poster

Smrtonosná zbraň

 • český

  Vražedná zbraň

 • USA

  Lethal Weapon

 • slovenský

  Smrtonosná zbraň

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1987, 110 min (SE: 108 min, Director's cut: 117 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hal_Moore
  *****

  Tak tohle je klasika. Mel Gibson ve své nejkultovnější roli válí a hláškuje o sto šest. Richard Donner nám připravil vskutku vydatnou a dokonale okořeněnou specialitku, které nechybí ty nejdůležitější ingredience (spousta kvalitní akce, nadprůměrné herecké výkony, příběh postrádající větší klišé a v neposlední řadě legendární hlášky). Čeští labužníci si navíc mohou vychutnat i bezchybný dabing, který této specialitě závidí všelijaké nové objevy kuchyně zvané film. Jako přílohu doporučuji do ruky pivo, na stůl brambůrky či jiné laskominy, zvuk na maximum a jen vyčkat, až se chuť sama rozplyne na jazyku. Na tenhle mls totiž jen tak nezapomenete.(31.12.2006)

 • Tyler
  *****

  "Smrtonosná zbraň“ je klasika, které se žádná pokračování nevyrovnala. Mel Gibson, Danny Glover, Richard Donner a Shane Black – právě tihle mužové se zasloužili o to, že je „Lethal Weapon“ briliantem bez jediného kazu a to nejen v rámci žánru buddy-movies! Povedlo se jim definovat jak má taková nesourodá dvojice policistů vypadat - ovšem jejich duo Riggs-Murtaugh nasadilo laťku ostatním tvůrcům neskutečně vysoko. Nechce se mi rozepisovat o tom, proč je „Smrtonosná zbraň“ tak skvělá, absolutní hodnocení (které dávám jen výjimečně) mluví jasně – pět hvězdiček si zaslouží scénář, režie, kamera, herci, tempo, atmosféra. Na nejvyšším stupínku pro mě ovšem stojí báječně vyšinutý Mel Gibson a jeho Beretta 92F.(26.10.2005)

 • Marigold
  *****

  Nehorázná pytlovina s řídkým scénářem a tunami podivných replik, která ale v hereckém balení Glover-Gibson vyznívá až neuvěřitelně zábavně, lehce, přirozeně a originálně. Ačkoli jde o amalgám chlapáckých keců, akčních klišé a bezduchého humoru, souhra titulní dvojice povznáší Donnerův film o dvě třídy výš. Osobně mám nejradši scény z Murtaughovy domácnosti, které připomínají rodinný sitcom a báječně kontrastují s druhou tváří filmu – drsnou akční "detektivkou". Těžko si lze představit lepší akční relax než právě Smrtonosnou zbraň: je nenáročná, bezduše vtipná a rozkošně klišovitá.(17.10.2005)

 • Madison
  ****

  Mel Gibson v úlohe navonok prvotriedneho a vo vnútri rozorvaného poldu a jeho čierny parťák Danny Glover - geniálne duo bojujúce s dennodennými úskaliami, bombami, ale zažívajúce aj humorné situácie, pri ktorých sa bude divák zaručene válať po zemi :-)(14.11.2008)

 • Gilmour93
  *****

  Vyšinutý ostrostřelec se sebevražednými sklony Riggs a věčně vzteklý čekatel penze Murtaugh. Díky dobré chemii mezi Gibsonem a Gloverem namíchal Donner smrtonosný koktejl pro Vaši bránici.(29.8.2008)

 • - Legendární kaskadér Dar Robinson byl zabit při nehodě na motocyklu během natáčení filmu. Režisér Richard Donner film věnoval právě jemu. (Kulmon)

 • - Režírovat mohl také Leonard Nimoy, ale ten nechtěl natáčet akční film a navíc právě pracoval na filmu Tři muži a nemluvně. (HellFire)

 • - Na začátku leží Riggs (Mel Gibson) v posteli s téměř dokouřenou cigaretou, v dalším záběru však kouří cigaretu podstatně delší. (CrownThomas)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace