Neřízená střela

Petits meurtres à l'Anglaise

Neriadená strela

Akční / Komedie / Drama / Krimi

Velká Británie / Francie, 2010, 94 min

[imdb: 6.9/10] | me: Solidná britsky zábavná a kvalitne suchá komédia... That was unbelievably irresponsible! Staggeringly immature!(16.2.2014)

Scénář: Lucinda Coxon .. Variace na "Můj soused zabiják" z suché a černé Británie a nejvíc sexy Emily Blunt. 75%.(16.9.2011)

Jmenuji se Victor Maynard. Je mi 54 let a pracuji jako nájemný vrah ..... Je to rodinná tradice. Teď má další zakázku. Krásnou Rose. A on spáchá hřích. Zklame klienta.... Téměř dokonalá první půlhodinka v lupičsko zabijácký komedii, říznutý romantikou. A i když později trochu ubere na tempu, je škoda, že takovýchto odlehčených komedií není mezi námi více. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Vymýšlím dárky pro nájemný vrahy. 2.) Poznám, proč je dobré znát svoji váhu. 3.) Mám střeleckej kroužek a nikdo nechce čistit zbraň. PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ *(8.10.2010)

Dobrých britských komédií nie je nikdy dosť, námet a herci sľubovali veľa, avšak výsledok zostal na polceste. Veľká škoda, že slušné tempo v druhej polovici radikálne upadne, scenáristická invencia sa takmer vytratí a jediné čo zostáva je klišé, predvídateľné zvraty a uponáhľaný a nevierohodný záver. Bill Nighy je naštastie ako vždy výborný a snímok vyťahuje do sfér stráviteľnosti.(26.7.2011)

Rozpočet $8miliónovTržby USA $108,589Tržby Celosvetovo $3,453,043▐ Fajn úlet a príjemná oddychovka na to že to vyprodukovali "chladný" Angličania. /80%/(2.6.2012)

• - Bill Nighy a Emily Blunt si už spolu zahrali vo filme Gideon's Daughter (2005). (lopata555)

• - U záběrů při jízdě autem je na hercích ve vozidle vidět stále stejné světlo a stíny, přitom pozadí a okolí auta se různě mění. Je tak patrné, že byla použita zadní projekce. (Pyron)

• - Vo filme je možno vidieť plagát odkazujúci na snímku Tropická búrka (2008). (MikaelSVK)