Jsem větší a lepší (studentský film)

I Am Bigger and Better

Krátkometrážní

Česko, 2007, 17 min

Martin Duda

Výjimečné, v českých luzích a hájích prostě neobvyklé a především skvěle herecky obsazené, technicky skvělé - kamera zaujme, nemám co dodat, super!(15.12.2009)

Něak jsem nepochopil, jestli onen robot nabyl sebeuvědomění, nebo jen opakoval, co měl uložené v paměti, popř. co mu kdo napsal na ten ajfon. Jinak ztvárnění budoucnosti bylo podařené... zejména ona vize, jak bude fungovat hromadná doprava. Ten perfektní a čas šetřící způsob nástupu do vagónu, to by mě v životě nenapadlo. Člověk (nebo robot) se jednoduše postavil čelem k rychle jedoucí housence, ona ho nějak vcucla a bum, probudil se pohodlně usazený v kupé. Takže vlak na zastávkách vůbec neztrácel čas bržděním. Výstup předpokládám probíhal nějak podobně, vlak vysázel cestující zadem jak brambory do řádku. Samozřejmě to od nich vyžadovalo trochu součinnosti, museli rychle tu kolej opustit, aby je nevcucnul následující spoj.(29.9.2013)

Tento film mě opravdu nadchl, protože svou animací prevyšuje některá americká díla a těžko uvěřit, je to studenská práce. Nehraje si to na americký film, ale je to prostě český film s českou animací!(7.9.2008)

• bassator

43rd KVIFF 2008 - EAST OF THE WEST - OUT OF COMPETITION - Na Východ od Západu - Mimo soutěž, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - ???/???(22.8.2009)

• CheGuevara

Propánakrále! Budiž, triky jsou to parádní. Budiž, obsazení bezchybné. Ale jako metafyzické pojednání o lidskosti je tento krátký film zcela bezradný a banální, což dokazuje i primitivní rozuzlení celého příběhu. Jako doklad toho, že Kozí příběh je tunel dosahující velikosti i průšvihu tunelu Blanka, to funguje spolehlivě, ale jako filozofické zamyšlení to nemá co říct.(20.7.2010)