poster

Stvoření

 • Francie

  Humains

Akční / Dobrodružný / Horor / Thriller

Francie / Švýcarsko / Lucembursko, 2009, 83 min

Předloha:

Silvan Boris Schmid (povídka)

Scénář:

Silvan Boris Schmid

Hudba:

Gast Waltzing
 • Campbell
  ***

  naco jsem to sakra koukal? Na dobrodružný thriller? Na terror film? Na film o monstrech? Tenhle film chtěl být více a je méně. Konec s tím kdo "ovládá" stvoření bycch vypustil uplně protože to bylo k smíchu. KAždopádně se jedná o průměrný film který je dost nudný a 50 minut(z 80 minut) se tam prakticky nic moc neděje. Film si naštěstí udržuje aspoň nějaká napětí, ale nedokáže každého uspokojit. Takže pokud vidět tak možná jen kvůli pěkné i když nehostiné přírodě nebo kvůli skvělému pinonovy.(27.8.2010)

 • dr.horrible
  *

  Pokračovanie francúzskej komédie RRRrrrr!!!, kde sa skupinka ľudí stratí v lese a behá tam na všetky strany. Že by potrebovali jesť, alebo piť, ich napadne prvýkrát asi po hodine filmu, navyše zázračne nekrvácajú a to dokonca ani po zastrelení, napichnutí na kôl ... sem tam maximálne červená škvrnka. Herci majú problém už s tým uveriteľne stáť, dialógy na smiech aj bez toho a na konci sa to ešte pokúšajú uhrať na nejaké posolstvo. A potom kto je tu neandertálec?! Presne film pre LIVINGDEADa(10.5.2014)

 • SOLOM.
  **

  Poslední dobou mám fakt pech na výběr filmů. Nevybírám si je nějak systematicky, ale prostě tahám jedno DVD ze svých pořadačů za druhým a zrovna na tomhle se dá všech pět filmů označit za opravdové „klenoty“ hororového žánru. Říkal jsem si: francouzská distribuce, to by nemuselo být zas až tak špatné, leč jsem si dopředu nic o filmu nepřečetl (většinou si pročítání komentářů a recenzí nechávám až na potom). Tak jsem se s chutí pustil do krásného prostředí Alp, které mě vždy fascinuje a přestože na mě postavy moc velký dojem neudělaly, dal jsem tomu šanci. Již po digi pádu do rokle mi však bylo naprosto jasné, jaká uhodila. Další laciný brak (tohle snad už ani není béčko, ale spíš céčko), první půlhodina neskutečně nudila, co se příběhu týče (ono se tam vlastně ani nic zajímavého nedělo) a tak když se konečně přeživší vydali na špacír podél řeky, očekával jsem zlepšení. To měli přinést „záhadní“ pronásledovatelé, kteří se zanedlouho objevili na scéně a já se musel pousmát již podruhé. Novodobí neandrtálci vypadali hrozně a to jsem ještě netušil, jak vlastně vyvrcholí tahle evropská „pohádka“. Pořád jsem marně doufal, že se to pohne nějak kupředu, nastane nějaký pořádný masakr ala Pach krve, ale byl jsem moc pošetilý...30%(27.2.2014)

 • mysiak
  **

  Stvorenie je krásne farebný horor..ale má dosť vela nedostatkov...jeden z hlavných je že polovicu filmu sa nič nedeje...a potom druhú polovicu, nevie čo skôr...a tá druhá polovica je pritom plná nelogických vecí a predvídateľnosti...ako nápad s bandou neandertálcov je vskutku originálny ale v tomto prípade dosť zle využitý a natočený...(12.3.2010)

 • Chrustyn
  *

  Naprosto nevýrazný a nudný pokus o dobrodružný horor, ve kterém svadí boj skupina vědců s jakýmsi druhem neandrtálců. Prkenní herci a příšerné masky nezachrání ani krásné prostředí, které je jediným plusem tohoto jedním slovem průseru.(12.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace