Neřízená střela

Petits meurtres à l'Anglaise

Neriadená strela

Akční / Komedie / Drama / Krimi

Velká Británie / Francie, 2010, 94 min

Jonathan Lynn v nejlepší formě dává vzpomenout na Mého souseda zabijáka. Nighy tradičně bezkonkurenční, Grint bude hrát hňupy asi už nadosmrti, jen ta Emily Blunt vypadá jak dolarová rozkuřovačka. Ale to je úplně jedno, protože strohým černým humorem se nešetří, a to mě baví moc. Milé překvápko za silných 80%.(24.6.2015)

|| Scenár: Lucinda Coxon | Hudba: Michael Price | Produkcia: Martin Pope, Michel Rose | Distribúcia: Vue Entertainment, Freestyle Releasing | Rozpočet: 8 miliónov $ | Tržby: 3,453,043 $ || To, čo tento film predstavuje, sa nedá nazvať ani demonštrovaním anglického humoru. Je to tak subkategorické, tak špecificky divné, že je to niečo medzi totálnym odpadom a totálnou dokonalosťou. Nemôžem inak. 51% :)(8.2.2013)

Jako akční film nepřináší mnoho nového, ale je slušný; ovšem jako komedie jde o neotřelý kousek s originálním humorem, který mě (spolu s herci) velmi bavil. Zábava na úrovni, doporučuji. 70%(9.10.2010)

velmi velmi zábavné, i přes určitou otravnost Emily Blunt v první půli.. Příběh sice není nějak výjimečný, zase je tu nějaký starý bručounský (ne tak jako Clint, mnohem více anglicky galantně) samotářský chlápek, tentokrát zabiják a sledujeme jeho vývin v starého tancujícího chlápka.. Ta zápletka, která je do tohoto "vývoje" dána, taky není až tak originální, leč vše zlepšuje minimálně o dvě třídy výš skvělý anglický humor - taková scéna sledování i s tou "nehodou" totálně zabaví, a takového humoru, mnohdy morbidního, je tam mnohem víc. + stylová a styl filmu plně zachovávající auto honička. Herci v čele perfektním charismatickým elegánem Nighym jsou víceméně jen komické figurky, ale přesto mají čím zaujmout. Jak jsem už psal, Blunt by si zasloužila v první polovině to, co psal Cervenak, ovšem v druhé se to výrazně zlepší, a krásná je celý film, takže by ji bylo škoda. Grint je Ron... co víc napsat, zas takový jemně zaostalý homelesslike guy :) Hlavní záporák v první polovině filmu je ten klasický komediální blbeček, v druhé ale převezme štafetu Freeman a ten už je opravdu vyšinutý blázen a navíc krásně se tvářící (závěr).. Takže vcelku sympatická komedie, sice stavící na prověřených parametrech, ale osvěžená hereckou sestavou a břitkým humorem. a dobrými písničkama jak z muzikálu.(1.2.2011)

Sebevědomě rozjetá jízda, kterou nakonec nezastaví nic. Ani přespříliš užvaněná Emily Blunt, ani fakt, že všechny zvraty, finty a pointy jsme viděli x-krát jinde. Noblesní vrah Bill Nighy i jeho příjemně střelený ňoumovský učeň Rupert Grint zvládli bez problémů všechny připomínky rozstřílet.(29.8.2012)