Správní chlapi

• slovenský

Správní chlapi

Western

USA, 1955, 122 min

Až prachsprostě obyčejný a předvídatelný děj který ale celou dobu táhne charismatický Clark Gable. Film stojí za shlédnutí jen kvůli němu. 60%.(21.11.2010)

Tak ze začátku mě tenhle western trochu štval. To když Clark byl s tou buchtou zavřenej v tom šmajchlkabinetu a půl hodiny si jenom povídali, mno ale pak už to jelo. Kansasani popadali jako přezrálý hrušky a krávy bučely až do konce :) paráda(18.1.2013)

Myslím, že takhle předvídatelná a hloupoučká milostná zápletka ničemu nepřidá. A není to pravda Červená řeka, ale mám nad míru ráda příběhy, v nichž chlap respektuje chlapa. Navíc filmy s Clarkem Gablem se prostě dají sledovat za každé doby a nálady, i když nejsou třeba nijak světoborné, je totiž úplně jedno, zda hrál v romanci, komedii, westernu nebo muzikálu... všechny tyto kousky mají jednu zlatem nevyčíslitelnou přednost: jeho.(30.10.2009)

• - Clark Gable před natáčením držel dietu. Shodil tak 11 kg. (Mol)

• - Průměrná délka záběru činí 11 vteřin. (Mol)

• - Robert Ryan musel kvůli zánětu jater opustit na dva týdny natáčení. (Mol)