Ninja

Nindža

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 87 min

• tahit

Klasika tohoto žánru, prostoduchý děj, který oblaží nepřebernou snůškou akčních scén ve stylu Ninjů a změti úderů či kopanců. Prostě stokrát provařená hollywoodská rubačka. Zkuste uhodnout, kdo to komu spočítá? Koukněte se.(1.7.2010)

Americká produkce se poslední dobou zaměřila na Japonsko, nejspíš přibylo více gangsta Otaku, takže po Dragon Ball : Evolution přichází Ninja. Kvalitní béčko to opravdu je, to amíci uměj, přiblblejch dialogů a trapáren je tam jak blech v kožichu a přímočarý příběh je jasně čitelný a nic nepřekvapí, na druhou stranu bojové scény, zde byly parádní, ale to už v této době není také vyjímkou. Jediné plus je, že to dopadlo, jak to dopadlo a taky na Mika Hijii se koukalo moc pěkně. 45 %(1.12.2009)

Nic proti příběhu, je to sice furt dokola úplně stejně jako v osmdesátých, ale docelo to ušlo. Spíš jsem se pozastavil, že je v Japonsku takové ďábelské dóžo, ve kterém se učedníci krom karate, jedů, mečů atp. od mistra také učí anglicky. To jsem čuměl, spousta z nich mluvila tak, že jim bylo dokonce rozumět! Kdo má zkušenost, s jakou efektivitou a výsledky se v Japonsku odehrává spousta let školní povinné angličtiny, žasne. (s kamarádem jsme to komentovali, že v Thajsku když člověk zná slovo "yes", může pracovat v turistickém ruchu, když zná i "no", může v něm šéfovat... a že v Japonsku je to s angličtinou horší než v Thajsku... sice znám dost Japonců, co mluví anglicky... ale v Japonsku se to nenaučili).(30.11.2011)

Je to hrozne násilne predvídateľné..ale Scott Adkins je proste borec, skvelé bojové scény...občas trošku blbá kamera a efekty..ale čo na tom...proste béčko jako sa patrí...a nehanbí sa...relaxujúci akčný dobre spracovaný ninja film(29.11.2009)

Blbej příběh mi nevadil, protože za 87 minut se u filmu, kde Scott Adkins nekompromisně mlátí zloduchy hlava nehlava, nudit nestihnu. Akrobacie je taktéž skvělá a dojde i na nindžovský vychytávky, které sice úplně nemusím, ale sem se to hodilo. Záporák běloch magnát byl fakt špatnej a japonka byla fakt chudák. Docela jí tam všichni nemilosrdně řezali.(8.10.2010)