Smrtonosná zbraň 3

• slovenský

Smrtonosná zbraň 3

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1992, 111 min

Tihle kluci ušatí prostě umí, jsou to nehorázní baviči. Tihle cajti neztratili nic ze smého homoru, hádek a parádní akce. Jestě jim přidali půvabnou Rene Russo, jako drsnou cajtku, ta role jí prostě sedla. O nic horší než první nebo druhý díl, bavil jsem se výtečně. Nejlepší krimi série (filmy), co byla kdy natočená a troufnu si tvrdit, že zůstane nepřekonaná.(4.12.2005)

Někde jsem kdysi četl, že v trojce přibyl humor (jakoby v předchozích dvou dílech nebyl). Přibyl, ale spíš na sílu. Začalo to jako poměrně drsná akční kriminálka, ve třetím zastavení už tu máme regulérní akční komedii. S úchvatnými úvodními titulky. Příběh je slabší, o tom žádná. Výtečně ale čerpá a odkazuje na dvě předešlá setkání. Naštěstí je nevykrádá. Samozřejmě je hlavním plusem, že se stále schází takřka stejná sestava (na scénáři se znovu podílel Jeffrey Boam, scénárista dvojky i třeba indianovské Poslední křížové výpravy), mezi herci to stále dokonale jiskří, dialogy (když se teda zrovna někdo nepřekřikuje) hladí přes uši, akce je vydařená, kopací technika Rene Russo už tolik ne. Některé scény jsou nicméně naprosto brilantní (konec snění Murtaugha o klidném odchodu do penze, seznámení s Russo ve výtahu skrze ulité peníze, předhánění o to, kdo měl kdy větší zranění). Potěšující je také fakt, že záporáci poprvé nevtrhnou se zlými úmysly do Murtaughova domu. Jinak ale tenhle model dál solidně funguje – tvůrci vědí, kdy přitlačit na pilu, kdy mají nastoupit pyrotechnici, kdy zase vypointovaný dialog. Každá ze Smrtonosných zbraní měla to svoje, nemůžu jinak, každé (vyjma čtvrtého dodatku) milerád vlepím čtyři hvězdy.(28.1.2014)

Závěr je asi nejslabší ze série a Rene tam teda zůstat nemusela ale i tak za pět.(2.3.2003)

Přiznám se, že je to na mě moc užvaněné, moc "vtipné". Méně je někdy více a já bych klidně mohla připlácnout čtvrtou hvězdici za povedenou komediálně akční kriminálku se sympatickými hrdiny, kdyby trochu méně blábolili (méně hlášek, více kvalitních) a kdyby byla scénáristou výrazně omezena überotravná postava Lea Getze. Jinak dobrý, nenudilo, pobavilo, akorát mě to chvilkama prostě sra... vyměšovalo. 68% EDIT: No, předchozí napsané platí, ale tenhle film prostě nepatří mezi tříhvězdičkové. "Říznul ses při holení?" "Jo." "Stará žiletka?" "Starej ksicht!" 74%(10.9.2010)

Výrazně slabší než dvojka, ale i tak je to stále pěkná podívaná!(10.8.2002)