Neřízená střela

Petits meurtres à l'Anglaise

Neriadená strela

Akční / Komedie / Drama / Krimi

Velká Británie / Francie, 2010, 94 min

Tahle střela neztrácí tempo a šlape si to britským humorem po celou svou délku bez většího zaváhání. Tuhle černohumornou taškařici totiž drží v nadprůměru hlavně výborně napsané dialogy, skvělý komediální timing a také duo Bill Nighy a půvabná Emily Blunt. Rezervovaný milovník burgundských vín a plastových pytlů je tak trochu nájemný zabiják, ztřeštěná volnomyšlenkářská podvodnice zase udělátko na maléry, které, no.. nelze si nezamilovat. Spolu tvoří dvojici, která proplouvá dějem s neuvěřitelnou lehkostí a vedle zaoceánských slaboduchých taškařic vypadá (vlastně je) jako vybroušený klenot. Velkou pečlivost si tvůrci dali i s výběrem prakticky všech vedlejších rolí (matka na kolečkovém křesle, většina padouchů), skoro sedmdesátiletý Jonathan Lynn stojící třeba za sympatickou komedií Můj bratranec Vinny válí jako „kdysi“. Škoda jen slabších závěrečných minut..(28.5.2012)

Film plynie ako neriadená strela a dobre sa na to pozerá a aj na ňu (Emily Blunt), ale že by som sa zrovna extra bavil to tiež nemôžem povedať. Slušné herecké obsadenie, ktoré nenudí, no na druhú stranu, ani nijak extra nezabaví. 70% - 3*(3.6.2014)

• berg.12

Být rok výroby 1970, šlo by to shovívavěji. Takhle zůstává spíš pocit beztvaré televizní hry.(1.9.2016)

[imdb: 6.9/10] | me: Solidná britsky zábavná a kvalitne suchá komédia... That was unbelievably irresponsible! Staggeringly immature!(16.2.2014)

Sebevědomě rozjetá jízda, kterou nakonec nezastaví nic. Ani přespříliš užvaněná Emily Blunt, ani fakt, že všechny zvraty, finty a pointy jsme viděli x-krát jinde. Noblesní vrah Bill Nighy i jeho příjemně střelený ňoumovský učeň Rupert Grint zvládli bez problémů všechny připomínky rozstřílet.(29.8.2012)

• - Roli Rose měla původně hrát Helena Bonham Carter, ale roli nakonec dostala Emily Blunt. (Lenny.M)

• - V oknech jedoucího auta, ve kterém mají sedět Victor Maynard (Bill Nighy), Tony (Rupert Grint) a Rose, je možné všimnout si, že místo herců jsou ve voze kaskadéři. (Chegi)

• - Pištoľ, ktorú objavila Rose (Emily Blunt) spolu s albumom polepeným výstrižkami z Victorovych (Bill Nighy) vrážd, je nemecký Mauser C96 vyrábaný už od konca 19. storočia. (abraxas)