Správní chlapi

• slovenský

Správní chlapi

Western

USA, 1955, 122 min

Skvělý "honácký" western s jednou z největších Hollywoodských ikon - Clarkem Gablem. Do svého Bena dal všechno své charisma a šarm. Film má nepřehlédnutelnou milostnou zápletku a dýchá z něho chlapská romantika Divokého Západu. 75%.(6.2.2005)

Správní chlapi zachrání správnou dívku a vedou ji správným životním směrem.(18.11.2010)

Naivní vyobrazení divokého západu. Učísnutej a hladce oholenej Clark Gable si tam jezdí, občas odstřelí pár rudochů, kteří nic nedělaj a jdou si pro to. Pak tam žoviálně balí babu a když se setmí tak se přenocování v drsné divočině nemusí bát. To oni tam totiž bejvaj prázdný sruby normálně. Pak tam jen tak mimochodem přižene až z Texasu největší stádo dobytka. Navíc ta romance je tak průhledná, že každýmu muselo dojít, jak to skončí. Na druhou stranu ale neříkám, že to byla nuda. Slovní přestřelky mezi Gablem a Jane Russellovou jsou vtipný. Např. ona na něj vyplázne jazyk, načež on řekne: "Vyplázněte ho ještě víc a já vám ho uříznu :)" A i celkově je ten Clark Gable cool, i když špinaví kovbojové ze spaghetti westernů by ho zabili, znásilnili a snědli ne nutně v tomto pořadí.(16.11.2010)

Myslím, že takhle předvídatelná a hloupoučká milostná zápletka ničemu nepřidá. A není to pravda Červená řeka, ale mám nad míru ráda příběhy, v nichž chlap respektuje chlapa. Navíc filmy s Clarkem Gablem se prostě dají sledovat za každé doby a nálady, i když nejsou třeba nijak světoborné, je totiž úplně jedno, zda hrál v romanci, komedii, westernu nebo muzikálu... všechny tyto kousky mají jednu zlatem nevyčíslitelnou přednost: jeho.(30.10.2009)

"Odvážným lidem se staví pomníky, zato blázni končí v neoznačených hrobech.."(7.2.2015)

• Clark Gable

• - Clark Gable před natáčením držel dietu. Shodil tak 11 kg. (Mol)

• - Robert Ryan musel kvůli zánětu jater opustit na dva týdny natáčení. (Mol)

• - Průměrná délka záběru činí 11 vteřin. (Mol)