poster

Trhliny

 • Velká Británie

  Cracks

 • Slovensko

  Trhliny

  (festivalový název)

Drama / Thriller

Velká Británie / Irsko, 2009, 100 min

Režie:

Jordan Scott

Kamera:

John Mathieson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dopitak
  ***

  Zpackané. Nadějný námět slibující opravdu vzrušující podívanou, precizně vystavěné prostředí, ale totálně utopené v metaforách. Postavy mluví jak herci na shakespearovských slavnostech, proměna miss G z velebené učitelky v posedlou fúrii je jen slabý anglický čajíček. Erotikou se bohužel šetřilo víc, než bychom chtěli. María Valverde ale překrásná. Podomácku dělané české titulky překládal asi nějaký Španěl, který přivlastňovacími zájmeny nešetřil.(9.3.2014)

 • misterz
  ****

  Výborná dráma s fantastickou Evou Green. Príbeh sa odohráva na dievčenskej internátnej škole, kde dovtedy pomerne obyčajný život tejto komunity s vlastnými pravidlami, sa naruší príchodom dievčaťa, tak odlišného od ostatných. Jednotlivé postavy sa postupne vyvíjajú a my máme možnosť nakuknúť pod pokrievku rôznych spoločenských problémov. Postava Evy Green na začiatku celkom obyčajná, možno len trocha veľký snílek, prejde asi najväčší kus cesty, a to až do trpkého konca. Pekne postupne sa nám odkrýva záhada jej nevyrovnanosti a žiarlivosti. Všetko podčiarkuje emotívny, silný koniec. 75/100(3.11.2014)

 • HareS
  **

  Film s tak veľkým potenciálom zaujať ma, odohrávajúci sa v tak zaujímavom prostredí ostrovnej dievčenskej internátnej školy v Anglicku, ale s tak nudným scenárom a afektovaným herectvom zúčastnených herečiek, až mi je íúto napariť sem len 'dvojku'. 40%(23.7.2010)

 • Roman.Ticka
  **

  Nevadí mi citlivé dodnes tabuizované téma sexuální orientace, s tím bych se nějak poprala. Vadí mi laické spojení jiné orientace s nadřazenou mocí, manipulací, zneužitím postavení hraničící s adorací, což se mnohokrát v historii opakuje, až se z toho stává kult, běžná věc, akceptovatelná samozřejmost, postupně k tomu se nenápadně směřuje. Nejvíce toto alarmující zjištění dokládá závěr beztrestného uklízení "nepříjemné události" pod kobereček. Jako bych viděla osvědčenou šablonu, která se tak ráda a často kopíruje, kopíruje a všem pirátům to přechází a promíjí se...Nicméně Eva Green byla přesvědčivá až neskutečně.(20.7.2013)

 • pepo
  ***

  Pokus o babskú verziu Dead Poets Society. Audiovizuál je výborný ale celé to kazí otrasne hrajúca Eva Green.(6.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace