Jsem větší a lepší (studentský film)

I Am Bigger and Better

Krátkometrážní

Česko, 2007, 17 min

Martin Duda

Tento film mě opravdu nadchl, protože svou animací prevyšuje některá americká díla a těžko uvěřit, je to studenská práce. Nehraje si to na americký film, ale je to prostě český film s českou animací!(7.9.2008)

Ve Varech to běželo před filmem Kremen, a myslim, že tohle krátké 17 minutové dílko bylo lepší jak celý následující ruský celovečerní film. Hlavně vize třeba Václaváku v budoucnosti mně přišla povedená.(30.7.2008)

Výjimečné, v českých luzích a hájích prostě neobvyklé a především skvěle herecky obsazené, technicky skvělé - kamera zaujme, nemám co dodat, super!(15.12.2009)

• CheGuevara

Propánakrále! Budiž, triky jsou to parádní. Budiž, obsazení bezchybné. Ale jako metafyzické pojednání o lidskosti je tento krátký film zcela bezradný a banální, což dokazuje i primitivní rozuzlení celého příběhu. Jako doklad toho, že Kozí příběh je tunel dosahující velikosti i průšvihu tunelu Blanka, to funguje spolehlivě, ale jako filozofické zamyšlení to nemá co říct.(20.7.2010)

Jako experiment poměrně zdařilé, námět by si ale zasloužil spíš vlastní celovečerák. Takto film skončí sotva pořádně začne. (43. MFF KV - 8.7.08)(14.7.2008)

• - V jednom záběru můžete vidět ukázky ze staršího filmu Martina Dudy V.R. (TheMaker)