• český

Ben Browning, James Flynn

Tony Lawson

Scénografie:

Anna Rackard

Pěkná pohádka s podmanivou hudbou.(6.7.2010)

• Sonnery

Tak to bylo nudný, jako plakát Pamely A. z profilu(21.1.2011)

Na kazdej Jordanovo film se tesim, ale tentokrat mu to proste nevyslo a ja byl zklamanej. Pritom zacatek vypada docela slibne, rybar vylovi v siti neznamou zenskou, jeho nemocna dcerka zacne vymejslet teorie o morsky panne a cely to je sice drama, ale prijemne lehoucce mazly pohadkou a docela pohodove se na to kouka. Jenze kdyz se tohle deje vetsinu filmu, respektive nic se nedeje, neni tu zadnej poradnej dej, postavy delaj furt to samy, tak to zacne bejt lehce otravny az nudny a zaverecnej lehce krimi konec tu pusobi trochu nucene. Zachranujou to tak akorat herci, paradni Farrell, Jordanovo maskot Rea a zajimava, tajemna Bachleda. Coz ale bohuzel na vic nez tri hvezdicky nestaci.(5.6.2010)

Fascinující odraz irské duše převedený do překrásného a dojemného kinematografického snímku, na který se nezapomíná.(29.8.2010)

Čím dál podivnější a podivnější... Vydařená "pohádka", která mi připoměla mou oblíbenou Ženu ve vodě a nebýt toho konce, kterému se povedlo rozbít celou tu snivost, mohlo to být ještě lepší ( já jsem si jen v inkriminovaných závěrečných minutách několikrát zopakovala : A teď nám to ten Jordan celý po*ere, a taky že jo). K mému překvapení mi můj oblíbenec Farrell nebyl v tomhle kousku skoro vůbec sympatický, narozdíl od té malé, u které mě parkrát napadlo, jestli ještě není brzo střídat na trůnu Dakotu Fanning, a chtěla bych si zapamatovat Ondine, protože mi sympatická rozhodně byla, jen jsem si přes tu poblázněnou kameru a neustále záběry na nožky nestihla pořádně zapamatovat i tvář, snad příště.(1.2.2011)

• - Neil Jordan si do hlavní role zvolil polskou herečku Alicja Bachleda, protože chtěl neokoukanou tvář. (HellFire)

• - Evropskou premiéru si snímek odbyl coby součást Jameson Dublin International Film Festival 18. února 2010 v Dublinu, Irsko. (BLANIK.)

• - Herečka Alicja Bachleda a Colin Farrell jsou partneři nejenom ve filmu. Seznámili se na natáčení tohoto filmu. (NGP)