Hostel III

Hostel 3

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011, 88 min

• Beastmaster4

Tyhle krvavý úchylárny mi už začínají lézt pořádně krkem! Nejen, že to není dávno ničím zajímavý, ono je to čím dál víc nudnější a zoufalejší. Proč nemůžou u těhle filmů zůstat filmaři u prvního dílu?! Podobně, jako u SAW jsou další díly děs a hrůza. Základ filmu na morbidním týrání lidí, fajn...snad jednou, ale udělat kolem toho humbuk v podobě už třetího filmu? Pokud chce HOSTEL jít ve stopách SAW, tak proč ne. Od celkem ucházejícího prvního dílu to jde z každým dalším z kopce a tenhle snad poslední je jen neohodnotitelná ubohost.(22.1.2012)

Je to úplne priemerný horor, ktorý je tretím pokračovaním tejto celkom slušnej série. Má dobrý príbeh o štvorici priateľov, ktorí prídu do Las Vegas kvôli rozlúčke so slobodou jedného z nich, ale stanú sa terčom miestnej mučiteľskej organizácie. Spracovanie je ale iba priemerné, na film sa síce dá pomerne bez problémov pozerať až do konca, na čom má ale výrazný podiel krátka dĺžka, no tempo je dosť pomalé, viac sa rozbehne až po hodine filmu, tiež sa tu nájde viacero menších zvratov, ktoré sú často nečakané, ale žiadnym kladom to rozhodne nie je, pretože spôsobia len oddialenie toho zaujímavejšieho a ani potenciál tejto show, ktorú tento diel ponúka nebola moc využitá. Samotné krvavé scény ma zaujali len minimálne, treba si na ne počkať, za celú prvú hodinu sa nájde prakticky len jedna taká scéna, ale potom sa to už trochu rozbehne a už je viac zabitých, ale obsahovo, no aj vizuálne sú úmrtia prinajlepšom priemerné, je tu málo krvi a aj nápadov, nájdu sa tu asi len dva slušnejšie momenty a to je na film tohto typu veľmi málo. A o tom ostatnom ako atmosfére a napätí sa tu už vôbec hovoriť nedá. Zmena prostredia je rozhodne záporom, prvé dva diely zo svojho prostredia dosť ťažili, ale Las Vegas a hlavne interiéry, v ktorých sa tento diel odohráva vôbec nezaujmú. Herecké obsadenie je na tom prinajlepšom priemerne, na ženské obsadenie sa aspoň dá pozerať, ale inak nestojí prakticky za nič, viac nezaujme vôbec nikto. Réžia a technická stránka nie sú najhoršie, ale aj vo svojej kategórii to nestačí ani na ten priemer. Síce nie som nejaký veľký fanúšik tento série, ale prvé dva diely a hlavne jednotka ma pomerne bavili, mali svoje čaro a aj to násilie tam za niečo stálo. Tento diel tiež nie je zlý, dokázal som ho bez problémov dopozerať, ale zaostáva po všetkých stránkach a násilie, ktoré by tu malo byť prvoradé zaujme len minimálne a tak nevidím jediný dôvod, prečo by som si ho ešte niekedy mal pozrieť. 52%(5.1.2012)

• MáŠa

Oproti předešlým dílům je to sešup dolu. Tohle je už fakt vyloženě béčkové. Atmosféra moc neexistuje. Prostě je to celé jen o tom, odbýt si pár brutálních scén, a to je vše. Povahový přerod "hlavních hrdinů" je neuvěřitelný. Tím myslím závěr. Většina lidí by se tak podle mě nezachovala.Na druhou stranu větší sračky existují, tak v rámci žánru hodnotím mírně podprůměrně.(3.5.2014)

• ConanVJ

Tak tohle je hodně slabej filmek a se sérií Hostel má společný jen klub Lovců lidí. I prostředí se změnilo a ze Slovenska se přesunulo do Las Vegas. Další rozdíl je v tom, že boháči už sami nemučí a nezabíjejí lidi podle svého, ale sázejí si na to. Některé smrti jsou spíš nudný a ani zde není tolik krve jako v předchozích dílech. Jako úplně špatný film to není, ale čekal jsem spíš průměr jako u předchozích dvou. Za mě 40% :((18.6.2014)

Z temně hororové evropské tour se stala akčně pojatá hororová show pro zbohatlíky sázející si na mučené oběti poblíž Las Vegas. Eli Rotha usilujícího o nadhled vystřídal hororový harcovník Scott Spiegel, který proslul přebíráním hororových sérií po slavnějších kolegách, kteří ztratili zájem udržovat je naživu. Spiegel je přímočarý režisér mající v oblibě mix akce a hororu a třetí díl už vlastně ani tolik o perverzním mučení není. Sice se ho v druhé polovině dočkáme, ale je nejslabší ze všech tří dílů. Děj je sestaven z několika originálních nápadů, ale v první polovině originalitou zrovna neoplývá. Dá se říct, že začíná ve chvíli, kdy si čtyři mladí muži jedou užít povinné rozlučky se svobodou do Vegas a natrefí tam na organizovaný gang unášející lidi, za něž si dobře zaplatili boháči sledující úchylnou show. Za tím se skrývá jedna neodhadnutelná pointa a v závěru přijde ještě jedna. Jak už jsem napsal, mučení je slabé. Nejvíc se film rozjede v poslední akční půlhodině, která nabrala nejvíce kladných bodů v mém hodnocení. Na filmu je znát, že se jedná o video snímek a technické zpracování zaostává za předchozími dvěma výraznými zástupci nepříliš častého hororového subžánru torture porn. Trojka však mohla dopadnout naprosto hrozně, což se ale nestalo, ale ani velké pokroky od ní nelze očekávat. Za zhlédnutí stojí. 60%(20.12.2011)

• - Jedná se o první snímek hororové série, který nenatočil Eli Roth, který nebyl natočen v Evropě a zároveň první, který byl určen primárně pro videotrh. (gogos)

• - Scéna kolem 40. minuty, kdy Scott (Brian Hallisay) rozsvítí lampičku a následně zalézá šváb pod koberec, se v podobném provedení objevuje i ve snímku Motel smrti (2007). (Syna.1990)

• - Natáčení probíhalo v Las Vegas a Detroitu. (gogos)