poster

Ninja

 • USA

  Ninja

 • Slovensko

  Nindža

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrý akčný film so skvelým Scottom Adkinsom v hlavnej úlohe. Má celkom zaujímavý príbeh o výbornom bojovníkovi, ktorý spolu so svojou priateľkou má ochrániť vzácnu zbroj, ktorú ale chce získať aj jeho hlavný protivník z tej istej japonskej školy ako aj hlavná dvojica. Spracovanie nie je až tak moc zaujímavé, ale našťastie má stále dosť vysokú úroveň na to, aby ani nenudil. Ale v každom prípade tento príbeh nemá moc veľký potenciál. Akcie je tu dosť a väčšinou som s ňou spokojný. Má dobrú choreografiu a je aj slušne natočená, ale nájdu sa tu aj niektoré nezaujímavé súboje. Najviac sa mi páči perfektná akcia v sídle sekty, kde Adkins porazí desiatky protivníkov a celá pôsobí ako z Hong Kongského filmu, ale výborný je aj súboj v metre. Moc ma nezaujali súboje s hlavným záporákom, ale od neho poteší hlavne vyčistenie policajnej stanice a ešte niekoľko zneškodnení skupiny protivníkov. Akcia je tu aj dosť krvavá a súboje zase tvrdé, takže aj po tejto stránke som spokojný. Mierne ma tu sklamala réžia, nie je zlá, ale Florentinove predchádzajúce filmy sa mi po tejto stránke páčili viac. Film ale na nie moc vysoký rozpočet vyzerá dosť dobre. Pomerne často strieda prostredie, ktoré je aj zaujímavé a na tento typ filmu sa až moc často odohráva v exteriéroch. A ani herci nie sú najhorší, hlavne Adkinsonova partnerka Mika Hijii je zaujímavá. Som veľmi rád, že si už konečne Scott Adkins zahral hlavnú úlohu v akčnom filme, v ktorom jeho schopnosti nie sú obmedzované ringom, čím nechcem povedať, že by bol Neporaziteľný 2 zlý, aj ten sa mi páčil a teším sa aj na trojku, ale akčného hrdinu chcem vidieť bojovať v normálnom prostredí a proti viacerím alebo aj ozbrojeným protivníkom. Ani tento film ešte nie je presne to, čo by som chcel, ale aj tak som spokojný. Objektívna kvalita filmu- 61%, film sa páči mne na 75%.(2.12.2009)

 • MartinezZ
  *

  13.2.2010 ~ Jednoduchý název + jednoduší herci + jednoduchý děj = jednoduše béčko. Příliš jednoduchý filmový zážitek, alespoň, že je to krátké. ~ Jak je v dnešní době možné natočit něco tak nenápaditého a nudného...? To už je snad svébytný druh umění, nebo co. Za zmínku snad stojí jen dva tři artisticko-kaskadérské efekty, jinak je to víc než béčkový blaf. Takový Americký Ninja z devadesátých let je proti tomuhle kvalitní podívaná. ~ Hlavní hrdina je jediný hrdinný Amík mezi Japončíky, učícími se od mistra nějaké bojové umění. Amík je samozřejmě klaďas, chodí v bílém. Pak tu máme jeho rivala ze stejné školy, Japončíka, který by chtěl po mistrovi přebrat jeho roli. Tento Japík je záporák, chodí v černém. Mistr ale následovnictví a starodávné brnění předá Amíkovi, což Japík neunese a je ze školy vyhoštěn. Amík se nám tu ještě zakouká do Japončice, aby bylo béčko perfektně ukuchtěné dle kuchařky "Jak sesmolit blbý film aneb Béčko v několika málo krocích". Brnění má ale být někde vystavené (nebo co, přesně si už nepamatuji jak přesně se brnění dostalo do Ameriky, což podtrhuje kvalitu filmového zážitku) a tak je potřeba jej chránit. Samozřejmě před zlým Japíkem. ~ Nenápadité bum třísk prásk, samozřejmě ve vylidněných ulicích a všechno dobře dopadne. Kdyby to alespoň bylo nějak zajímavě natočené, ale tady z toho dýchá béčkovost každým svým pórem. Naštěstí to věděli i sami tvůrci, takže film sestříhali na ještě únosnou necelou hodinku a půl. Tohle měli natočit o nějakých 15 let dřív.(20.4.2011)

 • mzss1
  *****

  Tak teda, jsem mile překvapen a dokonce nadšen. Příběh film rozhodně má, je jednoduchý a celkem zajímavý. Hlavní je, že film má opravdu velké množství akce, především soubojů. Mám rád filmy s ninjovskou tématikou. Scott Adkins zde má dost soubojů a skvěle ukazuje své bojové umění. Nejen mečem, ale i skvělé souboje tu má. Co se týče režie, technické stránky a tak dále - tohle všechno je na vysoké úrovni. Prostředí filmu bylo na béčko slušné. Hudba dobrá. Vytknul bych možná trochu to, že bylo dost soubojů přehnaných a někdy až moc rychlých, ale to velký problém není. Herecké obsazení bylo dost dobré. Toto jsem absolutně nečekal a jsem rád, že můžu dát slušnému béčkovému filmu plný počet hvězd. Škoda, že nebyl film delší, dalo se z toho vytěžit více, ale nevadí. Mé celkové hodnocení je 90% = *****(29.11.2012)

 • m@rz
  **

  Žádný zázrak. Hodně bojů je docela stupidních - ninja dostává nakládačku od dvou "obyčejných" chlápků, a pak zmlátí v poho celou bandu stejně "obyčejných" chlápků. Stejně tak s těmi zbraněmi - sem tam někdo střílí, ale pak přestane střílet a jde s tyčí - divné. Ale je tam docela dost bitek, honiček, ale bohužel málo ninja triků.(9.2.2010)

 • Chrustyn
  **

  Oproti druhému dílu výrazně slabší, méně akční i zábavné. Kvalitativně hodně podobné jakékoliv nové Seagalovce, vyjma toho, že se Adkins prát opravdu umí.(14.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace