poster

Muž na laně

 • Velká Británie

  Man on Wire

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 2008, 94 min

Režie:

James Marsh

Kamera:

Igor Martinovic

Hrají:

Ahcen Titi

Producenti:

Maureen A. Ryan

Scénografie:

Sharon Lomofsky

Kostýmy:

Monique Proville
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • arachneuss
  ***

  Všichni máme svůj životní sen, ale pouze někteří jej uskuteční. Šílenost o přechodu mezi dvojčaty World Trade Centera má opravdu podmanivou hudbu a hlavně z Philippe Petita doslova sálá jeho nadšení pro věc. Jen málo kdo dokáže obětovat celý život pro 45 minut ve výšce 450m. Jeden z nejpůsobivějších dokumentů co znám.(13.10.2009)

 • Ruut
  *****

  Nenechte se zmást fotkama z profilu filmu na CSFD. Man on Wire je po vizualní stránce perfektní kousek. Krásně totiž propojuje nostalgické záběry jakoby z třicátých let (přitom uměle točené teď), dobové video let sedmdesátých a rekonstrukci "zločinu století". A jinak je to krásný film o jednom bláznovi co si splnil nevšední sen. Ten úžasný, až maniakalní, zápal pro věc skutečného Muže na laně se přenáší na celý film a zanechá v divákovi hodně příjemné pohlazení na duši. Doporučuji jako nutnost např. fanouškům režisera Michela Gondryho, nebo těm co se jím líbilo V zajetí rychlosti.(21.11.2008)

 • Mononoke.
  ***

  Na tenkém laně mezi šílenstvím a neskutečnou odvahou...(6.2.2011)

 • Falko

  BAFTA Awards - 1: Najlepsi anglicky film(17.6.2011)

 • Fleur6
  ***

  Naozaj sa mi páčilo ako sa protagonistom podarilo zrekapitulovať to napätie a emócie, ktoré zažívali pri konštruovaní plánu ako pomôcť povrazolezcovi splniť jeho sen - prejsť medzi Dvojičkami po lane, ale na viac to pre mňa nemá. Tri hviezdičky, ani o chlp viac či menej.(2.8.2009)

 • - Poté, co jsou Philippe Petit a jeho krajané vzati do vazby, jsou vyšetřováni policií. Frázi "Man on Wire" je pak možné zahlédnout napsanou na jednom z policejních záznamů, který dokumentoval daný incident. (glitter)

 • - Když měl Philippe Petit málo peněz na chůzi po laně na Harbor Bridge v Sydney, získal lano výměnou za improvizované žonglování a kouzelnickou show pro zaměstnance. (glitter)

 • - Reportér ve vrtulníku popisující Philippovu chůzi v čase v 1:20:50 je Neil Bush, dopravní reportér a pilot pro WCBS NewsRadio88. (glitter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace