poster

Země ledních medvědů

 • český

  Bez připojení

 • Island

  Duggholufólkið

 • anglický

  No Network

Dobrodružný / Rodinný

Island, 2007, 83 min

Režie:

Ari Kristinsson

Kamera:

Kjell Vassdal
(další profese)
 • Smok
  ***

  Film primárne určený pre školákov. Tých mladších by ovšem mohol mierne šokovať islandský zvyk pojedania očí pečeným rybám a podrezávanie ovcí. Holt islanďania sú rázovití. Tí starší si užijú duchárske sekvencie a ľadové medvede a ja som si užil aspoň drsné zimné islandské exteriéry a už aspoň chápem, čo to znamená, keď islanďan povie, že je mu zima.(30.11.2009)

 • gudaulin
  ***

  Pod tímhle titulem by mohla být klidně podepsaná naše Věra Šimková Plívová, kdyby žila na Islandu. Film naplňuje znaky obvyklé pro její tvorbu, tzn. primárně je určen pro děti školního věku, řekněme mezi 7 a 13 lety, a má mírný přesah do oblasti rodinného filmu. Ve snímku se sice objevuje duchařský motiv, ale ve skutečnosti není důležitý, podstatná je konfrontace hodnotového žebříčku a chování městského kluka přemístěného do nehostinné divočiny. Zároveň jde o konflikt a usmíření dvou povahově i pohlavím rozdílných dětí - opět typický znak pro naši nejvýznamnější režisérku dětské hrané tvorby. Kamera sice zdaleka nevyužívá všech možností, které islandská příroda poskytuje, ale i tak je na co se dívat. Příjemně krátká stopáž, herecké výkony i režie bez zjevných kiksů. Islandská kinematografie se loni sice mohla pochlubit úctyhodnými sedmi kousky, ale i tak je pro mě každé setkání s touhle tak trochu exotickou tvorbou vzácností. Celkový dojem: 55 %.(14.9.2009)

 • dr.horrible
  **

  Nuda, s deťmi ktoré nevedia hrať. A hodnotiť pri filme pekné prostredie, podľa mňa na túto stránku ani nepatrí(29.6.2013)

 • Tommassi3
  ***

  "Chceš vidět naše koně ??" - "Viděl jsem je na fotkách !!" ;) Tak přece jen je to všude pořád stejné !! Dnešní děcka prostě zajímají úplně jiné věci než jejich rodiče, nemůžou žít bez mobilů, facebooku či internetu obecně, a tak není divu, že snímek s názvem Bez připojení má tak, i přes svoje zacílení na velmi mladého díváka, hororovou příchuť.. Mimo to právě tahle vůbec ne špatná a vůbec ne bezduchá, a to skutečně ve všech smyslech slova, islandská báchorka dokazuje, že v té malé nehostinné zemičce by se nejspíš pražský taxikář neuživil..;) Pro mě osobně Duggholufólkið platí za opravdu velmi příjemné filmové překvapení ze severu, za jehož největší přednost, či naopak slabinu, to by stálo za delší úvahu, platí vedle absence konečné morality zejména velmi herecky slušní dětští představitelé Bergþór Þorvaldsson a Þórdís Hulda Árnadóttir.. No, a mimochodem, ten modrý kečup, to už se skutečně zdá jako velká prasárna !! ;)(27.7.2015)

 • Mariin
  *

  Islandský film pro děti, v České televizi uveden pod názvem "Bez připojení". Neliší se od dánské produkce. Stejně jako ona ukazuje rozvrácenou rodinu jako běžnou věc (nevlastní sourozenec, nová manželka otce atp.), navíc novopohanské a spiritistické praktiky děvčete (záliba ve vyvolávání duchů) mohou být návodem taky si to ze zvědavosti vyzkoušet. Žánrově jde o drama z drsných ledových končin s duchařskými prvky, děti se jistě nudit nebudou, ale v podstatě to dobré není...(3.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace