Stvoření

Humains

Akční / Dobrodružný / Horor / Thriller

Francie / Švýcarsko / Lucembursko, 2009, 83 min

Předloha:

Silvan Boris Schmid (povídka)

Silvan Boris Schmid

Gast Waltzing

Scénografie:

Christina Schaffer

Kostýmy:

Uli Simon
  • Tuax

Z počátku to vypadá i nadějně, ale po nehodě už to jde z kopce. Ono ujít kilometry v horách a pořád být na jednom místě, když už jde člověk soutěskou, údolím, to je tedy umění. Totálně nezvládnuté z pohledu jednotlivých míst a načasování. Ona zpětná smyčka, předcházející odehraným událostem má právě z tohoto pohledu nejvíce much. Nehledě na celkovou hloupost příběhu. A to co chvílemi předváděla postava hraná Sarou Foresteir, to mi teda lezlo na nervy. Na druhou stranu docela jsem se u toho nasmál, ale jo on to měl být vlastně horor...(4.4.2011)

• SOLOM.

Poslední dobou mám fakt pech na výběr filmů. Nevybírám si je nějak systematicky, ale prostě tahám jedno DVD ze svých pořadačů za druhým a zrovna na tomhle se dá všech pět filmů označit za opravdové „klenoty“ hororového žánru. Říkal jsem si: francouzská distribuce, to by nemuselo být zas až tak špatné, leč jsem si dopředu nic o filmu nepřečetl (většinou si pročítání komentářů a recenzí nechávám až na potom). Tak jsem se s chutí pustil do krásného prostředí Alp, které mě vždy fascinuje a přestože na mě postavy moc velký dojem neudělaly, dal jsem tomu šanci. Již po digi pádu do rokle mi však bylo naprosto jasné, jaká uhodila. Další laciný brak (tohle snad už ani není béčko, ale spíš céčko), první půlhodina neskutečně nudila, co se příběhu týče (ono se tam vlastně ani nic zajímavého nedělo) a tak když se konečně přeživší vydali na špacír podél řeky, očekával jsem zlepšení. To měli přinést „záhadní“ pronásledovatelé, kteří se zanedlouho objevili na scéně a já se musel pousmát již podruhé. Novodobí neandrtálci vypadali hrozně a to jsem ještě netušil, jak vlastně vyvrcholí tahle evropská „pohádka“. Pořád jsem marně doufal, že se to pohne nějak kupředu, nastane nějaký pořádný masakr ala Pach krve, ale byl jsem moc pošetilý...30%(27.2.2014)

• Chrustyn

Naprosto nevýrazný a nudný pokus o dobrodružný horor, ve kterém svadí boj skupina vědců s jakýmsi druhem neandrtálců. Prkenní herci a příšerné masky nezachrání ani krásné prostředí, které je jediným plusem tohoto jedním slovem průseru.(12.3.2010)

• Vyrida

Myslete si co chcete, ale pro mě osobně je Humains jedno velké zklamání. Scénář ba co více i celá pointa toho to filmu je tak debilně úsměvná, že jsem to vážně na konci nevydržel a musel se nahlas nechápavě zasmát. Pokud vás i přesto film láká, doporučuji si ho pustit zhruba až od 3/4, protože o nic víc, než fůru zbytečných keců a záběrů vlastně ani nepřijdete. Trochu mě překvapilo, že i když se jedná o francouzský snímek, tak tu není ani náznak přehnané brutality, která je touto lokalitou už pověstná (viz. Frontier(s) či The Horde ). Ono by to vlastně ani, tak moc nevadilo jen kdyby ta atmosféra stála za to. Bohužel ta je taktéž nulová, ba co víc možná ještě pod bodem mrazu. Masky stvořeních už raději nechám bez komentáře a ono když si to hezky všechno nyní sečteme, nevyjde nám nic jiného, než pořádný průser. Hvězdičku proto leda za sem tam hezký přírodní záběr a závěrečnou švandu :D(31.5.2011)

• Hadža

Tak ,z jak jsem uvidel toho Francouzkeho krasavce,tak jsem vedel ,ze neco neni v poradku.A taky nebylo,az na krasne scenerie Alp,takze pokud se chcete trochu pokochat krajinou,tak proc ne,ale vic tu necekejte!(3.4.2011)

• - Natáčení probíhalo ve švýcarských Alpách, v Lucembursku a Paříži. (Terva)

• - Film měl premiéru dne 6. února 2009 na Evropském filmovém trhu v Německu. (Terva)

• - Pracovní název filmu zněl Les Disparus de Lötschental. (Terva)