Správní chlapi

• slovenský

Správní chlapi

Western

USA, 1955, 122 min

Myslím, že takhle předvídatelná a hloupoučká milostná zápletka ničemu nepřidá. A není to pravda Červená řeka, ale mám nad míru ráda příběhy, v nichž chlap respektuje chlapa. Navíc filmy s Clarkem Gablem se prostě dají sledovat za každé doby a nálady, i když nejsou třeba nijak světoborné, je totiž úplně jedno, zda hrál v romanci, komedii, westernu nebo muzikálu... všechny tyto kousky mají jednu zlatem nevyčíslitelnou přednost: jeho.(30.10.2009)

"Odvážným lidem se staví pomníky, zato blázni končí v neoznačených hrobech.."(7.2.2015)

Až prachsprostě obyčejný a předvídatelný děj který ale celou dobu táhne charismatický Clark Gable. Film stojí za shlédnutí jen kvůli němu. 60%.(21.11.2010)

Skvělý "honácký" western s jednou z největších Hollywoodských ikon - Clarkem Gablem. Do svého Bena dal všechno své charisma a šarm. Film má nepřehlédnutelnou milostnou zápletku a dýchá z něho chlapská romantika Divokého Západu. 75%.(6.2.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,000,000Tržby Celosvetovo $-║ podarený western, taká fajn oddychovečka, ktorá pobaví, príde na pár dobrých prestreliek, nejaký ten dramat, či dobré frky, výborná súhra v podaní Clark Gable a Jane Russell, dobre to miestami okoreňujú /80%/(23.4.2010)

• Clark Gable