Škola života

An Education

Škola života

Velká Británie / USA, 2009, 96 min

Scénář: Nick Hornby .. Nenaplnitelný sen.(17.1.2010)

• D.Moore

Ano, já vím, že je to v podstatě obyčejný příběh ze života, a že bych od něj neměl čekat nic převratného, ale... Ale na můj vkus je asi až příliš obyčejný, tuctový, nesčetněkrát viděný, slyšený, čtený... Zkrátka nic extra. Líbila se mi dobová atmosféra, to ano, fajn byla i milá Carey Mulligan (přemýšlím, kdy a v čem jsem naposledy viděl mladou herečku, která by se tolik podobala Audrey Hepburn), ale jinak mě Škola života neoslnila. Od scénáře Nicka Hornbyho jsem rozhodně chtěl víc. Film začíná podobně jako polozapomenutá generační výpověď Beat girl, ale vyvíjí se a končí jinak - hůř.__P.S. Zdálo se mi to, nebo se Peter Sarsgaard ze sebe snažil dělat Ewana McGregora?__P.P.S. Do role, které se ujal Alfred Molina, bych si představoval někoho víc "britského".(14.6.2012)

Celkom fajn film s dobrým obsadením. Carey Mulligan tam nemala chybu, na ten nevinný, smutný pohľad nezabudnem :D. Vadili mi zábery, v ktorých 16 ročné dievčatká fajčia cigarety a ten koniec filmu ma tiež dosť sklamal. Dej mohol byť trochu viac premyslený, tvorcovia mali určite na viac :D(26.2.2010)

• Marigold

Unylá rebelie s příčinou, ovšem také s porcelánovým šálkem v ruce a se štrikovanou dečkou na klíně. Druh středostavovské selanky, která mě svou kultivovaností dráždí a nic na tom nezmění ani výborní herci.(24.4.2010)

Po dlouhé době film, který mě oslovil. Dánská režisérka Lone Scherfig nahlíží na "běžné" záležitosti zvláštním způsobem - tak trochu pohádkově, ale přitom je to silná realistka - žádní princové neexistují. A deziluze musí neodvolatelně nastat. No, můžeme tomu říkat "Škola života". A v jejím podání se mi opravdu líbila. Klidně bych chtěla vidět ten samý příběh z Jeho pohledu. A určitě by mě to zase překvapilo.(2.4.2010)