Cranford (TV seriál)

• Česko

Návrat do Cranfordu

Cranford

Velká Británie, 2007, 7x50 min

Kristova noho, to by la takova nadhera. Judi Dench je kralovna. Pro vsechny anglofily nejlepsi caj o pate. A pulku 5. dilu jsem probulel. Neuveritelna parada.(3.9.2010)

Nevím co k tomu dodat, poctivá britská minisérié o poctivých starých pannách, v jejichž čele stojí neohrožená slečna Matty v nebetyčném podání Judi Dench :-)(2.12.2012)

Opravdu nádherné dílo v poctivě utvořených kulisách a kostýmech. Příběh a jeho jednotlivé epizody dokazují, že je jedno, jestli se vztahy mezi lidmi utvářejí na úrovni králů, mafiánů, agentů, anebo obyčejných lidiček na malém anglickém městě. Láska je pořád láska, nenávist nenávistí, závist je závistí. Všechno má pořád stejný člověčí původ, průběh a zpravidla i stejné vyústění. Právě tím zmenšením všeho do malých kulis a zaměřením se na zdánlivě nicotné detaily je tento seriál zcela originální a vymykající se srovnávání.(18.10.2009)

Jeden rok na malom meste. Zdá sa, že v podstate sa tam nedeje nič, ale deje sa tam toho až priveľa. Človek nevie čo má sledovať skôr. Či úpadok šľachty, či problémy chudobnej rodiny, či postavenie slobodnej ženy alebo vtipné príhody zo života cranfordských slečien. Nevtieravý humor, výborní herci, reálnosť prostredia to sú najväčšie plusy tohto mini seriálu.(11.11.2010)

Nádherný britský seriál z dílny BBC. Seriálem nás provází hlavní hrdinka Matty v podání skvělé Judi Dench se svými kamarádkami, v průběhu seriálu prožíváme s hrdiny seriálu jak jejich každoděnní starosti, tak jejich lásky, úmrtí bližních i problémy, které přínáší doba (železnice). Po celou dobu si seriál ponechává hřejivý, lidský rozměr, objeví se i anglický humor. Velmi se mi líbily i poslední dva díly (Return to Cranford). Jeden z nejlepších klasických britských seriálů. 90%(31.1.2011)

• Judi Dench