9 / 10 Absolútne najlepšia komédia akú som kedy videl!!! Maverickovi skutočne nemám čo vytknúť a ani to robiť nechcem - film, ktorý ma pobaví aj keď mi je úplne mizerne a aj napriek faktu, že som ho videl už asi tisíckrát... tak taký film si tých päť * určite zaslúži. Že nie!? Bang! Bang! Bum! Bum! Prásk! Prásk!(10.5.2005)

Jediný film, kde mě akčně/komedální tempo Richarda Donnera vyloženě nesedělo. Akce je skutečně jen minimum a žádná díra do světa to taky není a vtipu rovněž není zrovna gigantické množství. Jediná skutečně geniální scéna je tak upomínka na Lethal Weapon sérii uprostřed přepadení banky. Jodie Foster je vcelku nevýrazná a jediné co stojí za zmínku je ledatak sympaťák Mel Gibson. Prostřední segment s Indiány vyloženě nudí a závěrečné scény kdo z koho jsou po desáté už poměrně trapnou záležitostí. Nechápu proč tolik chvály, nic kolosálního jsem skutečně neobjevil. Donner natočil mnoho lepších věcí. Více zábavných, více akčních, i lépe zkloubených.(28.11.2006)

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Dva karbaníci - šarmantní Mel Gibson a okouzlující Jodie Foster - v hlavních rolích hodně povedené westernové komedie. Plno výtečných situačních i slovních gagů, jen ta stopáž mohla být kratší než 127 minut, ke konci už opakované scény začínají trochu nudit. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ObDecyoLHBo(14.9.2012)

V Maverickovi je obsažen snad nejhezčí a nejhřejivější odkaz na jiný film či zaběhnutou filmovou sérii. Hudební motiv Smrtonosné zbraně, přijíždějící Danny Glover jako bankovní lupič, dlouze vyměněné pohledy s Melem Gibsonem a hláška I'm too old for this shit. A ve stejném duchu se nese i zbytek filmu - narážky či parodující scény, bezchybné minimalistické komediální herectví, zábavné akční scény, jisté vedení režiséra... Na plné hodnocení to nebude, nad dalším případným zhlédnutím však váhat nebudu.(3.6.2010)

Výborně obsazená a skutečně vtipná komedie z Divokého západu. Snad jen nastavovaný konec mi připadl zbytečný. Jodie Fosterová příjemně překvapuje v pro ni netypické komediální roli.(3.8.2002)

• - Parník "Lauren Belle" je pojmenován podle Lauren Shuler Donnerové, ženy režiséra Richarda Donnera, která si ve filmu zahrála služku v lázni. Ve filmu je také oslovena jako “Paní D“. (džanik)

• - Role Jamese Garnera byla nejprve nabídnuta Paulu Newmanovi, ten ji ale odmítl. (džanik)

• - Ve scéně, kdy Maverick (Mel Gibson) odjíždí ve skupině Indiánů nechat si uříznout ruce, je v pozadí vidět projíždějící auto. Přestože jde o malý objekt, podle rychlosti lze vozidlo identifikovat. (nOvYl)