Trhliny

Velká Británie / Irsko, 2009, 100 min

Jordan Scott

Ben Court, Caroline Ip

John Mathieson

Učebnicový příklad, jak může jedna psychicky narušení latentní lesba a parta malých hloupých holek zničit život člověka chytřejšího a lepšího, než jsou ony samy. Je to přesně ten typ filmu, který nesnáším a který už rozhodně nechci vidět znovu. Navzdory tomu musím říct, že jak Juno tak Eva odehrály role nesympatických a nesnesitelných krav dokonale a že film rozhodně má atmosféru. Proto hodnotím čtyřmi.(10.1.2015)

Tohle není nejistý režijní debut kde se chodí opatrně po špičkách. Vypadá to totiž na další ženu režisérku, která ma koule (po Bigelow) a nebojí se říct divákům jasnou message. Cracks mají především fantastické herecké výkony, kterým dominuje duševně rozervaná a zakomplexovaná Eva Green, která se z filozifií nabité moderní učitelky postupně vyloupne v šílenou harpii schopnou naprosto všeho. Potěší výborně napsané, plastické vedlejší postavy a artové britské prostředí maloměsta s patřičně okázalými přírodními scenériemi. Má to ty správné grády a konec, ačkoliv očekávatelný, velmi povedený.(29.9.2014)

Skvělé drama plné skvělých výkonů. Eva Green zahrála naprosto fantasticky a její výkon byl perfektní. Kdybych nevěděl, že je rozená Francouzka, myslel bych si, že je učitelkou výslovnosti anglického jazyka na nějáké univerzitě. Celkově je film zajímavý svojí tvrdou angličtinou, která mě neskutečně bavila. Výběr dívek do tohoto filmu nejdříve diváka zmátne, všechny vypadají jako porcelánové panenky a působí roztomile. Čím dál postupuje děj, tím se zvětšuje jejich nevraživost, která není ničím jiným, než pubertální naivitou. Proměna "G" je ovšem vrchol celého filmu a právě na ní se nejvíce vyřádil scénárista. Viděl jsem spoustu podobných filmů, které mě zklamaly, byly ale v chlapeckém podání. Ženy a zvláště mladé dívky jsou o dost složitější osobnosti, proto mě příběh, kde se až na minutu neobjeví žádný muž, bavil o dost více. Je nutno podotknout, že zvrat v názorech Di byl ke konci trochu přehnaný a surově natlačený do děje, ale pokud se od toho odprostím, pak mi zůstal skvěle natočený film, který vypráví jednoduché téma pomalým stylem, ale celou stopáž dokáže zužitkovat a natočit tak, aby skvěle bavila. 87% 05.09. 2010(5.9.2010)

• IQ Tiqe

Závěr mi zkazil dojem. A to jsem Evě tak fandil. Celou dobu to vypadalo, že přijde nějaké lesbické vzplanutí a ono prd. Což by nevadilo, i samotné napětí stálo za to. Jen ten konec... # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 4(25.10.2012)

• Katullka

Výborný námět a výborné herečky. Tak a teď, co na tom bylo opravdu mimo. Jordan Scott očividně uchlácholila všechny dostupné producenty a získala pěkně tučný balík na svůj úžasný námět. Bohužel nedokázala přizvat dostatečně kvalitní štáb. Schází kamera, střih, hudba a místy i ten scénář. Bohužel zbytečná ztráta výborného námětu na základních chybách režie. Jordan neudržela ani režie herců a také to tak dopadlo. Průser za průserem a úplně zbytečně. Dvě hvězdy připadají tedy skvělému námětu, výpravě a herečkám (Eva Green a Juno Temple bod navíc).(5.9.2011)

• - Film je natočen na motivy stejnojmenného románu od Sheily Kohlerové. (R´Hell)

• - Na režii se částečně kromě Evy Green podílel i Ridley Scott. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Natáčelo se převážně v Irsku. (Zdroj: ČSFD.cz)