poster

Škola života

 • Velká Británie

  Education, An

 • SK název

  Škola života

Drama

Velká Británie / USA, 2009, 96 min

Komentáře uživatelů k filmu (347)

 • POMO
  ***

  Veľmi decentne sfilmovaná a parádne zahraná vecička, ktorej obsah končí tam, kde mal zapamätania hodný film iba začať. Napríklad Fish Tank používa podobnú premisu iba ako jeden z viacerých prvkov komplexnejšieho a emocionálne i myšlienkovo bohatšieho rozprávania.(31.3.2010)

 • KevSpa
  ***

  Škola života je pro mě osobně velkým filmovým zklamáním. Coby fanoušek tvorby spisovatele Nicka Hornbyho jsem doufala, že něco ze svého osobitého rukopisu přenese i do scénáře, který napsal na základě memoárů novinářky Lynn Barber. A přestože samotný scénář nepostrádá své kvality, ona Hornbyho pověstná lehkost tu trochu chybí. Po zhlédnutí Školy života zůstává na jazyku zvláštní pachuť promarněné šance. Námět, herci, tvůrci, to vše mohlo vyústit v mnohem zajímavější filmovou podívanou, než je tato zbytečně zdlouhavá „love story“ o životě jedné mladé dívky.(30.5.2010)

 • Houdini
  ***

  Oscar 3 nominace: Nejlepší film, Herečka HR - Carey Mulligan, Scénář - A(5.2.2010)

 • Malarkey
  ***

  Anglie očima umělců, kteří mě osobně ničím nezaujali. Film jako takový pak představuje jednu z epizod života, kterým je život sám. Na první pohled je film docela zajímavý, ale po chvíli začíná šíleně nudit. Nad hladinou to drží hlavně samotní herci a Paříž, jako taková.(5.3.2012)

 • Renton
  ****

  Scénář: Nick Hornby .. Nenaplnitelný sen.(17.1.2010)

 • J*A*S*M
  ***

  Prostě příjemné? Ano. Příjemně prosté? Ne. Nepříjemně prosté? Ano. Bohužel. Víc než tři hvězdy by prostě bylo pří-liš.(17.1.2010)

 • larelay
  ****

  film som mala rozpozerany snad pol roka. Ani neviem preco, ale vzdy mi nieco vbehlo do toho, aby som to dopozerala a potom som vzdy zabudla, ze som ho vobec pozerala. Znamena to, ze bol ten film zabudnutiahodny? Nie, to rozhodne nie. Ale poslednych 20 minut ma teda patricne znechutilo, to sa musi uznat. Kazdopadne sa tesim na dalsi kusok od pani reziserky.(7.12.2011)

 • Marigold
  **

  Unylá rebelie s příčinou, ovšem také s porcelánovým šálkem v ruce a se štrikovanou dečkou na klíně. Druh středostavovské selanky, která mě svou kultivovaností dráždí a nic na tom nezmění ani výborní herci.(24.4.2010)

 • Radek99
  ****

  Sugestivní retro o poměřování různorodých životních hodnot. Malý, ale přesto docela velký film...(1.4.2010)

 • AngelAngie
  ***

  Na pohádky o princích v cadilacu jsem nikdy nebyla a i když má Peter Sarsgaard mé sympatie, v tomhle filmu byl od samého počátku tak úlisný, že se to prostě dalo čekat. Nemastný neslaný a konec prostě nijaký...(22.2.2010)

 • Superpero
  ****

  Fajn podívaná hlavně díky sympatické Carey Mulligan. Co se tam asi bude dít musí být každému předem jasné, ale uteklo mi to a nudu nezbyl čas.(17.1.2015)

 • Nathalie
  ****

  Ondro, měl jsi pravdu. My hornbyovci jsme sice nevychovatelní a nevzdělavatelní, ale možná právě proto jsme vhodný materiál pro vědu- a samozřejmě Education, ačkoliv naše racionální slupka se zdráhá uvěřit tomu, že existuje někdo, kdo by odhodil Oxford kvůli nějakému floutkovi. Jen škoda, že ne Cambridge:)(13.3.2010)

 • TheMaker
  ***

  Herecké výkony Carey Mulilgan a Petera Sarsgaarda jsou víc, než obdivuhodné. Oba dva jsou tak strašně přirození, až úplně zapomenete, že jsou to vlastně herci a své pocity jen předstírají. Nedivím se, že Carey dostala za svůj výkon Zlatý Glób, já bych jí dal rovnou Oscara. Je neuvěřitelně přitažlivá, charismatická a přirozená. Totéž samozřejmě platí i o Peterovi (ne, nejsem gay), ale výkon Carey mě zaujal více. Bohužel s filmem jsem měl trochu potíže. Vůbec mne nezaujal. Co mě jen zaujalo krom výše popsaného byl Alfred Molina - on je snad čím dál tím víc tlustší, ne ?(21.1.2010)

 • KarelR
  ***

  Tak dobrej film s tak hrozným koncem už jsem dlouho neviděl.(6.1.2010)

 • kiddo
  ****

  Nobody does anything worth doing with a degree, no woman anyway. So what you’re telling me is to be bored, and then bored and finally bored again, but this time for the rest of my life. Film o jednom z nejdůležitějších rozhodování, kudy se má ubírat život člověka, který má pocit, že doposud nežil, a který už je znuděn čekáním, až se letitá dřina konečně zúročí ve svobodě věnovat se, čemu chce, a být tím, čím chce. Půjde život zažitými kolejemi tvrdé práce, nejistého profesního úspěchu a pravděpodobného vyhoření a nudy, nebo se bude k vytouženému ubírat zkratkou okouzlující zábavy, doprovázené takřka jistě povrchností a lží? Čistá sedmdesátka, čtyři dávám, protože mě to zastihlo ve správnou dobu. Hornby by měl psát scénáře častěji.(7.7.2010)

 • EdaS
  ****

  Stylové, citlivé a pravdivé retro o jedné životní lekci. Prakticky všichni herci jsou naprosto báječní a minimálně nominace Carey Mulligan na Oscara mě rozhodně nepřekvapí.(2.1.2010)

 • H34D
  ****

  Film je více než průvodcem dospíváním jednoho roztomilého děvčete. Na postavě Jenny ilustruje, jak se úloha ženy ve společnosti začíná měnit. I ženy mohou mít ambice, vzdělání, stejně jako mohou zasahovat do vědy. Už není třeba jen stát za plotnou a sypat ze sebe děti. Jenny předčasně objevuje krásy bohémského života, projde si svou osobní revoltou, s kterou jí nikdo nepomůže a správnou cestu nalezne až díky hořkému zklamání. Ač trochu vykalkulovaně, stále to působí přirozeně a lidsky. Dopomáhá tomu zejména skvělý výkon Carey Mulligan. Škola života sice není žádný zázrak, mohla být v určitých bodech více průrazná a jinde zase méně předvídatelná, ale jako celek působí příjemně. 7/10(11.6.2015)

 • charlosina
  ****

  Po dlouhé době film, který mě oslovil. Dánská režisérka Lone Scherfig nahlíží na "běžné" záležitosti zvláštním způsobem - tak trochu pohádkově, ale přitom je to silná realistka - žádní princové neexistují. A deziluze musí neodvolatelně nastat. No, můžeme tomu říkat "Škola života". A v jejím podání se mi opravdu líbila. Klidně bych chtěla vidět ten samý příběh z Jeho pohledu. A určitě by mě to zase překvapilo.(2.4.2010)

 • brit84
  ***

  Na tohle drama jsem narazil mezi 1000 a jeden film, které musíte vidět než zemřete. Já teda s klidným svědomím můžu říct, že bych bez něj umřít mohl. Příběh mě nezaujal a přehané sebedůvěře a drzosti Carey Mulligan při rozhovorech s učiteli, ale i rodiči, jsem neuvěřil.(14.4.2012)

 • Kryšpín
  ****

  To, čím byl pro mě Předčítač minulý rok. Tím je pro mě An Education pro tento rok. Někdo mladý se zamiluje do někoho staršího. Neustále opakované téma, které se liší postavami, stylem vyprávění apod. Tenhle si mě získal svým dívčím pohledem. Díky němu, se ve vašem nitru objeví vaše vnitřní dívčí já. A my chlapi můžeme jen tiše závidět, jak to mají v něčem holky prostě jednoduchý. Tak moc jsem Jenny záviděl její Paříž... Tak moc jsem Jenny záviděl její kulturní možnosti... Tak moc jsem Jenny záviděl její vzdělání... Její den v Paříži bych chtěl někdy zažít. Snad se mi to někdy v životě splní.(7.2.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18