poster

Ondine

 • český

  Ondine: Víla z hlubin

 • Irsko

  Ondine

 • slovenský

  Ondine

Drama / Romantický

Irsko / USA, 2009, 99 min

Režie:

Neil Jordan

Scénář:

Neil Jordan

Producenti:

Ben Browning, James Flynn

Střih:

Tony Lawson

Scénografie:

Anna Rackard
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $12miliónovTržby USA $550,472Tržby Celosvetovo $1,608,905(17.1.2011)

 • Marigold
  **

  Falešné jako pohádka i jako milostné drama. Jordan brousil, brousil, až z toho filmu zbylo jen pár hezkých záběrů, tklivá hudba a kvalitní herci.(12.9.2010)

 • Aluska88
  ****

  Ondine je krásný, lehce pohádkově laděný snímek, kterému dominuje především krásná Irská krajina a také nádherná Alicja Bachleda, která svou přirozenou krásou skvěle zapadla do role "Dívky moře." Colina Farrela miluju a v postavě alkoholického Syracuse, jež je podobná i jeho vlastnímu "buřičskému" období, je výborný. Ovšem Alicja mě okouzlila a získala si mou hlavní pozornost, takže jsem jí byla uchvácena o mnoho více než Colinem:) Závěrečné odhalení jejího skutečného původu mě nijak nešokovalo a vzhledem k tomu, jak byla Ondine po celý děj znázorňována, její chování i mluva, mi přišlo, že bylo lehce přehnané. To je však jen malá rýha na tomto klenotu vybroušeném chladným, drsným a neskonale čistým podnebím. O nádhernou melodii, kterou Ondine zpívá, se postaral Sigur Rós.(21.7.2012)

 • Ant
  ***

  Od Jordana jsem čekala trochu víc. Ondine je pohádkový příběh s ne zrovna výstavním scénářem a nelogické chování postav mi často bilo do očí, Farrellova postava mi tak přišla nezajímavá. Doopravdy ten film ale zabil až konec, který prakticky zničil celou atmosféru a zajímavost příběhu.(10.10.2010)

 • JANARYBA
  *****

  Výborný nápad se skvělou pointou, můj (bývalý) oblíbenec Colin Farrell u mě po delší době opět zabodoval a polská herečka Alicja Bachleda rozhodně nezůstala stranou....(14.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace