poster

Ondine

 • český

  Ondine: Víla z hlubin

 • Irsko

  Ondine

 • slovenský

  Ondine

Drama / Romantický

Irsko / USA, 2009, 99 min

Režie:

Neil Jordan

Scénář:

Neil Jordan

Producenti:

Ben Browning, James Flynn

Střih:

Tony Lawson

Scénografie:

Anna Rackard
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ant
  ***

  Od Jordana jsem čekala trochu víc. Ondine je pohádkový příběh s ne zrovna výstavním scénářem a nelogické chování postav mi často bilo do očí, Farrellova postava mi tak přišla nezajímavá. Doopravdy ten film ale zabil až konec, který prakticky zničil celou atmosféru a zajímavost příběhu.(10.10.2010)

 • Roman.Ticka
  ****

  Příběh to byl prosťoučký, nenáročný, ale docela hezký a vhodný pro relax. Hlavně díky krásné drsné přírodě, těžce vydělanému euru a hereckým výkonům. Colin ztroskotanec zmítající se mezi bludnými kameny, nádherná selkie a moc milá treperenda Annie, srovnali pár nesmyslných nelogismů a zvedli úroveň pohádky o stupínek výš. Syracuse: "Říkalas, že jsi umřela. Kolik životů máš?" Ondine: "Pro tebe? To nejde spočítat."(29.5.2011)

 • arachneuss
  *****

  Ifa má jedno strašně chytlavé motto: „Věřte na víly, Temnou stranu Síly a svou vlastní fantazii!” Na Temnou stranu Síly jsem začal věřit díky lehkému geekovství Star Wars univerza, fantazii využívám při odborných předmětech ve škole a na kouzlu víl (hlavně mořským) jsem propadl až díky Ondine Neila Jordana. [MFFKV](3.7.2010)

 • Skejpr
  *****

  Filmařský skvost dokonale reflektující irskou živelnost, dravost, svéhlavost, ale i jemnost a křehkost. Ondine je odrazem irské duše. A je fascinující... 10/10 (45. MFF KV)(3.7.2010)

 • Cappuccino
  ***

  Ondine, ondine. Veľmi nešpecifický (ťažko zaraditeľný) a netradičný film, čo sa týka jeho poňatia, ale zároveň aj tématom, ktorý ako keby priplával zo samotnej duše Neila Jordana. Režiséra, ktorý vie zatlačiť na ľudské city, a so všetkou dávkou umu vyrozprávať (zas a znova) jednoduchý, z ľahka plynúci a predsa vo vnútri veľmi silný príbeh (viz. Interview s upírom). __ Za hlavné klady filmu považujem herecké výkony, krásne upršané prostredie Írska, hrátky medzi rozprávkovou fantáziou a tvrdou realitou. Spoiler: Bohužiaľ s veľkým smútkom musím znížiť hodnotenie o jednu hviezdu, "vďaka" príliš uzavretému koncu, ktorý nenecháva žiadny priestor na polemizovanie o rozprávkovej časti filmu. Koniec No aj tak sa jedná o mierne nadpriemernú záležitosť.. a na jedno zhliadnutie rozhodne stojí..(25.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace