Správní chlapi

• slovenský

Správní chlapi

Western

USA, 1955, 122 min

Naivní vyobrazení divokého západu. Učísnutej a hladce oholenej Clark Gable si tam jezdí, občas odstřelí pár rudochů, kteří nic nedělaj a jdou si pro to. Pak tam žoviálně balí babu a když se setmí tak se přenocování v drsné divočině nemusí bát. To oni tam totiž bejvaj prázdný sruby normálně. Pak tam jen tak mimochodem přižene až z Texasu největší stádo dobytka. Navíc ta romance je tak průhledná, že každýmu muselo dojít, jak to skončí. Na druhou stranu ale neříkám, že to byla nuda. Slovní přestřelky mezi Gablem a Jane Russellovou jsou vtipný. Např. ona na něj vyplázne jazyk, načež on řekne: "Vyplázněte ho ještě víc a já vám ho uříznu :)" A i celkově je ten Clark Gable cool, i když špinaví kovbojové ze spaghetti westernů by ho zabili, znásilnili a snědli ne nutně v tomto pořadí.(16.11.2010)

Jane Russell je kouzelná, drsným honákům nechybí přesná muška a najde se zde i dávka humoru. Klasika amerického westernu, která je milým společníkem pro sobotní dopoledne.(7.2.2015)

Až prachsprostě obyčejný a předvídatelný děj který ale celou dobu táhne charismatický Clark Gable. Film stojí za shlédnutí jen kvůli němu. 60%.(21.11.2010)

• - Robert Ryan musel kvůli zánětu jater opustit na dva týdny natáčení. (Mol)

• - Clark Gable před natáčením držel dietu. Shodil tak 11 kg. (Mol)

• - Clark Gable v jedné scéně stál na bedně, aby vypadal vyšší než Robert Ryan. (Mol)

• Clark Gable