poster

Škola života

 • Velká Británie

  An Education

 • Slovensko

  Škola života

Drama

Velká Británie / USA, 2009, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  ****

  Pěkný film, s (dost zbytečným) morálním poselstvím. _____ An Education u mě zvítězilo (resp. hodnotím jej tak vysoko) hlavně kvůli čtveřici herců. Carey Mulligan - roztomilá herečka a velmi dobrý výkon. Rosamund Pike - stále krásná, do 60. let se mi moc hodila. Dominic Cooper - tam, kde jsem měl problém s hlavním mužským představitelem (vysvětlím za chvíli) to pro mě on zachraňoval. A konečně Alfred Molina, který si roli přísného otce určitě dost užil a na plátně to jde vidět. Bohužel, tady končím s pozitivy. Mám k tomuto, jinak milému a někdy i krásně vtipnému (scéna na aukci), snímku dvě výhrady. Především Peter Sarsgaard. Ten mi byl už od první minuty krajně nesympatický. Nevím proč, ale připomněl mi Ewana McGregora (kterého mám v TOP 10), ale více slizkého, mnohem více. Prostě a jednoduše na mě působil jako ohromný slizoun a jeho roli jsem mu nevěřil. Druhá výhrada se týká příběhu, který by se dal shrnout touto SPOILEROVOU! větou: "Nejdříve si udělej školu/y, pak se můžeš jít bavit/vdát." Neříkám, že by to nebylo pravdivé, ale k sakru, když čekáte od filmu přeci jen něco nového a ono přijde tohle, tak jste trochu zklamaní… 4 hvězdy tomu dávám z výše uvedených důvodů a jsem zvědavý, jestli se můj názor nějak změní po druhé projekci.(23.1.2010)

 • Houdini
  ***

  Oscar 3 nominace: Nejlepší film, Herečka HR - Carey Mulligan, Scénář - A(5.2.2010)

 • Ony
  **

  Chvílemi je to opravdu něco jako příjemné, ale hlavně to je celé strašně hloupé. A bude to uspokojovat lidi, kterým žádné uspokojení nepřeju.(14.4.2010)

 • cheyene
  ****

  Nu.. Škola života je dobře natočená, je poutavá, má dobré herce, příběh diváka nenudí, ale tak nějak je to strašně úchylné na můj vkus a to mi tak nějak celou dobu kazilo chuť. Při konečném účtování však nemohu jít pod 4*.(4.11.2013)

 • charlosina
  ****

  Po dlouhé době film, který mě oslovil. Dánská režisérka Lone Scherfig nahlíží na "běžné" záležitosti zvláštním způsobem - tak trochu pohádkově, ale přitom je to silná realistka - žádní princové neexistují. A deziluze musí neodvolatelně nastat. No, můžeme tomu říkat "Škola života". A v jejím podání se mi opravdu líbila. Klidně bych chtěla vidět ten samý příběh z Jeho pohledu. A určitě by mě to zase překvapilo.(2.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace