Nečekané zvraty, chytrý scénář, skvělý Mel Gibson, výborné cameo Dannyho Glovera s jeho hláškou "I'm too old for this shit" a překrásná Jodie Foster. To je Maverick, po Butchovi a Sundancovi nejvtipnější western.(13.6.2009)

Příběh o mý oblíbený karetní hře zasazenej do zajímavýho prostředí, několik skvělých gagů, příjemná atmosféra, jeden charismatický chlap, který kuje pikle s kdekým, a na mě až moc zamotaný konec. Prostě solidní 4*.(19.1.2007)

Jako fanoušek westernů nemohu neváhat s hodnocením. Je Maverick hoden 4* nebo jsou to lepší 3*? Dějově mě Donnerova westernová komedia neuchvátila. Prostředím a oddechovou atmosférou si mě celkem získala. Hereckými výkony hlavních postav mne potěšila. Humorem mi nepřišla extra zábavná a neodrovnala mě, spíš jsem se dobře odreagoval. Řemeslné zpracování potěšilo. Navzdory zdejšímu vysokému hodnocení a také velkému počtu mých oblíbených uživatelů s plným hodnocením nemohu po rozmyšlení udělit 4*. Pro mě jde o western typu Rychlejší než smrt, byť zde je jako bonus snaha o vtip.(10.3.2012)

„Komu musím dať ešte po papuli, aby tu bol konečne pokoj?" Pohodová snímka, ktorou Richard Donner dokázal, že si s Gibsonom rozumie aj mimo kriminálnej buddy série SMRTONOSNÁ ZBRAŇ. I keď aj tu mu ide ako po masle budovanie vzťahov medzi postavami (skvelá trojica Gibson-Fosterová-Garner... a cameo Dannyho Glovera!). Výborná westernová atmosféra (Indiáni Grahama Greenea), niekoľko pomilovania hodných scénok ("Čo počujete?" - "Nič, idem spať."), výborné dialógy a prekvapivý koniec.(10.11.2004)

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Dva karbaníci - šarmantní Mel Gibson a okouzlující Jodie Foster - v hlavních rolích hodně povedené westernové komedie. Plno výtečných situačních i slovních gagů, jen ta stopáž mohla být kratší než 127 minut, ke konci už opakované scény začínají trochu nudit. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ObDecyoLHBo(14.9.2012)