Zemřít je snadné

Veterán

Akční / Drama / Thriller

USA, 2009, 93 min

• Webb

Zatímco Sylvester Stallone na starý kolena válí, Dolph Lundgren opět dokazuje že k filmu prostě nepatří. Jediná práce která by mu šla dobře by byla u stánku s rychlým občerstvením. Takovýto námět musel být vymyšlen během pěti minut nad sklenicí piva. Některé scény mě tu skutečně nutili k nechtěnému smíchu svojí obrovskou porcí naivity a demence. Kamera, střih, zpracování, režie, scénář, to vše je tu neznámý pojem, o kterém asi nikdo ještě neslyšel. 10%(17.1.2010)

Pěkná řezba, se skvělým /rockovým soundtrackem a docela často hláškujícím Lundgrenem. Akce je tu tak akorát, spíš se jedná o několika sekundové střety, jinak tu jsou tak 3-4 velké akční scény. Když Lundgren někomu rozbijí hlavu úderama, vynoří se mi úsměv na tváři. Jsou tu však 2 nevýhody. Ta první je kamera, není úplně strašná, ale občas se třese, není přehled a to je velké mínus, ale nemotala se mi palice, takže oukej. Pak další věc, že se film odehrává často ve tmě, respektive akce, což platí totéž, jak o kameře - minimální přehlednost. Ale herci super, Lundgren jednička s hvězdou, jeho parťák taky, záporáci/ hodně povedený, měl jsem chuť je sám zabít, takže svojí roli zvládají též na jedničku. Kdyby byl vyšší rozpočet, nevadilo by 120 minut s větším obsahem akčních scén + lepší kamery, jinak jsem spokojený, nenudil jsem se. 8/10 || "Zemřít je snadné, ale rock n' roll je tvrdej!"(8.6.2013)

Nezdálo se mi, že by ten film byl nák špatný.(5.12.2009)

PRIMA - Rize průměrný akční film, který je slabý jako čajíček. Bohužel akce, napětí, obsazení, příběh i scénář jsou naprosto o ničem. Na druhou stranu... 3 hvězdičky se mi zdají příliš, 2 zase málo. Ponechám tedy více, ale jenom za snahu Dolpha, který si vzal na triko jak hlavní roli, tak i scénář a režii. Už ale do filmu víckrát znovu nepůjdu. 50%(21.9.2014)

Je to úplne priemerný akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má dosť dobrý a často používaný príbeh o hrdinovi v uzavretom priestore, ktorý obsadia teroristi, v tomto prípade je to muzikant na koncerte, ale nie som spokojný s jeho spracovaním. Zo začiatku si ešte drží dobrú úroveń, celý priebeh koncertu je celkom zaujímavý a následný útok teroristov so zabíjaním ochrankárov, civilistov a s braním rukojemníkov je dosť dobrý, ale nanešťastie je to asi aj najlepšia časť filmu. Aj potom je film dobrý, ale určite nie tak, ako by som chcel. Hlavne je tu až moc priestoru venované teroristom a veliteľstvu pred obsadenou budovou, ktoré má na starosti vyjednávanie. Akcie tu moc nie je a nie je zlá, ale aj ma skôr sklamala. Prakticky tu nie je jediná výraznejšia a dlhšia akčná scéna, ktorá by stála za pozornosť. Lundgren niekoľkokrát za film narazí na teroristu, pričom ale nedôjde k súboju, ale ho pomerne rýchlo zneškodní nejakým drsnejším spôsobom a najzaujímavejšie je asi použitie gitary. Asi hlavným negatívom tohto filmu je podľa mňa takmer bezvýznamnosť hlavného hrdinu. Zatiaľ čo v ostatných podobných filmoch spôsobuje škodenie hlavného hrdinu teroristom veľké problémy a tak sa to snažia riešiť, ale tu s výnimkou konca si to teroristi takmer ani nevšimnú. Po technickej stránke je vzhľadom na rozpočet film na tom celkom dobre, efekty sú slušné, ale opäť sklame réžia a pomerne amatérska kamera. S hercami som celkom spokojný, hlavne teroristi sú dôveryhodní. Tento film ma určite sklamal. Nie je zlý, dá sa naň bez problémov pozerať, ale potenciál bol určite väčší. Všetko naznačovalo k tomu, že to bude Lundgrenov najlepší film posledných rokov, ale je to skôr jeden z tých horších. Objektívna kvalita filmu- 52%, film sa páči mne na 57%.(31.12.2009)