Šikmooký ninja chce koupit od čínského generála zajaté bossy triády, ale k tomuto obchodu si evidentně vybralm špatné město. Hláškující Riggs s Murtaughem sice mají nějaké rodinné problémy, prasknutí dvou plodových vod je na spadnutí, ale přesto si najdou trochu času na čutnutí do žluté zadnice.(29.11.2008)

I napočtvrté neskutečná vtipně-akční jízda od začátku do konce. Scénka na dálnici a finišující bitka rulujou.(9.1.2008)

Kurvadrát! Nejlepší čtvrtý díl všech dob. Už hned od začátku, jak tam po ulici běhá Bobba Fett s plamenometem (prostě mi tak přišel) jsem věděl že to bude bomba. Gibson a Glover stále baví a jejich sehranost už nemůže být lepší. Do hvězdného ansáblu navíc přibyli ještě Chris Rock a Jet Li a opravdu je se na co koukat. Chris Rock se skvěle doplňuje s Joe Pescim a kupodivu ani jednou nesklouznou do trapnosti. Jet Li je nejlepší "Smrtonosnej" záporák a s tim růžencem je strašně cool. On i celý ten nápad s triádou je výborný, jelikož Gibson s Gloverem vlastně celej film dostávaj přes držku a nejsou schopni chytit žádného číňana živého, až ve scéně u zubaře, která se fakt povedla a mega jsem se gebil. Akční scény jsou výborné (viz. Jet Li), ale vévodí jim honička u které jsem chrochtal nadšením. Celkový dojem maličko kazí akorát finální battle působící dost nepatřičně, jelikož Jet Li tam celej film lítá a dělá neuvěřitelný husťárny a pak ho zmlátí důchodce a polodůchodce, normálně by s nima byl hotovej tak za 3 vteřiny, nevim proč ho nemohli třeba oddělat bazukou nebo tak něco, ale říkám to už je jen malá vada na kráse.(3.5.2006)

Z úcty k celé sérii bych dal rád 4*, ale nejde to. Neodlišil bych tím mírný pokles kvality. Dvojice Gibson - Glover pod vedením Donnera opět září, o tom žádná, je tu jedna hláška za druhou, dost jsem se i zasmál, ale akce je tu už pro mě příliš ujetá a přehnaná, často spíše trapná. Potěší ale setkání všech starých dobrých postav včetně Riggsových psů či Jet Li v záporné roli. Jako zakončení série je Smrtonosná zbraň 4 rozhodně dobrá, ale už to prostě není jako trojice předchozích dílů.(27.3.2012)

Asi každému je jasné, že táto časť je zo série jednoducho najslabšia, no povedzme si, že keby sa to hodnotilo ako samostatný film (cháp nie zo série), bol by určite skvelý. Niektoré vecičky sú síce podávané nasilu, no dvojica stále srší humorom a znova skvelo hláškuje. Film je už viac precitlivelý a príliš pretiahnutý, čo sa nevyplatilo. Ale inak super. Aj akcia aj humor. 80%.(19.6.2006)