Ninja

Nindža

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 87 min

90%(16.2.2011)

Je to dosť dobrý akčný film so skvelým Scottom Adkinsom v hlavnej úlohe. Má celkom zaujímavý príbeh o výbornom bojovníkovi, ktorý spolu so svojou priateľkou má ochrániť vzácnu zbroj, ktorú ale chce získať aj jeho hlavný protivník z tej istej japonskej školy ako aj hlavná dvojica. Spracovanie nie je až tak moc zaujímavé, ale našťastie má stále dosť vysokú úroveň na to, aby ani nenudil. Ale v každom prípade tento príbeh nemá moc veľký potenciál. Akcie je tu dosť a väčšinou som s ňou spokojný. Má dobrú choreografiu a je aj slušne natočená, ale nájdu sa tu aj niektoré nezaujímavé súboje. Najviac sa mi páči perfektná akcia v sídle sekty, kde Adkins porazí desiatky protivníkov a celá pôsobí ako z Hong Kongského filmu, ale výborný je aj súboj v metre. Moc ma nezaujali súboje s hlavným záporákom, ale od neho poteší hlavne vyčistenie policajnej stanice a ešte niekoľko zneškodnení skupiny protivníkov. Akcia je tu aj dosť krvavá a súboje zase tvrdé, takže aj po tejto stránke som spokojný. Mierne ma tu sklamala réžia, nie je zlá, ale Florentinove predchádzajúce filmy sa mi po tejto stránke páčili viac. Film ale na nie moc vysoký rozpočet vyzerá dosť dobre. Pomerne často strieda prostredie, ktoré je aj zaujímavé a na tento typ filmu sa až moc často odohráva v exteriéroch. A ani herci nie sú najhorší, hlavne Adkinsonova partnerka Mika Hijii je zaujímavá. Som veľmi rád, že si už konečne Scott Adkins zahral hlavnú úlohu v akčnom filme, v ktorom jeho schopnosti nie sú obmedzované ringom, čím nechcem povedať, že by bol Neporaziteľný 2 zlý, aj ten sa mi páčil a teším sa aj na trojku, ale akčného hrdinu chcem vidieť bojovať v normálnom prostredí a proti viacerím alebo aj ozbrojeným protivníkom. Ani tento film ešte nie je presne to, čo by som chcel, ale aj tak som spokojný. Objektívna kvalita filmu- 61%, film sa páči mne na 75%.(2.12.2009)

Tak tohle byla docela dobrá akční jednohubka,která určitě potěšila nejen ty co se někde prohání s násadou od smetáku.Děj uběhne jako voda a akční scény jsou vcelku vypracované.Scott Adkins mě čím dál častěji připadá jako tzv. nástupce Jeana Clauda Van Damma.Sice je tam docela cítit ,že je to hodně atelierové,ale to vůbec nevadí.Za mě celkově 80% čtyři hvězdy.(11.1.2015)

No uprimne receno je to hovadina ten pribeh je uz tak neuveritelne tragickej a oklepanej ze i na akcni becko je to trochu moc navic od zacatku jsem mel pocit ze je to totalni vykradacka Americkeho samuraje akorat ze z ninjama takze po tehle strance je to vypraskanost nejvyssi dale mi dvakrat nesedi styl rezisera Florentina kterej se podepsal treba pod takovej ultraproser jako Pastyr a abych nezapomnel ta krev uz opravdu nemohla byt digitalnejsi a pusobi to fakt silene takze sem se zblaznil kdyz davam 3* ?! ne tak docela prvni je za Adkinse druha je za Adkinse a treti je za Adkinse ne fakt tenhle borec to jeste nekam dotahne fakticky v soucasny dobe nevim o vetsim zabijakovy a jeho kreace proste staci na udrzeni jakyhokoliv akcniho filmu vlastne z toho co predvadi by se dalo utahnout dalsich 5 filmu hlavne ta bitka v metru je klasa! delka je tak akorat vcas to skonci takze vlastne co si stezuju takhle zabavnou akcni superdemenci uz sem dlouho nevidel(2.12.2012)

Šialenosť v štýle začiatku deväťdesiatych rokov. Dravá akcia, uletené nápady, necharizmatický hlavný hrdina. Režisérove meno sa pomaly ale isto stáva synonymom skvelej bojovej zábavy...(13.11.2010)