Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

B!shop

Vicemene uz trochu zbytecnej dil, kde po ctvrte koukame zase skoro na to same, i kdyz tady je ten pribeh precejen trochu komplikovanejsi. Co se tyce zaporaku, Jet Li sice umi serezat kazdyho ve filmu, jenze postrada nejaky charisma. No a nevim, kterej chytrak to teda vymyslel, ale mame tu urvanyho Glovera s Gibsonem, do toho obcas Pesciho a nekomu to zrejme bylo malo, takze pribil jeste ukecanej Rock, takze proste neustale nekdo rve a i kdyz to je vetsinou hodne zabavny, obcas uz to je trochu moc. Sice jasne nejslabsi dil, ale porad slusna zabava. ()

classic

A síce som si trochu odvykol sledovať presne takýto druh amerických filmov, ale ešte proste ostal zhliadnuť posledný diel zo série Smrtiaca zbraň, ktorý ma mimochodom veľmi prekvapil, keďže som to vôbec ani neočakával, že mi môžu práve títo dvaja páni ešte niečo zaujímavé ponúknuť, respektíve traja, a teraz mám zrovna na mysli i režiséra Richarda "Dicka" Donnera, ktorý, čuduj sa svete, tentoraz nakrútil - akýsi mimoriadne hyperaktívny, ďalej, akčno-komediálny, následne pokračujem, s nekonečnými slovnými prestrelkami, ukončujem, nostalgický počin, aký snáď nemá ani žiadnej obdoby? Jednoznačne bol neustále nabitý samou výbušnou akciou v priamej konfrontácii/kombinácii s dynamickým adrenalínom, z ktorého doslova tuhla krv v žilách, pričom týchto článkov bolo možno až nadmieru, no zároveň na margo celej tejto veci iba podotknem, že som sa aspoň dostatočne zamestnával mnohými scenáristickými vychytávkami, alebo najmä častými - akčnými a nebezpečnými sekvenciami, ako trebárs hneď v úvode, ako vystrihnutej z počítačovej (konzolovej) hry Grand Theft Auto, vďaka čomu som sa automaticky naladil na nasledujúce udalosti, ktorých bolo počas dvoch hodín, vskutku neúrekom, kedy som si v duchu často hovorieval : „Čo ten bláznivý Hollywood ešte nevymyslí?”. Určite mi je viacej sympatickejšia, povedzme táto štvor-dielna séria s Gibsonom & Gloverom, ako práve tá, konkurenčná, s Willisom v hlavnej úlohe, ktorá sa v podstate iba "priživila" na svojom predchodcovi, a veď sa ani nie je tomu čo čudovať, keď obidve produkoval Joel Silver. Okrem ústredných dvoch protagonistov - seržanti/kapitáni Riggs s Murtaughom, týmto šikovným hercom, rovnako zručne sekundovali i Joe Pesci a Chris "fackovací panák" Rock, no predovšetkým antagonista v podaní Jeta Liho, je vari tým úplne najlákavejším lákadlom pre diváka, na čo by sa mal teda začať tešiť. Áno, a svojej povesti neostal nič dlžný. A na záver môžem túto "zbesilú jazdu" len smelo odporúčať, a to buď konkrétne takým divákom, ktorí ju doposiaľ ešte nevideli, alebo naopak aj tým, ktorí by si ju mohli kľudne znovu pripomenúť. ()

Arx

Čtvrtý díl Smrtonostné zbraně považuju za vrchol celé série. Někomu možná vadí míchat dohromady humor a krimi, ale mě určitě ne. Zatímco jednička byla až moc tajemná (nic proti, dal sem jí taky *****), čtvrtý díl mě ze všech bavil nejvíce. Zběsilé honičky v autech, průjezd mrakodrapem a ta závěrečná bitva s Jet Lim v tom molu jsou prostě super. Perfektní zakončení nejúspěšnější policajtské dvojky Mela Gibsona a Dannyho Glovera. ()

korbitch22

Úžasný návrat legendy.Stále vtipné,svižné a akční.Můj 2hý nejmilejší díl.Řiká se rejže,čuláku :-) Skvělý návrat a skvělé zakončení,v rodinném duchu,který je znát v každém záběru.Pár výtek by se našlo,určitě to nemuselo být tak moc komediální a dost nechápu že Riggs je tady jako unavený stařík,když ještě ve trojce lámal otočky a sprintoval jako maratonec a tohle je o pouhých 6let později,nic méně je to královská zábava a opravdu povedený a hlavně i dojemný konec nejlepší akční série všech dob.95% ()

Kaka

Bude to odemně možná hodně troufalé, ale dovolím si tvrdit, že třetí a čtvrtý díl jsou nejlepší. Příběh specielně zde jde trochu stranou a Donner se soustřeďuje pouze na dva hlavní elementy filmu. Vtip a akce. Obojího si člověk užije skutečně dosytosti. Režisér totiž servíruje naprosto strhující akci, která je natočená tak neuvěřitelně přehledně, že Donner tímto filmem nakopává prdele většině akčních režisérů specialistů. ()

• Paul Tuerpe (druhý pilot helikoptéry) se v různých rolích objevil ve všech dosavadních čtyřech dílech. (HellFire)
  • V scéne, keď Riggs (Mel Gibson) a Murtaugh (Danny Glover) naháňajú čínskeho zločinca, skríži Murtaugh cestu Číňanovi bicyklom, Riggs zase z opačnej strany, preto zločinec skáče cez plot. V tom sa Riggs otočí a je možné vidieť, že sa neotočil Mel Gibson, ale jeho mladší kaskadérsky dvojník. (DJ Rocco iNc)

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)