Pohádky z tisíce a jedné noci (TV seriál)

Pohádka

Československo, 1971, 7x22 min

• Diamant

Ebenový kůň: 1 hviezdička.(5.11.2008)

Velice příjemně zpracované a působivé. Řekl bych, že je to dětská záležitost i pro dospělé. Některé vyvrcholení jsou použité v současném světě.(21.8.2008)

3* hodnotím jako celek z celé série jsem viděl asi jen dva díly. A to první a poslední..Tady po celkovém sjednocení je komentář k poslední pohádce série. "Ebenový kůň". Jak krásná a milá pohádka s vyprávěním Štěpánky Haničincové o létajícím koni a lásce, která i velké vzdálenosti překoná. Opravdu milé překvapení-jedná se o černobílou kratičkou tv-pohádku kterou jsem ještě nikdy neviděl-vhodnější doba na její odvysílání než v čase prázdninových volných dnů snad ani nemůže bejt, to jdou kolikrát vůbec filmy-inscenace-tv-filmy které člověk mnohdy ještě neviděl. Postavy jako Ahmed, Šahrazád, Fatima, létající Ebenový dřevěný kůň ze zvláštního dřeva, Vezír, sultán Sulejman aj. Ti všichni byli velmi dobří, ostatně jako herci kteří je ztvárnili, a docela fajn byly i interiéry.(12.7.2008)

Allah je moudry.(28.12.2015)

Velice zajímavé, poutavé a záživné dílo!(5.4.2010)