poster

Škola života

 • Velká Británie

  Education, An

 • Slovensko

  Škola života

Drama

Velká Británie / USA, 2009, 96 min

 • xxmartinxx
  **

  Neuvěřitelně vykalkulovaný a prvoplánový film, na který se sice dobře kouká, ale opíjení rohlíkem je tu na mě až moc okaté. Víme, co se stane... a vlastně se to ani nestane. Hrdince je sice udělena životní rána, ale nenese za ní žádné následky a pointa filmu tak vyznívá spíše naopak - dělej si co chceš, stejně ti nakonec všichni odpustí a můžeš začít ani ne od znova, ale prostě nastoupit zpět do vlaku, který by ale v reálném životě už dávno ujel. O to víc v kontrastu s konzervativní Anglií padesátých let. Zbabělý film. Ale jak říkám, kouká se na něj docela dobře a je tu pár dobrých herců. Kdo chce silný zážitek, musí si vystačit s Fish Tank se stejnou pointou...(18.2.2010)

 • POMO
  ***

  Veľmi decentne sfilmovaná a parádne zahraná vecička, ktorej obsah končí tam, kde mal zapamätania hodný film iba začať. Napríklad Fish Tank používa podobnú premisu iba ako jeden z viacerých prvkov komplexnejšieho a emocionálne i myšlienkovo bohatšieho rozprávania.(31.3.2010)

 • cheyene
  ****

  Nu.. Škola života je dobře natočená, je poutavá, má dobré herce, příběh diváka nenudí, ale tak nějak je to strašně úchylné na můj vkus a to mi tak nějak celou dobu kazilo chuť. Při konečném účtování však nemohu jít pod 4*.(4.11.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Jedna z prvních scén, když David (Peter Sarsgaard) zastaví autem a pomáhá Jenny (Carey Mulligan) s jejím cellem dovnitř, nakládá ho předkem do auta. Později, když si ho Jenny bere z druhé strany, měla by ho tahat opět krkem napřed, ale tak tomu není. (Aknah)

 • - Carey Mulligan obsadily do role Jenny filmové producentky, aniž by se poradily s režisérkou filmu. (virus10)

 • - Snímek se natáčel na jaře 2008 v Londýně, Oxfordu a Paříži. (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace