poster

Byl jsem tady

 • Estonsko

  Mina olin siin

 • anglický

  I Was Here

Drama / Krimi

Estonsko / Finsko / Tchaj-wan, 2008, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bassator

  43rd KVIFF 2008 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.45/247(16.8.2009)

 • claudel
  ***

  Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. Film číslo 6 - Estonsko. První třetina byla svižná, rychlá, měla správný náboj, druhá třetina se tak nějak zacyklila a třetí třetina už byla dost přepálená. Celkově z toho tedy vychází průměr. Estonsko tenhle film navíc nevystavuje zrovna pozitivní vizitku, kdyby se na něj díval lehkověrný divák, musí nabýt dojmu, že Estonsko je plné mladých kriminálníků, drogových dealerů, zneužívaných dětí, lehkých holek a rezignovaných dospělých. Můj druhý estonský film v životě a paprsek nadějě aby člověk hledal jako jehlu v kupce sena. A mrzí mě, že jsem ani v jednom z obou filmů neviděl "Tři sestry".(6.4.2015)

 • Malarkey
  ****

  Dost zajímavý a originální námět si připravili tvůrci z Estonska. Za sebou mám tak třetí film, který jsem z této země měl tu čest vidět. Přičemž Byl jsem tady momentálně stojí na druhém místě. Klass je holt jiná klasa a Krvavá revoluce se zase trošku nepovedla. Přesto ale tenhle film má hodně Skandinávie v sobě. Je depresivní a má brutální konec, který vyrazí dech. Škoda jen těžšího rozjezdu, který ale rozlomí parádní akce. Přes svojí délku se do toho ale dá dostat vcelku dobře.(20.8.2010)

 • berusche
  ***

  Ačkoli je námět více než zajímavý, nedá se říci, že u snímku vás přidrží celých 89 minut v napětí. Spíše naopak, místy děj dost kolísá, někde přestáváte držet nit, poněvadž stejně víte, kam se míří, jen závěr by mohl být považován za takové vytržení z očekávaného. Herecké výkony jsou vcelku slušné, přesto rozhodně ne hodné plného zapamatování. Ze severské kinematografie nepatří tohle mezi špičku.(22.5.2012)

 • exitak
  ***

  Miluju filmy s retrospektivnim vyprávěním. Ale tohle už tu bylo a lepší :) Dobrej film.(11.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace