Lethal Weapon 4 je fajn, ale s tej scenáristickej nádhery s predošlých dielov sa do tohoto moc neušlo. Gibson a Glover opäť fajn, zapadla aj Rene Russo, ale Joe Pesci je zase neskutočne otravný a Chris Rock má síce fajn postavu, ale herca by som si tam vedel predstaviť lepšieho. Dej sa mi tiež moc nepáčil a s tými číňanmi to nebol dobrý nápad, ale záverečné finále bolo dobré. Je to dobré, stále je to Smrtonosná zbraň, ale s toho čo predvádzali predošlé diely si tento odniesol dosť málo. Napriek tomu nuda nehrozí. 85% - 4*(19.9.2011)

Soundtrack Michael Kamen : 1. Pilgrim ,2. Knockin' on Heaven's Door ,3. Cheer Down ,4. Fire in the Hole ,5. It's Probably Me ,6. Why Can't We Be Friends? ,7. Lethal Weapon ,8. Runaway Train ,9. Riggs and Rog(7.5.2011)

Poslední křeč výborné série. Ale aspoń se v Hollywoodu konečně výrazněji ukázal Jet Li.(29.10.2003)

„Čo sa stalo? – „Ako vždy – prestrelky, žraloky, výbuchy...“ Príšerné a ak porovnávame s originálom (a plus mínus aj dvojkou), dokonca úbohé a hnusné. Chápem - je nová doba a film s vysokým rozpočtom sa MUSÍ zaplatiť a to vraj urobí, len ak je v ňom minimum krvi, sexu a nadávok. Ale to nemienim brať do úvahy v ničom, čo sa volá SMRTONOSNÁ ZBRAŇ! Táto akčná séria je úžasným dôkazom brutálneho úpadku z časti do časti. To je smutné už z toho dôvodu, že za každou epizódou stáli rovnakí ľudia: Richard Donner, Joel Silver, Mel Gibson a Danny Glover. Nezameniteľná džezová atmosféra ostrého originálu je preč. Nahradil ju Danny Glover v červených trenírkach, neznesiteľný Joe Pesci (MAFIÁNI, SÁM DOMA 1 - 2) a strašná Russoová (je tehotná, takže to jediné, čím zaujala v trojke, teda kopancami, tentoraz nepredvedie). A pokladať za plus fakt, že Chris Rock nie je taký otravný, ako iný afroamerický Chris (a to Chris Rock) a že Jet Li dobre kope, je zúfalé. Akonáhle sa snímka rozhýbe k akcii (automobilová naháňačka), má to švih, tempo, nápady a rozpočet (a ani príliš neprekáža absencia krvavých potokov, ako keď sa kedysi na nočnom trávniku do krčných tepien sekali Gibson a Gary Busey). Mimo akcie sa ale na snímku nedá pozerať a pri trápnom konci z pôrodnice ma mrazí z toho, ako hlboko až sa dá klesnúť. Kino Považan 1998(2.12.2004)

Nejslabší pokračování. Stále více komediální. Danny Glover a Mel Gibson začínají být trapní. Na druhou stranu je tady skvělá akce Jeta Li.(22.3.2003)

• - Pôvodne bola v scenári prvej Smrtonosnej zbrane scéna, v ktorej je Danny Glover (Roger Murtaugh) "hore bez". Nakoniec sa nenatočila, pretože jeho hruď vyzerala na päťdesiatnika, ktorého stvárňoval príliš dobre. V tejto časti série sa Glover predviedol "hore bez" dokonca dva krát. (m.a.t.o.)

• - Jet Li poprvé ztvárňuje darebáka až v tomto filmu. (BloodMax)

• - Tržby v USA za první víkend přes 34 milionů dolarů. (BloodMax)