Triangle

Julie Baines, Chris Brown

Stuart Gazzard

Kostýmy:

Steven Noble

Já to nějak moc nepochopil, to jako byla mrtvá a vše byl jen sen? Dalo se to vůbec nějak chápat? Lámal jsem si hlavu jak to jen šlo a nějak jsem tohoto křížence Smrt přichází v bílém a Na hromnice o den více, nepobral. Podruhé jsem pochopil určitě více a držel jsem se statečně do 70. minuty. Potom jsem pochopil že vlastně sledujeme příběh jedné a tatáž osoby a tím pádém mě příběh dával více smyslu. Sledujeme 3 nalodění a ve smyčce po třech se naše hlavní postava stále více posunuje k nevyhnutelnému. 60%(21.11.2010)

Ťažko sa hodnotí takáto blbosť. Do polovice to bolo zaujímavé, potom iba naťahované a bystrejší divák už dávno pred záverom presne vie, akými slovami a akou scénou sa film bude končiť. Dejová slučka, kde sa deje dookola to isté, to tu ešte nebolo, ale v podstate o čom to je? Kde je príbeh? Ten je v tomto filme vyrozprávaný už po 30 minútach a zvyšok je nadstavovaný guláš, obzvláštnený iba iným uhlom pohľadu. Je to ako s tým vtipom o hovne. Je jedno z ktorej strany doň zahryzneš.... stále chutí rovnako. Na jedno pozretie. 50%.(11.10.2010)

Scénář: Christopher Smith .. Obdobným filmům by slušela střídmější stopáž, protože na dané ploše jsou nedostatečně vystavěny. Dlouho se někam jede, pluje, mluví o blbinách, čeká na něco podstatného s pár náznaky tajemna. Alespoň že prostředí nebylo tak okoukané. Pak nastane zlom a přežije jen holka s největšíma prsama. Ovšem jelikož se stav hlavních postav dostal na počet jedna již v slabé polovině, bylo jasné, že dojde k nějakým změnám. Neříkám, že jsem všechny zákonitosti pobral (a druhá projekce mne zas tolik neláká, i když si o ni snímek typologicky říká) navíc s některými zákonitostmi mám rozpory, ale zas tak špatně to nakonec nevyznělo a dojem ve mě můj první Christopher Smith zanechal spíše palcem nahoru podpořený průměr.(7.2.2010)

Staňte se Autistou Mimoňem Schizofrénovitým a budete ve filmu jako doma. Stačí si k tomu na botách uvázat tkaničky do časové smyčky a je vymalováno. Sakra nepíšu tenhle komentář už po několikáté??? Asi se mrknu domu, jestli zrovna nevyrážím do práce.(4.2.2012)

I přes velmi slušný začátek mě Triangle o svých kvalitách příliš nepřesvědčil!! A nebylo to jen proto, že jsem se v něm ne vždy orientoval.. Naštěstí leccos vytáhne pohled na Melissu George, okatou, vyzývavě oblečenou slečnu, která splňuje žánrová klišé tím, že ráda leze a prozkoumává temné místnosti, od kterých by jiní šupem utíkali. Hlavně ale nabízí poměrně zajímavý námět. Další z britských nadějných tvůrců Christopher Smith už kdysi potrápil Franku Potente v Metru, teď bych v jeho podání ale uvítal spíš nějakou přehlednou vyvraždovačku, a ne mnohdy jen na efekt natočený „smyčkový experiment“..(17.8.2010)

• - Do jedné z rolí byl také zvažován Martin Henderson. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Dej filmu sa odohráva v Miami, avšak celé nakrúcanie prebiehalo v Queenslande. (U_S_O)

• - Loď Aeolus, kam Jess (Melissa George) a ostatní nastoupí, se jmenuje po starověkém řeckém vládci větru. (Mrs.Blue)