Trhliny

Velká Británie / Irsko, 2009, 100 min

Jordan Scott

John Mathieson
  • Roman.Ticka

Nevadí mi citlivé dodnes tabuizované téma sexuální orientace, s tím bych se nějak poprala. Vadí mi laické spojení jiné orientace s nadřazenou mocí, manipulací, zneužitím postavení hraničící s adorací, což se mnohokrát v historii opakuje, až se z toho stává kult, běžná věc, akceptovatelná samozřejmost, postupně k tomu se nenápadně směřuje. Nejvíce toto alarmující zjištění dokládá závěr beztrestného uklízení "nepříjemné události" pod kobereček. Jako bych viděla osvědčenou šablonu, která se tak ráda a často kopíruje, kopíruje a všem pirátům to přechází a promíjí se...Nicméně Eva Green byla přesvědčivá až neskutečně.(20.7.2013)

• LIVINGDEAD

Internát plný nesympatických krav a jedna lesbická prolhaná učitelka.... a k tomu totální NUDA. Dávám 10%(7.7.2010)

Zajímavé drama o vztahu děvčat k nové spolužačce a ke své oblíbené učitelce. Všechny postavy byly důvěryhodně zahrané, atmosféra 30. let minulého století filmu také sedla a finále filmu je taky pěkné. Za mě 65% :)(2.7.2012)

Když mi bylo čtrnáct, hrála jsem v dívčím amatérském divadelním souboru, který se rozpadl záhy po prvním úspěchu. Hru, kterou jsme hrály, mi tenhle film připomněl. Já tam tehdy hrála právě takovou Fiammu. Jinou holku, která narušila idylické pouto mezi dívkami v "nebi" a jejich "andělem", tetou Gabrielou. I to písmenko G se tu shoduje. Film Trhliny je ovšem daleko dramatičtější a Eva Green je dokonalá G. Ta naše, ta byla jen jejím slabým odrazem. Bylo to holčičí představení a tohle je holčičí film. Nicméně drsně holčičí, se všemi odstíny emocí, s vynikající gradací. Za tu nostalgickou vzpomínku na moje vlastní dospívání o hvězdu navíc.(29.7.2013)

• Freemind

A tak jsem se těšil ... Ladná kamera, tklivá hudba a dechberoucí krajinky bohužel nezachrání tu zbývající mizérii - šablonovitý děj a prachmizerné herecké výkony (včetně křečovité Evy Green, kterou si tímto musím škrtnout ze seznamu oblíbených hereček, fuck you very much). Naprosto zpackaná je psychologie prakticky všech postav, které bezdůvodně přepínají mezi extrémními póly jen proto, aby iniciovaly další nesmyslný zvrat. Po velmi slibném úvodu se tak film propadá do sentimentálního, iritujícího, nestravitelného rosolu. Ach jo.(6.8.2013)

• - Na režii se částečně kromě Evy Green podílel i Ridley Scott. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Hudbu k filmu složil Javier Navarrete, mimo jiné autor hudby k Faunovu labyrintu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film je natočen na motivy stejnojmenného románu od Sheily Kohlerové. (R´Hell)