poster

Trhliny

 • Velká Británie

  Cracks

 • Slovensko

  Trhliny

  (festivalový název)

Drama / Thriller

Velká Británie / Irsko, 2009, 100 min

Režie:

Jordan Scott

Scénář:

Ben Court, Caroline Ip

Kamera:

John Mathieson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ant
  ***

  Film s kouzelnou atmosférou anglického venkova a 30. let. Tady ale bohužel veškerá originalita končí. Ve scénáři mohla zápletka působit neotřele, ale v reálu je to ohraný příběh nejisté ženy, která lže sama sobě. Nebýt poměrně spádovitého děje, talentovaných mladých hereček a zajímavé Evy Green, dopadlo by to ještě hůř.(25.3.2010)

 • Kailo
  ****

  Idylické prostředí nádherného britského venkova v internátní škole.... ano internát, takže lesbický hrátky na každodenním menu. Krásná lesbická Eva jako mrcha působí ještě více hot dojmem a krásná lesbická Juno taktéž. To samé mohu říct i soundtracku. Zhodnocení - Krásné lesbické dívky, krásná anglická krajina, krásný soundtrack, líbivý lesbický příběh - to je lesbismu, co?! 85% [HD](6.6.2010)

 • misterz
  ****

  Výborná dráma s fantastickou Evou Green. Príbeh sa odohráva na dievčenskej internátnej škole, kde dovtedy pomerne obyčajný život tejto komunity s vlastnými pravidlami, sa naruší príchodom dievčaťa, tak odlišného od ostatných. Jednotlivé postavy sa postupne vyvíjajú a my máme možnosť nakuknúť pod pokrievku rôznych spoločenských problémov. Postava Evy Green na začiatku celkom obyčajná, možno len trocha veľký snílek, prejde asi najväčší kus cesty, a to až do trpkého konca. Pekne postupne sa nám odkrýva záhada jej nevyrovnanosti a žiarlivosti. Všetko podčiarkuje emotívny, silný koniec. 75/100(3.11.2014)

 • lopata555
  *****

  Vau ! takýto film sa nevidí často ... ale fanatická Eva Green, krásna María Valverde a žiarlivá Juno Temple + hudba od Javier Navarrete spravili z tohoto filmu krásny pôžitok ...(27.8.2012)

 • Martinibaby
  ****

  Trhliny. Trhliny v psychice. Trhliny v rodinách, trhliny ve výchově, v morálce, trhliny v pravdě. I přes určitou očekávatelnost děje, potažmo závěru, jsem se po celou dobu ani jednou nepodívala na čas. Moc rychlý spád děje nečekejte, ale rozhodně si můžete vychutnat nemálo nádherných a/nebo silných scén. Naprosto uchvacující hlavní obsazení hereček, Eva, Juno a María byly prostě bezkonkurenční. Skvělá hudba.(12.4.2010)

 • - Ellie Nunn (Lily), Adele McCann (Laurel), Zoe Carroll (Rosie) a Clemmie Dugdale (Fuzzy) si poprvé zahráli před kamerou. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Natáčelo se převážně v Irsku. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Hudbu k filmu složil Javier Navarrete, mimo jiné autor hudby k Faunovu labyrintu. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace