Pro mě ze všech těch zbraní nejlepší film kvůli Jet Limu coby záporákovi s ksichtem terminatora. Nejslabší film ze všech těch zbraní kvůli vykreslení postavy Martina Riggse. Možná asi i nejvtipnější ze všech těch zbraní kvůli dvojici Joe Pesci a Chris Rock.(27.4.2011)

„Čo sa stalo? – „Ako vždy – prestrelky, žraloky, výbuchy...“ Príšerné a ak porovnávame s originálom (a plus mínus aj dvojkou), dokonca úbohé a hnusné. Chápem - je nová doba a film s vysokým rozpočtom sa MUSÍ zaplatiť a to vraj urobí, len ak je v ňom minimum krvi, sexu a nadávok. Ale to nemienim brať do úvahy v ničom, čo sa volá SMRTONOSNÁ ZBRAŇ! Táto akčná séria je úžasným dôkazom brutálneho úpadku z časti do časti. To je smutné už z toho dôvodu, že za každou epizódou stáli rovnakí ľudia: Richard Donner, Joel Silver, Mel Gibson a Danny Glover. Nezameniteľná džezová atmosféra ostrého originálu je preč. Nahradil ju Danny Glover v červených trenírkach, neznesiteľný Joe Pesci (MAFIÁNI, SÁM DOMA 1 - 2) a strašná Russoová (je tehotná, takže to jediné, čím zaujala v trojke, teda kopancami, tentoraz nepredvedie). A pokladať za plus fakt, že Chris Rock nie je taký otravný, ako iný afroamerický Chris (a to Chris Rock) a že Jet Li dobre kope, je zúfalé. Akonáhle sa snímka rozhýbe k akcii (automobilová naháňačka), má to švih, tempo, nápady a rozpočet (a ani príliš neprekáža absencia krvavých potokov, ako keď sa kedysi na nočnom trávniku do krčných tepien sekali Gibson a Gary Busey). Mimo akcie sa ale na snímku nedá pozerať a pri trápnom konci z pôrodnice ma mrazí z toho, ako hlboko až sa dá klesnúť. Kino Považan 1998(2.12.2004)

Asi každému je jasné, že táto časť je zo série jednoducho najslabšia, no povedzme si, že keby sa to hodnotilo ako samostatný film (cháp nie zo série), bol by určite skvelý. Niektoré vecičky sú síce podávané nasilu, no dvojica stále srší humorom a znova skvelo hláškuje. Film je už viac precitlivelý a príliš pretiahnutý, čo sa nevyplatilo. Ale inak super. Aj akcia aj humor. 80%.(19.6.2006)

Z úcty k celé sérii bych dal rád 4*, ale nejde to. Neodlišil bych tím mírný pokles kvality. Dvojice Gibson - Glover pod vedením Donnera opět září, o tom žádná, je tu jedna hláška za druhou, dost jsem se i zasmál, ale akce je tu už pro mě příliš ujetá a přehnaná, často spíše trapná. Potěší ale setkání všech starých dobrých postav včetně Riggsových psů či Jet Li v záporné roli. Jako zakončení série je Smrtonosná zbraň 4 rozhodně dobrá, ale už to prostě není jako trojice předchozích dílů.(27.3.2012)

Čtvrtá “zbraň” je pořád ta stará dobrá zbraň, i když už trošku rezavá. Přeci jen přebrala nešvary z třetího dílu a tak jsou i zde k vidění lapsy v logice vyprávění děje, typu toho proč čínská mafie policisty rovnou neoddělala a dala jim zbytnečně příležitost zachránit se z hořícího domu, nebo proč sakra Riggs zcela zbytečně jde při honičce do přístavku na korbě, když by to šlo mnohem snáz z auta. Jasně je to akční film, ale na jedničce a dvojce bylo sympatické to, že byly tak vybroušené, že nenutili diváka přemýšlet. Jinak je čtyřka ve znamení přechodu z mladické nerozvážnosti k vyzrálosti a to v několika rovinách. A také je ve znamení loučení, jako by ná, chtěli tvůrci dát najevo, že tentokrát je to již opravdu naposledy. Možná bych dal i jen 3 hvězdičky, ale tu čtvrtou dávám za obsazení Jet Liho, jež se tak stal nejvýraznějším padouchem celé série.(20.6.2011)

• - Paul Tuerpe se v různých rolích objevil ve všech čtyřech dílech. (HellFire)

• - Kim Chan ztvárnil stejnojmennou postavu Strýčka Bena i ve filmu Válka Gangů (1999). (Mr.Hudson)

• - Role Wah Sing Su byla nabídnuta Jackie Chanovi, ten ovšem odmítl s tím, že ve filmu nikdy nechce ztvárnit darebáka. (jandomi10)