• český

Ben Browning, James Flynn

Tony Lawson

Scénografie:

Anna Rackard

Příběh téměř pohádkový, s nádhernou Alicjou, mužným Colinem a talentovanou Alison, kde mi bylo potěšením věřit všemu, co se nabízelo - i když vím, že konec asi musel dospět do reálu, chtěla jsem se nechat unášet mořskou záhadou až do závěrečných titulků a v hlavě si nechat doznívat selkijský zpěv tuleňů i falešnou iluzi, že takové věci se zkrátka mohou stát...(3.1.2012)

Romantické drama, které se od prvních minut nese ve zvláštní atmosféře, která dokonale prostoupí až k divákovi. Ondine je rozhodně viděníhodný snímek, v němž mě Colin Farrell utvrdil v tom, že je dobrý herec a postupně tak k němu nacházím cestu. Nesmím opomenout příjemnou hudbu, jež doprovází scény tohoto filmu. Přes všechny klady se však nějak pocitově nedostanu přes 3*.(11.2.2011)

U Ondine musíte neustále přemýšlet, soustředit se na veškeré náznaky režiséra Neila Jordana. Neexistuje, že vypnete a budete se bavit nad příjemnou pohádečkou. Toto drama ve skutečnosti skrývá několik filosofičtějších momentů, kvůli kterým budete nad filmem přemýšlet ještě pár dní. To vše doprovází plynulá hudba a píseň All Alright od islandské skupiny Sigur Rós. I díky tomu si celou dobu přijdete jako v kouzelné pohádce a uvěříte na víly. Film ve vás ale celkově vyvolá mírné rozladění, a to dost nepříjemného typu. Proto nedokážu dát Ondine plný počet hvězdiček.(7.11.2010)

"You got some unfinished sea business..." http://www.youtube.com/watch?v=_alRmSLxS7I(7.2.2013)

Moje recenze DVD na Filmserver.cz.(11.5.2011)

• - Evropskou premiéru si snímek odbyl coby součást Jameson Dublin International Film Festival 18. února 2010 v Dublinu, Irsko. (BLANIK.)

• - Herečka Alicja Bachleda a Colin Farrell jsou partneři nejenom ve filmu. Seznámili se na natáčení tohoto filmu. (NGP)

• - Neil Jordan si do hlavní role zvolil polskou herečku Alicja Bachleda, protože chtěl neokoukanou tvář. (HellFire)