Neřízená střela

Petits meurtres à l'Anglaise

Neriadená strela

Akční / Komedie / Drama / Krimi

Velká Británie / Francie, 2010, 94 min

Hodně příjemná anglická komedie. Je znát, že Angličani jsou v tomhle odhlečování žánrů jako ryby ve vodě. Samozřejmě že herecké vyjádření lišáka Billa nemohlo dopadnout ani špatně. Emily Blunt nezůstala nic dlužna svému půvabu a tak výsledkem je příjemných 90 minut, které nemohou nudit.(1.4.2012)

Scénář: Lucinda Coxon .. Variace na "Můj soused zabiják" z suché a černé Británie a nejvíc sexy Emily Blunt. 75%.(16.9.2011)

Příjemná oddechovka s půvabnou Emily Blunt v roli, která ji dobře padla na tělo, tradičně skvělým Billem Nighy a řadou zdařilých scén. Námět sám o sobě není nikterak inovativní, ale to vůbec nevadí. Scéna s nosičem a Victorem sledujícím vše z protější střechy neměla chybu podobně jako jízda v červeném mini nebo odkaz na Psycho. :) Příjemných scén ve filmu najdeme hodně a výsledný dojem je u mě na sympatické 4*.(8.6.2014)

Keby som bol Bill Nighy, už zhruba v polovici filmu si vyglančím tlmič a vpálim Emily Blunt jednu priebojnú rovno medzi tie krásne oči. Gemma Arterton je vedľa tejto neznesiteľne otravnej kraksne úplné zlatíčko. Chcelo by to aspoň Zooey Deschanel, aby s perfektným Nighym a rozkošne sa vycierajúcim Freemanom celkom porazila bezduchý a nevtipný (no dobre, asi trikrát som sa zasmial) scenár a vytiahla film nad priemer. 5/10, zaokrúhlim hore len kvôli tomu, že Nighy je vážne výborný.(18.10.2010)

Když jsem včera viděl poprvé trailer na tento film, tak jsem se dost slušně pobavil a navíc jsem si uvědomil, že britskou komedii jsem neviděl už strašně dlouho. Proto jsem si to vynahradil dnes a nemůžu si stěžovat. Tohle je především pohodový film. Nesnaží se být přehnaně vtipný, ale ani nějak extra nad věcí - ty suché fóry zde opravdu fungují a jsou naprosto přirozené. Zkrátka přesně tak, jak to mám rád. A k tomu to obsazení! Billa Nighyho mám dost rád a v tomto filmu (opět) dokazuje, že žádná role mu není cizí. S Emily Blunt mám "malý" problém - čím víc ji vidím, tím víc se do ní zamilovávám… a to jsem s ní zatím viděl tři filmy… Rupert Grint mě docela překvapil, vypadá to, že po Potterovské sérii by neměl zapadnout no a Martin "mám bělejší zuby než obvykle" Freeman byl správně úlisný. Ačkoliv to místy trochu ztrácelo dech, byl bych sám proti sobě, kdybych tu nedal plný počet, protože jak říkám - tohle je krásně britský a pohodový snímek o jednom nájemném vrahovi, kterému se jedna zakázka "tak trochu" vymkne z ruky. 90 %.(1.10.2010)