Muž na laně

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Monique Proville

Všetko kamerovali, chuji, ale to najdôležitejšie nie! :-)(17.11.2014)

Veľmi sviežo natočený dokument, trošku mi chýbali fakty, ktoré by sa zaujímali o to, čo bolo po tom všetkom. Ale po jedenástom septembri dostal Petitov úlet ešte jedinečnejšie kontúry, keďže teraz je už jasné, že bol a bude jediný, komu sa takýto husársky kúsok podaril. 80%.(25.4.2010)

Manon Wire aneb jak z jednoduchého príběhu udělat něco neskuteně inspirujícího. 80%(30.12.2011)

Velmi silný dokument podkreslený geniální hudbou, která ve správný okamžik přitlačí na pilu a diváka zatlačí hluboko do sedačky (nebo gauče/postele/trávy:)). Nejsem si jist, jak by film bez Nymanovy hudby dopadl, ale příběh je silný stejně jako přirozené charizma Phillippe Petita (které chvílemi přechází do arogance:). Chvílemi jsem však cítil, že dokument mohl být kratší, protože divák čeká především na velké finále a to ostatní lehce vypouští... Přesto nebo právě proto zůstanu u 4* i přes velmi silný pocit a pouze slova chvály a doporučení na adresu dokumentu. Po právu Oscarového...(27.3.2009)

díky tomuhle jsem vlastně přesně věděl, co mě čeká, přesto jsem znovu (a nutno podotknout, že daleko intenzivněji) ohromen neuvěřitelným skutkem tohoto šíleného Francouze.. každopádně jednoznačně zasloužený Oscar pro dokument o muži, který bude díky svému dechberoucímu činu žít navěky...(25.3.2013)

• - Poté, co jsou Philippe Petit a jeho krajané vzati do vazby, jsou vyšetřováni policií. Frázi "Man on Wire" je pak možné zahlédnout napsanou na jednom z policejních záznamů, který dokumentoval daný incident. (glitter)

• - Druhý najlepší film všetkých čias na populárnom americkom webe Rotten Tomatoes. (Magazine)

• - Když měl Philippe Petit málo peněz na chůzi po laně na Harbor Bridge v Sydney, získal lano výměnou za improvizované žonglování a kouzelnickou show pro zaměstnance. (glitter)