Smrtonosná zbraň

Lethal Weapon

• slovenský

Smrtonosná zbraň

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1987, 110 min (SE: 108 min, Director's cut: 117 min)

Klasika, kterou předstihl jenom druhý díl, ať si Tyler říká co chce:) Křišťálově čistá klasika buddy movies, má všechno co má takový film mít, především zásluhou geniálně vybraných hlavních představitelů.(13.8.2005)

Skvělý první díl geniální série. Chytrý scénář a Donnerova parádní režie doplněná skvělými herci. Mel Gibson je jako Martin Riggs nepřekonatelný. Jeho kreace totálního magora a zároveň zuboženého policajta je bezchybná a v Riggsových citových záchvatech je vidět ona příslovečná jiskra šílenství. Navíc spousta nezapomenutelných hlášek a gagů, které mě rozesmějí klidně i po dvacáté. Klasika.(9.9.2006)

Esence všech buddymovies.(4.3.2007)

Mel Gibson jako sebevražednej psychopat s humorem o velikosti sluneční soustavy a k tomu Glover jako polda ze starý školy? Dokonalý mix srdceryvného dramatu, napínavé akce a nezapomenutelných hlášek!(9.3.2008)

[ THE BEST OF RICHARD DONNER ]. Richard Donner potvrdil, že umí vybrat bombovou dvojici - Mel Gibson a Danny Glover, kteří jsou natolik výborní, že jsi, nenechám ujít ani jednu minutu, kterou mi Donner připravil a nabídl na zlatém podnose. Rychlostní, nelítostný, ale i zábavný film, který se rychle mění v akční podívanou, s kterou si nemůžu nechat ujít další bombové pokračování.(3.11.2011)