poster

Muž na laně

 • Velká Británie

  Man on Wire

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 2008, 94 min

Režie:

James Marsh

Kamera:

Igor Martinovic

Hrají:

Ahcen Titi

Producenti:

Maureen A. Ryan

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Monique Proville
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vorheese
  *****

  Zajímavé téma a vynikající Režie s velkým "R". Nejlepším příkladem Marshovi geniality je brilantně zrežírovaná fotografie (!!!) "muže na laně" a přihlížejících policistů.(10.7.2008)

 • Djkoma
  ****

  Velmi silný dokument podkreslený geniální hudbou, která ve správný okamžik přitlačí na pilu a diváka zatlačí hluboko do sedačky (nebo gauče/postele/trávy:)). Nejsem si jist, jak by film bez Nymanovy hudby dopadl, ale příběh je silný stejně jako přirozené charizma Phillippe Petita (které chvílemi přechází do arogance:). Chvílemi jsem však cítil, že dokument mohl být kratší, protože divák čeká především na velké finále a to ostatní lehce vypouští... Přesto nebo právě proto zůstanu u 4* i přes velmi silný pocit a pouze slova chvály a doporučení na adresu dokumentu. Po právu Oscarového...(27.3.2009)

 • Ruut
  *****

  Nenechte se zmást fotkama z profilu filmu na CSFD. Man on Wire je po vizualní stránce perfektní kousek. Krásně totiž propojuje nostalgické záběry jakoby z třicátých let (přitom uměle točené teď), dobové video let sedmdesátých a rekonstrukci "zločinu století". A jinak je to krásný film o jednom bláznovi co si splnil nevšední sen. Ten úžasný, až maniakalní, zápal pro věc skutečného Muže na laně se přenáší na celý film a zanechá v divákovi hodně příjemné pohlazení na duši. Doporučuji jako nutnost např. fanouškům režisera Michela Gondryho, nebo těm co se jím líbilo V zajetí rychlosti.(21.11.2008)

 • Flipper
  ****

  Dostal som sa do úzkych posudzovať tento film. Čo sa týka odkazu a filozofie tohto snímku, klobúk dolu a môžem len obdivotať Petitové myslenie, konanie a jeho život. Čo sa však týka obrazového materiálu, spôsob, akým bol natočený, ten sa mi vôbec nepáčil. Nedynamická kamera, žiadne video samotného činu (čo je viac na škodu, ako na vytknutie chyby), viac štýlov rozstrihnutia a opätovného zlepenia rozprávania príbehu, to je len pár chybyčiek, pri ktorých si tento dokument nemusíte užiť, alebo ho naplno precítiť. Mizériu však zachraňuje svojim zjavom a rozprávaním Petit, ktorý má vrodený prejav zabávača, no ostatné rozprávanie zúčastnených je miestami nudne, nepodstatné a nezaujímavé. man on Wire však konečnou myšlienkou diváka úplne oťapí a ten musí rozmýšľať. Myslím, že s tejto témy bolo vyťažené maximum, takže slabšie 4 hviezdy sú zaslúžené.(7.3.2009)

 • sochoking
  ****

  Všetko kamerovali, chuji, ale to najdôležitejšie nie! :-)(17.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace