na TV produkciu celkom slušný príbeh, ktorý nenudí a pre zaujímavé zvraty má čo ponúknuť, herecky to je troška miestami poslabšie ale Gabriela Marcinková to celkom slušne ustála na hlavnú úlohu, záver troška rýchlo uvarený, škoda(4.7.2012)

• hippyman

osudová chyba... 10%(30.9.2010)

• Aky

Z nadějí vzniklo veliké zklamání. Čapkova předloha, které se chytí Jiří Krejčík - to slibovalo moc. Jenže z toho zůstalo amatérské přeříkávání nevynalézavých dialogů, kterými se děj klopotně ubírá nezajímavým příběhem. Veliká škoda.(27.9.2010)

Jiřímu Krejčíkovi se podařilo obsadit herce, kteří vytvářejí atmosféru povídky. Smekám před Budařovým rozsahem (např. při srovnání také s bratrskou rolí ve Václavovi). Jiří Krejčík také sám volně upravil Čapkovu povídku. Pokud zamýšlel dvoudílný televizní film, možná by ještě lépe vystihl vývoj vztahů mezi postavami. Přesto na televizní film dokonale připravené interiéry, kostýmy, odpovídající hudební doprovod.(26.9.2010)

Milé překvapení a to i přes to že literární předlohu jsem nikdy nečetl, překvapila mě mladičká studentka VŠMU Marcinková, docela jsem ji roli věřil. Doba se od tý doby moc nezměnila, peníze dál vládnou světu a existenční problémy, má čím dál tím víc lidí. Na filmu mě štvaly trochu nevěrohodné kulisy ale jinak nemám moc výhrad. Krejčík i v pokročilém věku, předvedl že stále umí.(26.9.2010)