Smrtonosná zbraň

Lethal Weapon

• slovenský

Smrtonosná zbraň

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1987, 110 min (SE: 108 min, Director's cut: 117 min)

Buddy movie jako vyšitá, až příliš často a příliš důrazně ale zabrnká na vážnou notu, která ve výsledku ruší...(13.12.2005)

Kultovní záležitost, o tom žádná. A důkaz toho, že retro nemá smysl, dokud jsou tu stále originální tituly. Na rozdíl od Smrtonosné pasti Zbraň sice nezraje do až takové krásy, přesto má i dnes co nabídnout.(27.8.2012)

Po letech jsem se trochu bál zklamání, ale je to pořád zatracenej nářez!(23.12.2010)

Sympatické spojení akčního thrilleru a komedie. A přitom nic není nechtěné a nesklouzne k sebeparodii. Akční scény jsou více efektní, naturalistické, dynamické a opravdové oproti jiným akčním filmům osmdesátých let. A zárukou zábavy jsou rozdílnosti povah ústřední dvojice, výbušného Martina Riggse se sebevražednými sklony a kliďase Rogera Murtaugha, který je usedlý táta od rodiny. Herecké výkony Mela Gibsona a Dannyho Glovera jsou bez chyby stejně tak jako úvodní píseň Erica Claptona a režie Richarda Donnera. A právě "Smrtonosná zbraň" je film, který se neokouká a při každém shlédnutí napne i pobaví diváky.(11.10.2005)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $136,982,834(6.12.2006)