Nejslabší díl série a může za to hlavně nevýrazný záporák. Nevím co si tvůrci mysleli, ale po tvrďácích jako pan Joshua či Adolf působí tenhle strašně obyčejnsky, ještě že ve čtyřce přišel Jet Li. Celkově mi tenhle díl přišel i méně akční a zvlášť v prostředku je to spíš dost rozpačitej rodinnej film než akční nářez. Rene Russo mohla dostat radikálně míň prostoru, protože při těch jejích bitkách jsem fakt trpěl, takováhle parodie na kopy se jen tak nevidí. Zato Gibson a Glover jsou furt stejně hustý a Joe Pesci je tu opravdu vtipnej, až na to že s blonďatejma vlasama a náušnicí vypadá jak pasák. Možná se zdá že strašně kritizuju, ale bavilo mě to.(6.5.2006)

Porad dost dobry pokracovani i kdyz na jednicku a dvojku uz to nema ale stale docela slusna zabava uz se to cely vic posouva do komedialniho zanru nicmene akce je stale dost a je kvalitni hlavni zaporak byl taky dobrej nevim proc tu na nej kazdej nadava celkove vzato serie se vic posunuje do komedialni polohy ale porad to slape a samozrejmne souhra hlavniho dua je i nadale bezchybna takze rozhodne i nadale spokojenost(18.2.2013)

Oproti prvním dvěma dílům se žánrově dostáváme více do vod komedie - i když pravda - proklatě akční. Ale co na tom, když "Smrtonosná zbraň 3" šlape jako echt švýcarské hodinky? Od úvodní likvidace bomby, přes honičku bankovních dodávek, bruslení po ledu, holku od rány Rene Russo, až po závěrečné zúčtování. Vše působí kompaktně, svěže a svižně. A Roger zase jednou marně doufá v odchod do důchodu...(25.10.2005)

Závěr je asi nejslabší ze série a Rene tam teda zůstat nemusela ale i tak za pět.(2.3.2003)

Z dobře fungujícího dramatu a komedie se pomalu stává místy trapná záležitost, která vyvrcholila ve čtvrtém díle. Za obsazení Joe Pesciho a absolutně neatraktivní Rene Russo by tvůrci zasloužili smrtonosnou zbraní leda tak do ksichtu.(9.3.2008)

• - Jedná se o jediný díl, kdy záporáci nevtrhnou do Murtaughova domu a neohrožují jeho rodinu. (Bauer)

• - Rozestavěné domy byly ve skutečnosti součástí projektu na výstavbu domů „pro boháče,“ na který však nezbyly peníze. Štáb dostal povolení k filmování pod podmínkou, že nakonec vše srovná se zemí. (HellFire)

• - Mel Gibson alias Martin Riggs jí psí sušenky, aby se odnaučil kouřit. Další Gibsonova postava, Šílený Max, sní ve filmu Šílený Max 2 - Bojovník silnic plechovku psího žrádla aby přežila. (Bauer)