Správní chlapi

• slovenský

Správní chlapi

Western

USA, 1955, 122 min

"Odvážným lidem se staví pomníky, zato blázni končí v neoznačených hrobech.."(7.2.2015)

Jane Russell nabízející své broskve Clarku Gablemu ve filmu pro fetišisty fixované na vysoké boty. Je to dlouhé a hudba je někdy zcela mísu, například když nabízí sladce romantickou melodii v dost drastické scéně. Naivní film, ale má kouzlo. Díky hvězdným hercům a roztomilému špičkování mezi hlavní dvojicí. /11. 1. 14./(11.1.2014)

Naivní vyobrazení divokého západu. Učísnutej a hladce oholenej Clark Gable si tam jezdí, občas odstřelí pár rudochů, kteří nic nedělaj a jdou si pro to. Pak tam žoviálně balí babu a když se setmí tak se přenocování v drsné divočině nemusí bát. To oni tam totiž bejvaj prázdný sruby normálně. Pak tam jen tak mimochodem přižene až z Texasu největší stádo dobytka. Navíc ta romance je tak průhledná, že každýmu muselo dojít, jak to skončí. Na druhou stranu ale neříkám, že to byla nuda. Slovní přestřelky mezi Gablem a Jane Russellovou jsou vtipný. Např. ona na něj vyplázne jazyk, načež on řekne: "Vyplázněte ho ještě víc a já vám ho uříznu :)" A i celkově je ten Clark Gable cool, i když špinaví kovbojové ze spaghetti westernů by ho zabili, znásilnili a snědli ne nutně v tomto pořadí.(16.11.2010)

• - Clark Gable před natáčením držel dietu. Shodil tak 11 kg. (Mol)

• - Průměrná délka záběru činí 11 vteřin. (Mol)

• - Robert Ryan musel kvůli zánětu jater opustit na dva týdny natáčení. (Mol)

• Clark Gable