Ninja

Ninja

Nindža

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 87 min

Film jsem viděl již 3x v rozmezí dvou let. Poprvé jsem byl nadšený, čtyři hvězdy byly jasnou volbou. Podruhé už byl můj dojem malinko slabší a dnes, když jsem film dokoukal potřetí, musel jsem jít s hodnocením dolů. Spojení Isaac Florentine a Scott Adkins jde krásně dohromady. Akční scény, choreografie a pohybové nadání Adkinse jsou parádní. (viz. filmy Undisputed 2 a 3). Tady ale musím říct, že režisér přestřelil. Když se film odehrával v Japonsku, byly to pěkné záběry, ale jakmile se děj přesunul do USA, film ztrácel na kouzle. No a v závěru, jak se Tsuyoshi Ihara snese z té střechy ve stylu Batmana, to si fakt mohli odpustit. Nicméně film díky nepřehnané délce nenudí, akční scény drží vaší pozornost, takže ho v pohodě dokoukáte. Dnes hodnotím film s konečnou platností 65%.(19.2.2012)

• Terva

Bylo to umění stejně tak čisté jako nemilosrdné. Předáváno již tisíc let. Umění ninja a politika současnosti, to je to o čem film vypráví. Pár pěkných soubojů, které se dají sledovat, leč výstřiky krve a zvuk, který je doprovází je hodně přehnaný. Celkově je ten hudební i zvukový doprovod tohoto snímku hrozný. V jedné scéně jsem dostal záchvat smíchu. SITUACE : Útočníci střílejí jak vzteklí a jejich vůdce říká - CITÁT : Pamatujte, musí zůstat živí !!!! Na můj vkus tam bylo moc soubojů, kdy umírá až moc lidí, krev stříká jak z hasičského vozu a hudba je někdy až moc na nervy. Snímek, který už nikdy neuvidím.(19.2.2011)

Americká produkce se poslední dobou zaměřila na Japonsko, nejspíš přibylo více gangsta Otaku, takže po Dragon Ball : Evolution přichází Ninja. Kvalitní béčko to opravdu je, to amíci uměj, přiblblejch dialogů a trapáren je tam jak blech v kožichu a přímočarý příběh je jasně čitelný a nic nepřekvapí, na druhou stranu bojové scény, zde byly parádní, ale to už v této době není také vyjímkou. Jediné plus je, že to dopadlo, jak to dopadlo a taky na Mika Hijii se koukalo moc pěkně. 45 %(1.12.2009)

Tak tohle byla docela dobrá akční jednohubka,která určitě potěšila nejen ty co se někde prohání s násadou od smetáku.Děj uběhne jako voda a akční scény jsou vcelku vypracované.Scott Adkins mě čím dál častěji připadá jako tzv. nástupce Jeana Clauda Van Damma.Sice je tam docela cítit ,že je to hodně atelierové,ale to vůbec nevadí.Za mě celkově 80% čtyři hvězdy.(11.1.2015)

Je to hrozne násilne predvídateľné..ale Scott Adkins je proste borec, skvelé bojové scény...občas trošku blbá kamera a efekty..ale čo na tom...proste béčko jako sa patrí...a nehanbí sa...relaxujúci akčný dobre spracovaný ninja film(29.11.2009)