Stvoření

Humains

Akční / Dobrodružný / Horor / Thriller

Francie / Švýcarsko / Lucembursko, 2009, 83 min

Předloha:

Silvan Boris Schmid (povídka)

Silvan Boris Schmid

Gast Waltzing

Scénografie:

Christina Schaffer

Kostýmy:

Uli Simon
  • Vyrida

Myslete si co chcete, ale pro mě osobně je Humains jedno velké zklamání. Scénář ba co více i celá pointa toho to filmu je tak debilně úsměvná, že jsem to vážně na konci nevydržel a musel se nahlas nechápavě zasmát. Pokud vás i přesto film láká, doporučuji si ho pustit zhruba až od 3/4, protože o nic víc, než fůru zbytečných keců a záběrů vlastně ani nepřijdete. Trochu mě překvapilo, že i když se jedná o francouzský snímek, tak tu není ani náznak přehnané brutality, která je touto lokalitou už pověstná (viz. Frontier(s) či The Horde ). Ono by to vlastně ani, tak moc nevadilo jen kdyby ta atmosféra stála za to. Bohužel ta je taktéž nulová, ba co víc možná ještě pod bodem mrazu. Masky stvořeních už raději nechám bez komentáře a ono když si to hezky všechno nyní sečteme, nevyjde nám nic jiného, než pořádný průser. Hvězdičku proto leda za sem tam hezký přírodní záběr a závěrečnou švandu :D(31.5.2011)

Né příliš zajimavý počin, který má zvláštní a né příliš povedený konec, no takový, který většina diváků odsoudí, ale musí se uznat, že téma to nebylo špatné, jen nebylo dotaženo. Horší průměr.(27.6.2015)

• Hadža

Tak ,z jak jsem uvidel toho Francouzkeho krasavce,tak jsem vedel ,ze neco neni v poradku.A taky nebylo,az na krasne scenerie Alp,takze pokud se chcete trochu pokochat krajinou,tak proc ne,ale vic tu necekejte!(3.4.2011)

naco jsem to sakra koukal? Na dobrodružný thriller? Na terror film? Na film o monstrech? Tenhle film chtěl být více a je méně. Konec s tím kdo "ovládá" stvoření bycch vypustil uplně protože to bylo k smíchu. KAždopádně se jedná o průměrný film který je dost nudný a 50 minut(z 80 minut) se tam prakticky nic moc neděje. Film si naštěstí udržuje aspoň nějaká napětí, ale nedokáže každého uspokojit. Takže pokud vidět tak možná jen kvůli pěkné i když nehostiné přírodě nebo kvůli skvělému pinonovy.(27.8.2010)

• klerik

Nevýrazný, často nudný horor o tom, že vo švajčiarskych lesoch žijú krvilačné obludy... Trilógia PACH KRVI je lepšou variantou... Znesiteľné len ako príspevok medzi prírodno-cestopisné vyvrazďovačky. Málo krvi, málo gore efektov, nulová nahota...(17.3.2010)

• - Charlottu měla hrát původně Yolande Moreau, od projektu však odstoupila. Nahradila jí Sara Forestier, s níž zároveň došlo ke změně a z Charlotty se stala Nadia. (Terva)

• - Film měl premiéru dne 6. února 2009 na Evropském filmovém trhu v Německu. (Terva)

• - Pracovní název filmu zněl Les Disparus de Lötschental. (Terva)