poster

Štvanec IRA

 • Velká Británie

  Fifty Dead Men Walking

 • Slovensko

  Štvanec IRA

Akční / Thriller

Velká Británie / Kanada, 2008, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ***

  Marty je klasickým flákačom, ktorý v katolíckej oblasti Belfastu, v čase najkrutejších, krvavých protestov, predáva kradnuté značkové oblečenie. Jedného dňa sa dostáva do rúk Britskej polície, ktorá ho žiada o pomoc. Za finančnú odmenu, ktorá môže značne pomôcť jeho rodine, dostáva úlohu tajného agenta. Po náhodnom konflikte jedného z kamarátov sa nečakane infiltruje k najvyššie postaveným predstaviteľom organizácie IRA. Marty sa tak z ničoho nič ocitá na veľmi tenkom ľade (Film podľa skutočnosti). Dobrý film.(2.6.2014)

 • rikitiki
  ****

  Zrádce nebo hrdina?Záleží na tom, ze které strany barikády činy tohoto muže posuzujete. Připadalo mi, že chtěl stát mimo odporné násilí a bezpráví, kterého se dopouštěli všichni účastníci irského konfliktu. Chtěl stát mimo a nakonec se zapletl s oběma stranami. ____ Drsné, ušpiněné drama s dokumentárně laděnou kamerou.(2.1.2014)

 • Subjektiv
  ****

  Čas od času i Subjektiv podlehne síle tématu a udělí filmu lepší hodnocení jen proto, že přijatelně koreluje s historií a věčnými tématy lásky, rodiny, přátelství a boje dobra proti zlu jen občas a vcelku decentně skutečnost přikrášlí. Tedy tím posledním možná trochu víc. Že snad tolik nevidíme strach, s kterým se McGartland musel potýkat, že pochyby, zda pomáhá či spíše zrazuje, tu tolik nevystupují...? Dalo by se najít leccos. Všechno odpouštím. Jednou i já mohu s trochou patosu prohlásit: "Martin McGartland je inspirativní hrdina, inspirativní ve své skutečnosti, v tom, že jeho činy jsou činem člověka, který se jen ve správnou chvíli dostal na nesprávné místo, nikoliv činy nadčlověka, superhrdiny." Čest. Slabé ****.(12.5.2010)

 • 6thSun
  *****

  Jednoduše strhující!!! 95%(4.6.2011)

 • swamp
  ***

  Já se fakt těšil, ale Sturgess s Kingsleym (které mám jinak jako herce rád) mě v tomto jak-jinak-než-pravdivém-příběhu nepřesvědčili. Nebylo to špatné, ale pokud by měl být v IRA někdo takový, kdo bonzuje, muselo by všechno být trochu důmyslnější.. a ne toto!(30.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace