Smrtonosná zbraň 3

• slovenský

Smrtonosná zbraň 3

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1992, 111 min

rozpočet : $35 million tržby celosvetovo : $321,731,527(6.12.2006)

Já si nemůžu pomoct, ale mě všechny díly baví stejně a když to tak uvážim, tak tento možná i o chlup více než ty ostatní. Asi je to tim, že sem přibylo dost humoru a na řadu scén se můžu dívat do nekonečna (i když, to i v případě ostatních tří dílů).(13.5.2005)

Nejslabší díl série a může za to hlavně nevýrazný záporák. Nevím co si tvůrci mysleli, ale po tvrďácích jako pan Joshua či Adolf působí tenhle strašně obyčejnsky, ještě že ve čtyřce přišel Jet Li. Celkově mi tenhle díl přišel i méně akční a zvlášť v prostředku je to spíš dost rozpačitej rodinnej film než akční nářez. Rene Russo mohla dostat radikálně míň prostoru, protože při těch jejích bitkách jsem fakt trpěl, takováhle parodie na kopy se jen tak nevidí. Zato Gibson a Glover jsou furt stejně hustý a Joe Pesci je tu opravdu vtipnej, až na to že s blonďatejma vlasama a náušnicí vypadá jak pasák. Možná se zdá že strašně kritizuju, ale bavilo mě to.(6.5.2006)

Tihle kluci ušatí prostě umí, jsou to nehorázní baviči. Tihle cajti neztratili nic ze smého homoru, hádek a parádní akce. Jestě jim přidali půvabnou Rene Russo, jako drsnou cajtku, ta role jí prostě sedla. O nic horší než první nebo druhý díl, bavil jsem se výtečně. Nejlepší krimi série (filmy), co byla kdy natočená a troufnu si tvrdit, že zůstane nepřekonaná.(4.12.2005)

Ako školákovi sa mi kedysi SMRTONOSNÁ ZBRAŇ 3 páčila viac, ako predchádzajúce dve časti. Oslovil ma jej podstatne jednoduchší humor a množstvo podstatne nekrvavejšej akcie (viď. úvodná „strašne vtipná“ a krvi totoálne zbavená explózia). Dnes je to naopak. Už vidím, aká je trojka nesympatická a miestami až amatérsky trápna ("krotenie psa" je jedna z najtrápnejších filmových scén Mela Gibsona v celej jeho kariére). Glover s Gibsonom to poňali ako rodinnú komédiu a Donner so Silverom sa im do toho báli niečo povedať. Chápem, že trojka vznikla (na rozdiel od prvých dvoch drsných častí) už v bezzubých 90. rokoch. Takže je schválne zbavená nadávok, sexu, krvi a drsných riešení (SPOILER viď. minulá nekompromisná likvidácia Riggsových lások, teraz bohužiaľ nič také SPOILER). To sú však ale predsa všetko veci, ktoré SMRTONOSNÚ ZBRAŇ robili SMRTONOSNOU ZBRAŇOU! Zrazu o ne ani len nezakopneme. Prečo? Aby sa viac zarobilo.(2.12.2004)