Casey Bowman je americký sirotek, který byl vychováván v klášteře dojo, kde se ho ujal mistr bojových umění Takedou. Z Caseyho se naučil bojová umění tak dobře, že ho Takeda zvažuje jako jednoho ze dvou kandidátů na svého nástupce, který bude mít za úkol pokračovat v dohledu nad posvátnou truhlou Yoroi Bitsu. Druhým kandidátem je další Takedův student Masazuka. Masazuka těžce snáší Caseyho přátelství s Takedovou dcerou Namiko a tak při vzájemném souboji s Casey na něj použije nepovolené praktiky boje. Za to ho Takeda z kláštera vyžene a za svého nástupce zvolí Caseyho. Masazuka potupně z kláštera odchází a slibuje pomstu. Za nějakou dobu se z Masazuky stává nájemný zabiják pracující pro společnost Temple Industries, kterou vede milionář Temple, který zároveň vede tajnou zločineckou organizaci a nechává Masazuku likvidovat své obchodní konkurenty. Masazuka stále cítí, že on by měl být faktickým nástupcem Takedy a stát se strážcem Yoroi Bitsu. Vrátí se tedy do chrámu, kde způsobí povyk a Takeda se proto rozhodne vyslat Caseyho s Namiko s truhlou do New Yorku za svým přítelem, profesorem Garrisonem. Masazuka znovu vrací do chrámu, kde povraždí všechny bojovníky a zabije i Takedu. Zjišťuje však, že truhla je pryč a že s ní Casey odjel do New Yorku... (TV Prima)

Isherwood

Jako předkrm před trojkou Undisputed plně dostačující. Kladné body dávám za to, že Scott Adkins hraje hlavní roli a klaďase k tomu, záporné za to, že nepředvedl ani jeden kick z jiné dimenze, normálním smrtelníkem nepochopitelný. Děj neřešit, těch osmdesát minut jede podle šablony, která nepokrytě vzdává hold jednomu belgickému karatistovi, a ani vteřinu nenudí. Celkově jsem po tomhle nabyl dojmu, že Issaca Florentina je na produkci ‚d-2-dvd‘ docela škoda. S pořádným rozpočtem a silnějším scénářem by v áčkové konkurenci v pohodě obstál. V té béčkové mu není v současnosti rovno. A teď Bojku do ringu, prosím pěkně. ()

T2

Rozpočet $10miliónovTržby Celosvetovo $194,139▐ ten rozpočet je v tejto akčnej béčkovine cítiť, akcia v pohode prehľadná v tomto smere je na čo pozerať, príbeh jednoduchý a pomste a nedocení, občas aj mierne pritiahnutý za vlasy ale tak to už v takýchto prípadoch býva, herci v rámci možností újdu, ak by režisér bol o trošku zručnejší mohla to byť delikatesa ale aj tak nečakane spokojnosť /50%/ ()

imf

Viz ninja Adrian. Prkennost hercu ve vsech rolich je ukazkova, stejne jako snaha scenare jit rychle na vec a odbyt postavy cernobilymi motivacemi. Jenze bez toho nanosu nostalgie, se kterym i dnes sledujeme osmdesatkove a devadesatkove filmy to nejak nefunguje. A jakkoliv Scott Adkins predvadi mnohem vetsi magii nez sveho casu David Dudikoff, uz jsme - bohuzel - trochu chytrejsi a dospelejsi. Nicmene porad nejak doufam, ze ta dnesni mladez (12-13) mu to sezere i s navijakem, at uz pujde o Ninju nebo treba Tournament. Skoro se mi chce dat extra hvezdicku za to, ze tohle existuje bok po boku seagalovek, lundgrenovek a vandammovek. Ukazuje se totiz, ze to jde. Za male penize, s malymi ambicemi, ale velkym srdcem. A ted me omluvte, jdu si pustit Ninja Commando. ()

Adrian

S imfom sme sa zhodli na tom, ze celkovo ide "remake" Americkeho ninju pre dnesnu teen generaciu. Je to, ako keby Vam znamy pribeh Vasej mladosti rozpraval Vas potomok. Podstatu by vystihol, ale v detailoch by dodal to, co je podstatne/priznacne/signifikantne pre jeho generaciu. A na zaver by pravdepodobne s uksrnom pomrkol na Vas s poznamkou v ociach "za Vasich cias to mohlo fungovat, dnes je uz ina doba...". A vlastne by mal aj pravdu. Ovsem reziserom je tu nastastie Florentine, ktory zatial ako jediny dokazal Adkinsove telo a zrucnosti naplno predat (a takmer nic na tom nemeni fakt, ze herecky je Adkins minimalne rovnako prkenny ako Dudikoff). Ninja nie je toho vynimkou - da spomenut na vyborne bojove sekvencie z Undisputed II., navrsuje tesenie na Undisputed III. a potvrdzuje to, ze Border Patrol s JCVD dokatovali naozaj zasahy producenta. ()

Superpero

Blbej příběh mi nevadil, protože za 87 minut se u filmu, kde Scott Adkins nekompromisně mlátí zloduchy hlava nehlava, nudit nestihnu. Akrobacie je taktéž skvělá a dojde i na nindžovský vychytávky, které sice úplně nemusím, ale sem se to hodilo. Záporák běloch magnát byl fakt špatnej a japonka byla fakt chudák. Docela jí tam všichni nemilosrdně řezali. ()

Fr odpad!

Ninja – žoldák trénovaný v bojovém umění, ve špionáži a zabití. Smrtelné umění se předávalo z generace na generaci.... Dělal špinavou práci tenkrát, dělá ji i dnes. Filmy o těchto bojovnících ve mně vyvolávají vzpomínky na léta 80tá a chybí mi dobrý akční film o těchto bojovnících. Dnes, kdy technologie umožňuje nemožné jsem byl pln očekávání! Prostě jsem se těšil! Místo radosti však ve mě toto dílo budí vztek! Dětinský děj, akční scény, že by se za ně styděli i v roce 1970. Kavkazký typ Casey se u úderů kření jako moje teta, než ji strejda zabil. Idiotskej střih a výstřiky krve z transfúzní stanice a ne ze soubojů. Americkej ninja byl (je) klasika. Byť béčková a ať si kdo chce co chce říká, pro mne má své kouzlo i dnes. Tohle je SHIT!!! 83 minut utrpení!!! PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

B!shop

Mdly. Prvni co me pri sledovani napadlo. Film o tom, jak nekolik borcu trenuje bojovy umeni, aby se nasledne ze skupinky vyprofiloval zlej cinan a hodnej american a rozflakaly si drzky by mela bejt akcni jizda. Bohuzel tady se to cely dost tahne, zaporak je takovej smesnej skrcek a Adkins vypada prilis dobracky, kdyz ho srovnam treba s jeho drticem z Neporazitelny, tak tady je jak nejakej skautik. Nicmene kdyz uz obcas dojde na nejakou tu bitku, tak ta je choreograficky dobre zvladnuta a Adkins je machr, takze smejdi litaj na vsechny strany. Skoda, ze bitek neni vic, nehraje sviznejsi hudba a hlavne tu neni aspon o trosicku min dementni pribeh. Necekal jsem zadnej oskarovej film, ale i tak me to celkem zklamalo a nebejt Adkinse, tak to leti do odpadu. ()

Flipnic

Tohle bylo pro mne takové smutné zklamání ... Musím tedy uznat, že nejsem sám, který u filmu propadl dojmu, že se dívá na nějaký "AMERICAN NINJA REMAKE 2009" ... Jak vidím, podobných názorů je zde více a ono to tak skutečně je. Vezmeme Adkinse, nějakou japonskou holku, o které není nouze, a necháme je nahánět padouchy a jedním extra znepřáteleným ninjou, se kterým má ten "hodný" ninja - Adkins problémy už od školky ... no tedy pardon, od školy, kde spolu trénovali ... Naprostá, ultimátní klasika, která tímto dějem sahá až do počátku 80. let k filmu s Norrisem Octagon/Osmiúhelník (1980), později pak k jedničce Amerického ninji (1985) s Dudikoffem, který byl překvapivě (a stále podle mne je ...) velice povedenou kopií staršího ninja-flicku s Norrisem ... Počátek filmu ve škole a některé řežby mečem pak jasně reagují ještě na starší léta a to 70.kové "exploitační-martial arts Japonsko" ve formě legend jako bylo 26 filmů se Zatoichim, 6 filmů s Lone Wolfem či pozdější řezanice se Sonnym Chibou ... Ano ta rozpáraná břicha a gejzíry krve zřejmě japončíkům zůstala ještě někde ve vědrech ze 70. let, tak je poslali amíkům, aby jimi tyto geniální klasiky oživili ... No nevím na kolik se to podařilo, ale krev a gore-scény potěšily a nechaly vzpomenout na opravdové šermířské katana-mistry/herce v jedné osobě jako byl Katsu, Wakayama nebo Chiba ... Tahle "vzpomínka" ale dnes v USA-podání stejně vyzní naprázdno a my tu máme neustále zdrhajícího Adkinse s holkou, který jako by absolutně přišel na plac nepřipraven a nevěděl, že teď by se měl třeba aspoň trochu jako naštvat, teď zamračit atd. Jeho herecký výkon je fakt tragédie, navíc pro mne nepochopitelná, když zápornou roli Bojky v Undisputed II (2006) zvládl dokonale ... zvláštní ... Digitální triky a kult jakýchsi Rusů s vypáleným znakem mne vyloženě ničil, některé ateliéry byly skutečně tragické a i snad kdyby každý z těch herců dotáhl autem nějakou tu skříň nebo komodu co se mu doma válí, tak by to vypadalo mnohem líp ... Takhle z toho nedostatek financí jen sálal až to příjemné nebylo ... Ale jak já vždycky tvrdím, hlavní jsou "fighty"-souboje a jejich choreografie ... Všechno může být odbyté, ale když si někdo pohraje s choreografií soubojů, nemám osobně co řešit... No a tady mne čekalo zklamání poslední a zásadní. Amíci to prostě neumí, neuměli a umět nebudou ... Proč stříhají Adkinsovy zákroky 2 až 3 kamerami je mi záhadou!! Scéna, kdy Adkins vykopne a pak uvídím botu nalepenou na obličeji na jednu vteřinu (ta scéna tam skutečně je!), mi opravdu připomíná nějaká 80. léta. I Adkinsovy skoky jsou sestříhané ... prostě když to srovnám s Asií jak 40 let pozadu, tak i dnes, tak tohle je prostě hrůza a ostuda!! V tomhle třeba naprosto pro mne zvítězila mlátička Blood and Bone, (2009) kde konečně někdo vzal jednu kameru, dostatečně se vzdálil a zabíral oba borce od hlavy po paty (a to tam měl obrovského Whitea ...) a divák detailně a jasně viděl, co se v souboji děje. O srovnání s Thajci či konkrétně mistrem Tonnym raději zcela pomlčím (srovnával bych nesrovnatelné)... V tomto filmu je jediná výtečná bojová scéna a to když Adkins vlítne mezi bandu záporáků v sídle toho kultu a všechny je tam vymlátí - ano, tady jako by přišel nějaký choreograf z Asie, tu scénu natočil a zas odletěl domů ... Zde skutečně se mi tajil dech a chvílemi jsem opravdu pochyboval, jestli je Adkins vůbec lidská bytost!! Dokonalost sama, ovšem těch 10 minut film nezachrání ... Když to shrnu, je to něco mezi ... Je to lepší, než sračky, co natáčí ještě pořád Seagal a Van Damme, ale asijské martial arts kinematografii se to nemůže rovnat zase ani z 20% ... Jinak je fakt, že film má non-stop spád a slupnul jsem ho bez hnutí jako malinu (protože jsem napnutý očekával, aniž bych se dočkal ...). Škoda asi obecně těch gore scén, pro ty pubertťáky by to jinak fakt sedlo ... a dávám stejné hodnocení jako klasice American Ninja, nedávno jsem na něj koukal a bavil jsem se výborně ... () (méně) (více)

Lateef

Příběh působí neuvěřitelně lacině a hole, mám vážné podezření, že Adkinsovými sparingy v přípravě na film byli právě scénáristé a on jim svými superkopy vymlátil mozky z hlav. Takže jediné, co Ninju vyzdvihuje, je ninja Adkins. S nunchaky si rozumí jako Rocky Balboa se švihadlem, katanu asi taky nedržel v rukách poprvé, ale nejlepšími zůstávají jeho rychlá a protažená svalová vlákna v končetinách. Rychlost světla je oproti Adkinsovým reakcím na protivníkův útok stejně pomalá jako hadrolet na třech kolech vůči Porsche Cayenne s třemi sty kobilami pod kapotou. Rubačka v metru, ale hlavně předposlední fight proti početné přesile je fakt hukot, to musí akční fanoušek úplně nadskakovat na židli. A navíc Adkins občas souboje vyšperkuje nějakou akrobatickou vsuvkou, která se snad učí v jiné galaxii (hlavně horizontální vrut s nohama u sebe přes auto vypadá luxusně). Škoda, že jinak jsem si připadal, že jím odpolední jednohubku, znovu bych si to pustil maximálně kvůli těm několika akčním scénám. (potěšilo použití rozličných ninjovských zbraních - šurikeny, luk a šípy, tetsubishi - ostré háčky, fukiya - foukačka). ()

tombac

Sympatické akční béčko s kvalitními bitkami, ve kterých úřaduje výborný Adkins, jsem už potřeboval jako koza drbání. Pomineme-li bojové pasáže, je Ninja navzdory jednoduchému ději o chlup lepší než vyčpělé vězeňské drama Undisputed II. Náplň filmu a prezentace chladné oceli v rukou ninjů zasekávající se do lidského masa, doprovázená výšplechty krve, nabízí asociaci s Americkými ninji až po videohru Ninja Gaiden 2. Ninja akčňák pro dnešní generaci, proč ne... 6-7/10 ()

Shit

Bohužel docela zklamání, protože příběh je opravdu super stupidní, ale né takovým tim zábavným stylem, ale bohužel tim opravdu stupidním, kterej ničí film, ale jako solidní exhibice Scotta Adkinse to funguje slušně a Scott to tam řeže hlava nehlava a ve velkým stylu a já jen doufám, že odteď se odrazí k nějakým častějším hlavním nebo aspoň větším rolím, protože to je fakt super borec, kerej nemá mezi bílýma absolutně konkurenci v martial arts a to tady podle mě ještě zdaleka nebyl využitej celej potenciál, kterej v Adkinosvi je ()

Dragoni

Americká produkce se poslední dobou zaměřila na Japonsko, nejspíš přibylo více gangsta Otaku, takže po Dragon Ball : Evolution přichází Ninja. Kvalitní béčko to opravdu je, to amíci uměj, přiblblejch dialogů a trapáren je tam jak blech v kožichu a přímočarý příběh je jasně čitelný a nic nepřekvapí, na druhou stranu bojové scény, zde byly parádní, ale to už v této době není také vyjímkou. Jediné plus je, že to dopadlo, jak to dopadlo a taky na Mika Hijii se koukalo moc pěkně. 45 % ()

choze

Má to ten nejklasičtější scénář, jaký si jde u ninja filmu představit (hodný ninja-sirotek vs zlý ninja zavržený jejich mistrem, kterého zavraždí), což film spolu s topornými hereckými výkony sráží na úroveň naivní pohádky. A ani souboje nejsou kdovíjak strhující a výrazněji se mi líbil jen ten v metru. Takže ve výsledku jen nenáročné jednorázové ohlédnutí za osmdesátkovou filmovou ninja horečkou. ()

Tuxedo

Těžce podexponované ve výpravě, žalostném scénáři a ochotnických hereckých výkonech, nanejvýš průměrné v akčních pasážích, ve kterých Scott Adkins nepřevede mnoho (nového). ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film so skvelým Scottom Adkinsom v hlavnej úlohe. Má celkom zaujímavý príbeh o výbornom bojovníkovi, ktorý spolu so svojou priateľkou má ochrániť vzácnu zbroj, ktorú ale chce získať aj jeho hlavný protivník z tej istej japonskej školy ako aj hlavná dvojica. Spracovanie nie je až tak moc zaujímavé, ale našťastie má stále dosť vysokú úroveň na to, aby ani nenudil. Ale v každom prípade tento príbeh nemá moc veľký potenciál. Akcie je tu dosť a väčšinou som s ňou spokojný. Má dobrú choreografiu a je aj slušne natočená, ale nájdu sa tu aj niektoré nezaujímavé súboje. Najviac sa mi páči perfektná akcia v sídle sekty, kde Adkins porazí desiatky protivníkov a celá pôsobí ako z Hong Kongského filmu, ale výborný je aj súboj v metre. Moc ma nezaujali súboje s hlavným záporákom, ale od neho poteší hlavne vyčistenie policajnej stanice a ešte niekoľko zneškodnení skupiny protivníkov. Akcia je tu aj dosť krvavá a súboje zase tvrdé, takže aj po tejto stránke som spokojný. Mierne ma tu sklamala réžia, nie je zlá, ale Florentinove predchádzajúce filmy sa mi po tejto stránke páčili viac. Film ale na nie moc vysoký rozpočet vyzerá dosť dobre. Pomerne často strieda prostredie, ktoré je aj zaujímavé a na tento typ filmu sa až moc často odohráva v exteriéroch. A ani herci nie sú najhorší, hlavne Adkinsonova partnerka Mika Hijii je zaujímavá. Som veľmi rád, že si už konečne Scott Adkins zahral hlavnú úlohu v akčnom filme, v ktorom jeho schopnosti nie sú obmedzované ringom, čím nechcem povedať, že by bol Neporaziteľný 2 zlý, aj ten sa mi páčil a teším sa aj na trojku, ale akčného hrdinu chcem vidieť bojovať v normálnom prostredí a proti viacerím alebo aj ozbrojeným protivníkom. Ani tento film ešte nie je presne to, čo by som chcel, ale aj tak som spokojný. Objektívna kvalita filmu- 61%, film sa páči mne na 75%. ()

genetique

Florentine a Adkins stále potvrdzujú, že sú v akčném béčkarskom sektore neporaziteľným kombom. Atraktívna permanentná akcia, horlivé a temperamentné súboje sú síce preriedené hŕbami plytkým dejom, v ktorom nájdete časť z odvaru akéhokoľvek akčného béčka posledných rokov, ale to nevadí. Pretože na scéne je stále Adkins, režíruje zručný Florentine a ja už chcem, aby tomu chlapovi dali do rúk niečo poriadne, ale samozrejme len so Scottovou účasťou. Chuť šupnúť aj štvrtú hviezdičku je obrovská, triezvy rozum však tentokrát prevážil. 70%. ()

zelvopyr

Nic proti příběhu, je to sice furt dokola úplně stejně jako v osmdesátých, ale docelo to ušlo. Spíš jsem se pozastavil, že je v Japonsku takové ďábelské dóžo, ve kterém se učedníci krom karate, jedů, mečů atp. od mistra také učí anglicky. To jsem čuměl, spousta z nich mluvila tak, že jim bylo dokonce rozumět! Kdo má zkušenost, s jakou efektivitou a výsledky se v Japonsku odehrává spousta let školní povinné angličtiny, žasne. (s kamarádem jsme to komentovali, že v Thajsku když člověk zná slovo "yes", může pracovat v turistickém ruchu, když zná i "no", může v něm šéfovat... a že v Japonsku je to s angličtinou horší než v Thajsku... sice znám dost Japonců, co mluví anglicky... ale v Japonsku se to nenaučili). ()

castor

Docela odvaha jít léta páně 2009 do bojového filmu, ve kterém hraje první housle, no, ninja. Hlavní problém pak tkví v tom, že dnes už je zatraceně jiná doba, akční žánr už je někde úplně jinde a z véháesek bojových filmů už tak maximálně utíráme prach. Nicméně i tak patřím mezi ty diváky, kteří se k žánrové osmdesátce rádi vrátí. Vypnou mozek, vezmou do ruky něco dobrého a baví se. Když se ale vrátíme k létům páně 2009, sledujeme tvůrce, jehož start kariéry je spjatý s pološílenými Power Rangers, ale pro béčkovou produkci je ho možná i škoda.. Příběh nijaký, akce svižná a místy dokonce lehce zapamatovatelná!! A to není úplně málo.. ()

tahit

Klasika tohoto žánru, prostoduchý děj, který oblaží nepřebernou snůškou akčních scén ve stylu Ninjů a změti úderů či kopanců. Prostě stokrát provařená hollywoodská rubačka. Zkuste uhodnout, kdo to komu spočítá? Koukněte se. ()

Spooner

Isaac Florentine prostě tyhle dvd béčka točit umí. Obzvláště, když mu cestu rozkopává výborný Scott Adkins. Příběh je sice dementní, ale to byly naše milované akčňáky taky a nevadilo nám to. Florentinovi s Adkinsem jde hlavně o servírování výborné akce a to se opět daří na jedničku. Akci maj prostě oba zmáklou dokonale a Florentine asi vymačkal dvd rozpočet na maximum. Jen škoda trošku kolísavého tempa a celkem nevýraznýho záporáka. I tak je ale béčková duše celkem spokojena. ()