Správní chlapi

• SK název

Správní chlapi

Western

USA, 1955, 122 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,000,000Tržby Celosvetovo $-║ podarený western, taká fajn oddychovečka, ktorá pobaví, príde na pár dobrých prestreliek, nejaký ten dramat, či dobré frky, výborná súhra v podaní Clark Gable a Jane Russell, dobre to miestami okoreňujú /80%/(23.4.2010)

Naivní vyobrazení divokého západu. Učísnutej a hladce oholenej Clark Gable si tam jezdí, občas odstřelí pár rudochů, kteří nic nedělaj a jdou si pro to. Pak tam žoviálně balí babu a když se setmí tak se přenocování v drsné divočině nemusí bát. To oni tam totiž bejvaj prázdný sruby normálně. Pak tam jen tak mimochodem přižene až z Texasu největší stádo dobytka. Navíc ta romance je tak průhledná, že každýmu muselo dojít, jak to skončí. Na druhou stranu ale neříkám, že to byla nuda. Slovní přestřelky mezi Gablem a Jane Russellovou jsou vtipný. Např. ona na něj vyplázne jazyk, načež on řekne: "Vyplázněte ho ještě víc a já vám ho uříznu :)" A i celkově je ten Clark Gable cool, i když špinaví kovbojové ze spaghetti westernů by ho zabili, znásilnili a snědli ne nutně v tomto pořadí.(16.11.2010)

Skvělý "honácký" western s jednou z největších Hollywoodských ikon - Clarkem Gablem. Do svého Bena dal všechno své charisma a šarm. Film má nepřehlédnutelnou milostnou zápletku a dýchá z něho chlapská romantika Divokého Západu. 75%.(6.2.2005)

Správní chlapi zachrání správnou dívku a vedou ji správným životním směrem.(18.11.2010)

Myslím, že takhle předvídatelná a hloupoučká milostná zápletka ničemu nepřidá. A není to pravda Červená řeka, ale mám nad míru ráda příběhy, v nichž chlap respektuje chlapa. Navíc filmy s Clarkem Gablem se prostě dají sledovat za každé doby a nálady, i když nejsou třeba nijak světoborné, je totiž úplně jedno, zda hrál v romanci, komedii, westernu nebo muzikálu... všechny tyto kousky mají jednu zlatem nevyčíslitelnou přednost: jeho.(30.10.2009)

Až prachsprostě obyčejný a předvídatelný děj který ale celou dobu táhne charismatický Clark Gable. Film stojí za shlédnutí jen kvůli němu. 60%.(21.11.2010)

Jane Russell nabízející své broskve Clarku Gablemu ve filmu pro fetišisty fixované na vysoké boty. Je to dlouhé a hudba je někdy zcela mísu, například když nabízí sladce romantickou melodii v dost drastické scéně. Naivní film, ale má kouzlo. Díky hvězdným hercům a roztomilému špičkování mezi hlavní dvojicí. /11. 1. 14./(11.1.2014)

Zdařilý western se stárnoucím, ale stále charismatickým Clarkem Gablem. I když to sem tam skřípá, rozhodně se nebudete nudit. Rozhodně lepší než nemasný neslaný "Across wide Missouri", jenž jsem dnes viděl též. Jinak "dáma nedáma" Jane Russell je opravdu krásná, takže i když mají muži raději blondýnky, brunety rozhodně k zahození nejsou :D. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Ben: Jste průhledná jako vaše šaty.(14.4.2012)

Naivita z toho naprosto září, Gable vždy oblečen čistě, vyžehleně a učesaný je ve své roli sice dobrý, ale už mu dochází pára. Ale i tak se na to dívá dobře, zajímavá je počáteční linie ve sněhem zasněžené krajině, pak je to horší a horší.(17.10.2012)

Tak ze začátku mě tenhle western trochu štval. To když Clark byl s tou buchtou zavřenej v tom šmajchlkabinetu a půl hodiny si jenom povídali, mno ale pak už to jelo. Kansasani popadali jako přezrálý hrušky a krávy bučely až do konce :) paráda(18.1.2013)

Příjemné překvapení. Na dobu vzniku nečekaně svižné a vtipné dialogy, poměrně vyvážená akce a romantika. Směšné je jen přehnané zrychlení pohybu koní a dobytka při souboji s Indiány, které mi připomnělo němé grotesky.(21.11.2012)

Príjemný oddychový western. Áno, možno trochu naivne zobrazuje život na divokom západe, ako tu niektorí píšu, ale to nevadí. Vďaka atmosfére a ústredným postavám v podaní Clarka Gable-a a okúzľujúcej Jane Russel sa film pozerá naozaj dobre.(11.1.2014)

Jedna z hvězdiček je za Gablovy hlášky.(19.2.2012)

Pěkný western s milým příběhem, který mám rád.(10.1.2014)

• Hawaj

Jane má furt problém s nohama + pár dobrejch frků.(11.1.2014)

• Pythonator

Jeden z těch starých nudných westernů, kde se nic moc neděje a občas se sem tam postřílí nějací extra záporáčtí indiáni, aby se neřeklo. Clark Gable má sice dobré hlášky, ale nějak do westernu nepasuje. Je to moc velký manekýn na to, aby mu divák uvěřil, že spí v divočině s krávami. Splašené stádo krav je puštěno nevím proč snad dvojnásobnou rychlostí a působí to jako trapná groteska. O nějakém napětí či schopných akčních scénach škoda mluvit. Prostě nejsou. Ve své době to byla nepochybně zajímavá podívaná, ale proč se na to dívat dnes? Netuším. Snad pro zasmátí, jak se to dřív točilo.(11.1.2014)