Pohádky z tisíce a jedné noci (TV seriál)

Pohádka

Československo, 1971, 7x22 min

Allah je moudry.(28.12.2015)

O vytrestaném soudci: Tak dlouho se chodí s obálkou pro soudce, až kachna zmutuje. Ženy českých soudců by se mohly inspirovat. Alí Baba a čtyřicet loupežníků: Loupežníci aspirují na Darwinovu cenu, zatímco vedle Mardžány jsou moderní bojovné hrdinky jen příštipkářky.(22.10.2015)

Velice zajímavé, poutavé a záživné dílo!(5.4.2010)

Pohádky z tisíce a jedné noci představovaly televizní klasiku už v době mého dětství a dnes se na ně dá dívat jako na svým způsobem archivní klenot Československé televize. Takhle vypadaly počátky hrané televizní pohádkové tvorby u nás. Popravdě řečeno, dnešním dětem už by tenhle seriál asi mnoho neřekl, na to je příliš statický a málo výpravný, s naivními triky (ebenový kůň může dnes už opravdu vyvolat pouze úsměv) a založený do značné míry na deklamování textu. Důležitou roli hraje vypravěč, který má opravdu velký prostor na úkor hrané části. Celkový dojem: 60 %.(6.4.2010)

• NinadeL

Hodně archaické pohádky z dob, kdy stačilo opravdu málo. Ovšem Štěpánka Haničincová a její projev, to je něco tak neskutečně nepříjemného, že to snad ani není možné. Naštěstí například v Ebenovém koni dorovnávají její hypnotizující přednes Maciuchová s Přeučilem, kteří už mají skutečně co říci.(5.7.2011)