaril. 80%.(25.4.2010)

 • René.girl
  ****

  Manon Wire aneb jak z jednoduchého príběhu udělat něco neskuteně inspirujícího. 80%(30.12.2011)

 • Djkoma
  ****

  Velmi silný dokument podkreslený geniální hudbou, která ve správný okamžik přitlačí na pilu a diváka zatlačí hluboko do sedačky (nebo gauče/postele/trávy:)). Nejsem si jist, jak by film bez Nymanovy hudby dopadl, ale příběh je silný stejně jako přirozené charizma Phillippe Petita (které chvílemi přechází do arogance:). Chvílemi jsem však cítil, že dokument mohl být kratší, protože divák čeká především na velké finále a to ostatní lehce vypouští... Přesto nebo právě proto zůstanu u 4* i přes velmi silný pocit a pouze slova chvály a doporučení na adresu dokumentu. Po právu Oscarového...(27.3.2009)

 • maseer2
  ****

  díky tomuhle jsem vlastně přesně věděl, co mě čeká, přesto jsem znovu (a nutno podotknout, že daleko intenzivněji) ohromen neuvěřitelným skutkem tohoto šíleného Francouze.. každopádně jednoznačně zasloužený Oscar pro dokument o muži, který bude díky svému dechberoucímu činu žít navěky...(25.3.2013)

 • - Poté, co jsou Philippe Petit a jeho krajané vzati do vazby, jsou vyšetřováni policií. Frázi "Man on Wire" je pak možné zahlédnout napsanou na jednom z policejních záznamů, který dokumentoval daný incident. (glitter)

 • - Druhý najlepší film všetkých čias na populárnom americkom webe Rotten Tomatoes. (Magazine)

 • - Když měl Philippe Petit málo peněz na chůzi po laně na Harbor Bridge v Sydney, získal lano výměnou za improvizované žonglování a kouzelnickou show pro zaměstnance. (glitter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace