Hrůza v Connecticutu

Paul Brooks

Tom Elkins

Kostýmy:

Meg McMillan

Ano, tenhle film je tak trošku opakování staré písničky pořád dokola... ale... hned úvodní titulková sekvence byla vynikající a dle mého i opravdu strašidelná, takže z toho jsem si tak nějak určila, že film nebude až tak marný... a taky že nebyl, bavil mě. Nejedná se o kdoví jaké hrůzostrašné veledílo, kdy bych musela mít po celém bytě rozsvícena všechna světla a ještě si dokola v duchu opakovat, že je to film, ale byly chvíle, kdy ve mě zatrnulo hezky... nebo jsem byla znechucena - viz proražená zeď... Herci v rámci možností nebyli špatní...(3.7.2009)

• Xmilden

Kdepak znovu se už se na tuto variaci na strašidelný dům nepodívám. Hodně tomu čouhalo z nohavic třeba 3:15 zemřeš. ..........-"Navíc úplně vidím ty lekací scény, tady se budeš sklánět u zrcadla a až se zvedneš a podíváš do něj uvidíš tam ohořelou mrtvolu co se šklebí. A tohle zopakuj na různých místech s podobným efektem několikrát po určité době a máš 80 % hororu hotovo. Přidej samozřejmě nějakého hrdinu, hlavně nepřidávej žvásty o bohu (tady se to stalo) a ještě to chce nějaké to finále. Ideální je požár domu. No a do titulků by šlo třeba napsat že už se v tomto strašidelném domě nikdy nic nestalo a všichni žijí spokojeně až dodnes. Máš to"? -"Jo".(23.9.2009)

*** a půl. Snímek přichází s osvědčenou hororovou klasikou v podobě "Inspired by a true story" starého domu s děsivou minulostí, jejichž hrůzy a tajemství musí hlavní hrdina postupně začít odhalovat. Námět příběhu je zajímavý a je nápaditě a působivě zpracován. Herci, včetně hlavního představitele, sympatického Kyla Gallnera, své postavy ztvárnili přesvědčivě. Spousta scén je opravdu povedených, např. vytírání podlahy nebo promáčklá zeď. Také se dočkáme spousty lekaček, které jsou však vyváženy rozrůstajícím se příběhem a stupňujícím se dějem. Působivá pro mě byla závěrečná, ohnivá, scéna. Pár momentů mi přišlo lehce přehnaných, ale to je jen malá trhlina, v mém více než kladném celkovém dojmu.(13.8.2009)

Roztomilá duchařina snažící se navázat na oldschoolovou americkou tradici žánru. Jak už zde bylo několikrát vytesáno v kámen, nestaneme se zde svědky ničeho byť jen vzdáleně připomínající originální filmový počin. Vše je od začátku předvídatelné a je tak hned jasné na čem filmaři staví především. Herecký ansábl ušel, jen mi moc neseděl představitel hlavní role... totiž, že ostatní ho hravě přehrávali a to včetně těch dvou děcek. Škoda, že tam nebylo více Amandy Crew, to by bylo velice příjemné zpestření. Prostě lepší než drátem do oka, řekl bych .)(19.9.2009)

Čekám jenom, kdy už mi dojde trpělivost s takovými horory. Lekačky, lekačky a zase jen lekačky. Umí tvůrci také něco jiného? Nějaký volty nabitý děj? Nic nového a nic překvapujícího. Nevěřím, že by tohle mělo být podle skutečného příběhu. Nepřesvědčilo mě to.(5.4.2011)