• český

Ben Browning, James Flynn

Tony Lawson

Scénografie:

Anna Rackard

Film pro všechny, kteří věří na víly. I na ty co mají místo nohou jednu obrovskou ploutev a lákají ryby do rybářských sítí za zvuků Sigur Rós. Mnohem zajímavější, atmosferičtější a vypointovanější, než Shyamalanova Lady in the Water.(17.6.2010)

Moc příjemně laděný snímek s romantikou i lehkým napětím... Dobří herci a slušný příběh. Taková "mořská panna", kdo by si nedal říci...?! :-)(6.2.2014)

Výborný nápad se skvělou pointou, můj (bývalý) oblíbenec Colin Farrell u mě po delší době opět zabodoval a polská herečka Alicja Bachleda rozhodně nezůstala stranou....(14.6.2010)

Nesmírně příjemná pohádka, na kterou se zatraceně dobře a lehce kouká. Dost jsem se bál, aby film nespadl do tíživé roviny podobných kitchen sink dramat, ale Neil Jordan to ukočíroval snad ještě líp, než třeba Stephen Daldry Billyho Elliota.(2.12.2010)

• DaViD´82

Únavně utahaná pohádkově nepoetická (= chtělo by to být tuze moc poetické, ale není) "bourneovka".(1.11.2010)

• - Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach a ostrovoch v írskom grófstve Cork. (MikaelSVK)

• - Evropskou premiéru si snímek odbyl coby součást Jameson Dublin International Film Festival 18. února 2010 v Dublinu, Irsko. (BLANIK.)

• - Neil Jordan si do hlavní role zvolil polskou herečku Alicja Bachleda, protože chtěl neokoukanou tvář. (HellFire)