Neřízená střela

Petits meurtres à l'Anglaise

Neriadená strela

Akční / Komedie / Drama / Krimi

Velká Británie / Francie, 2010, 94 min

Film jednorázového použitia s totálne suchým anglickým humorom, milou Emily Blunt a komickým Billom Nighym. Wild Target nesie v sebe náboj francúzskych filmov zo 70 až 80tych rokov a kľudne by si v ňom mohol zahrať aj Louise de Funés, keby bol ešte medzi nami. Viac tvorivej invencie by rozhodne neuškodilo.(21.11.2010)

V týchto akčných komédiách je ozaj sa ťažké presadiť a to ešte, keď tam nemáte žiadne zvučné meno dobrého komika. Jonathan Lynn tentokrát zapracoval a po podarenej historke Môj sused zabijak vytvoril na pohľad jednoduchú, ale vtipnú idylku o nájomnom vrahovi," ktorý sa zamotal na vlastných šnúrkach svojich rozviazaných topánok ". Jednoducho tento veterný mlyn mal ten správny vietor, ktorý roztočil koleso zábavy (polovica pred a polovica potom a lepenie peniazi páskou, papagáj zapichnutý ihlicou a samozrejme matka s brokovnicou). Taktiež Rupert Grint sa vytrhol zo siete zvanej Harry Potter a touto hoci len vedľajšou úlohou u mňa zabodoval podstatne viac.70%(1.3.2012)

Jonathan Lynn v nejlepší formě dává vzpomenout na Mého souseda zabijáka. Nighy tradičně bezkonkurenční, Grint bude hrát hňupy asi už nadosmrti, jen ta Emily Blunt vypadá jak dolarová rozkuřovačka. Ale to je úplně jedno, protože strohým černým humorem se nešetří, a to mě baví moc. Milé překvápko za silných 80%.(24.6.2015)

Odvolávám, že Bill Nighy je jen šašek, co neumí hrát. Nepamatuji se, kdy jsem viděla naposledy něco tak vtipně akčního - anglický humor (když si dělají legraci sami ze sebe) stejně nemá konkurenci.(17.1.2011)

Já se vážně skvěle bavil. Povedený britský humor. Dokonale zásadový nájemný vrah Bill Nighy, sexy (i když občas na facku) Emily Blunt a poťouchlý Rupert Grint utíkají před jiným (horším:)) nájemný vrahem v podání nechutně se zubícího Martina Freemana. Opravdu jedna z nejlepších komedií uplynulého roku, škoda jen, že u nás neběžela v kinech.(5.7.2011)

• - V oknech jedoucího auta, ve kterém mají sedět Victor Maynard (Bill Nighy), Tony (Rupert Grint) a Rose, je možné všimnout si, že místo herců jsou ve voze kaskadéři. (Chegi)

• - Bill Nighy trpí Dupuytrenovou kontrakcí, tj. dědičným onemocněním, které zasáhlo dva poslední prsty na obou rukou. Proto je možné vidět, že drží zbraně poněkud nezvykle. (Strzengon)

• - Wild Target je remake francouzské komedie Ciblé Émouvante z roku 1993. Režisér a scénárista původní verze Pierre Salvadori spolupracoval na scénáři i u tohoto remaku. (Saur.us)