Pro mě asi nejméně zajímav díl z celé série, ale jen díky Jetu LI dávám 3*.(1.7.2004)

Jeden bude otcem, druhý dědou. A k tomu jejich město zaplavují asijské gangy. Humor znovu zhrubl, zápletka je děravější, „vážných“ témat ubylo, akce je destruktivnější. Kdysi k sobě jeden usedlý polda před důchodem a druhý vyšinutý polda-vdovec hledali cestu. Dnes bez sebe neudělají ani ránu, od drsnější kriminálky v poklidu přešli k explozivní akční komedii. Řeší rodinné trable, v ději máme násilně vtlačené vedlejší postavy z předchozích dílů, ale pořád je to zábava. Nechybí typické atributy, záporáci zase vtrhnou se zlými úmysly do Murtaughova domu, bohužel přihrávači Joe Pesci a Chris Rock jsou místy otravně hysteričtí. Jinak ale tenhle model dál solidně funguje – tvůrci vědí, kdy přitlačit na pilu, kdy mají nastoupit pyrotechnici, kdy zase vypointovaný dialog. Každá ze Smrtonosných zbraní měla to svoje, nemůžu jinak, každé milerád znovu vlepím čtyři hvězdy.(6.11.2016)

Soundtrack Michael Kamen : 1. Pilgrim ,2. Knockin' on Heaven's Door ,3. Cheer Down ,4. Fire in the Hole ,5. It's Probably Me ,6. Why Can't We Be Friends? ,7. Lethal Weapon ,8. Runaway Train ,9. Riggs and Rog(7.5.2011)

I napočtvrté neskutečná vtipně-akční jízda od začátku do konce. Scénka na dálnici a finišující bitka rulujou.(9.1.2008)

Pokud se minule do série vloudilo více komedie, teď ji doplnila přestřelená explozivnost. Není to nutně špatně - prohlídka kanceláří autem doplněná sáňkováním na stolku má hodně co do sebe a finální fight s Jetem Li je prvotřídní. Totéž bohužel neplatí pro humornou stránku věci, která opět sází na Pesciho a nový užvaněný prvek v podobě Chrise Rocka, zatímco z kdysi skvělé chemie ústřední dvojky zbyl jen stín. Čtvrtý díl je mnohem více guilty pleasure, než povedená akční kriminálka. Čtvrtá hvězda z nostalgie, kterou mocně vyvolává zejména závěrečné opakování všech známých trademarků...(2.6.2013)

• - Počet mrtvol ve filmu je 30. (BloodMax)

• - Murtaughova hláška: "Tak na tohle už jsem starej," byla použita v každém dílu Smrtonosné zbraně.. (BloodMax)

• - Při jedné z honiček se zabodne do předního skla auta noha od stolu. Při střídajících se záběrech z dálky a zevnitř auta je však možné všimnout si, že rozbité sklo je odlišné. (CrownThomas)