Jediný film, kde mě akčně/komedální tempo Richarda Donnera vyloženě nesedělo. Akce je skutečně jen minimum a žádná díra do světa to taky není a vtipu rovněž není zrovna gigantické množství. Jediná skutečně geniální scéna je tak upomínka na Lethal Weapon sérii uprostřed přepadení banky. Jodie Foster je vcelku nevýrazná a jediné co stojí za zmínku je ledatak sympaťák Mel Gibson. Prostřední segment s Indiány vyloženě nudí a závěrečné scény kdo z koho jsou po desáté už poměrně trapnou záležitostí. Nechápu proč tolik chvály, nic kolosálního jsem skutečně neobjevil. Donner natočil mnoho lepších věcí. Více zábavných, více akčních, i lépe zkloubených.(28.11.2006)

Myslíte si, že scény s mužem, který sedí na koni a kolem krku má oprátku, nemohou být vtipné? Domníváte se snad, že sledování partie pokera nemůže být záživné a vzrušující? Nebo si dokonce myslíte, že se Mel Gibson a Jodie Fosterová (a s nimi James Garner) k sobě nehodí? Podívejte se na "Mavericka" a změníte názor. 80%.(21.8.2006)

Příběh o mý oblíbený karetní hře zasazenej do zajímavýho prostředí, několik skvělých gagů, příjemná atmosféra, jeden charismatický chlap, který kuje pikle s kdekým, a na mě až moc zamotaný konec. Prostě solidní 4*.(19.1.2007)

Tohle je jeden z mých úplně nejoblíbenějších filmů s Melem Gibsonem. Příběh sice neni nijak složitej, ale je fakt děsně zábavnej a některý hlášky a scénky z tohohle filmu jsou prostě nezapomenuzelný. Co se týká herců, tak samozřejmě nejlepší je Mel gibson, ale i ostatní jsou skvelý a Jodie Foster je tady děsně roztomilá(20.1.2007)

Nečekané zvraty, chytrý scénář, skvělý Mel Gibson, výborné cameo Dannyho Glovera s jeho hláškou "I'm too old for this shit" a překrásná Jodie Foster. To je Maverick, po Butchovi a Sundancovi nejvtipnější western.(13.6.2009)