Bitch Slap

Kurevská nakládačka

Bitch Slap

Správna sexi trojka

Akční / Komedie / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2009, 106 min (Director's cut: 109 min)

Tak takhle by fakt asi vypalaly sexploitation filmy nového milenia :-)(22.3.2010)

• POMO

Bez blondýny?! Neodpustiteľné! A i koncepčne nerozumné, pretože vo flashbackoch, kde hrdinky zbesilo striedajú šatnik i celkovú imidž, sa divákovi často pletú. Ináč ako-tak zábavná nízkorozpočtová blbina, v ktorej sa postavy miestami chovajú ako idioti, a ktorá je plná presne toho, čo chýbalo slušňáckému Snyderovmu Sucker Punchu. Teda sexu, sexu a sexu.(31.5.2012)

• Renton

Scénář: Eric Gruendemann, Rick Jacobson .. Cudné (i lesbická scéna v oblečení), hloupé (sice občas s vtipným nadhledem), příšerně laciné (zejména efekty) a dlouhé (protahovaný tvůrčí zápas se zpětným odkrýváním děje a "údernou" pointou). Zkrátka potenciál zadupán do pouštního písku. Julii Voth ten tupoučký výraz alespoň nejvíce slušel. Jinak, žádné záběry na prsa a zadky - jen na dekolty a zadní části kalhot/sukní, které jsou opravdové vzrůšo leda pro panice.(9.2.2010)

Z projektu propagovaného jako prvoplánová braková podívaná se vyklubalo sofistikované dílo, které představuje vrchol filmové kategorie girls with guns, a to především z genderového hlediska. V předchozích filmech byly silné ženy buďto mstící se oběti, které k aktivitě vyprovokovalo na nich spáchané násilí, či sebevědomé ženy s vlastními ambicemi v mužském světě, které ovšem byly na mužích do určité míry závislé kvůli své heterosexuální orientaci či touze po rodině. Tentokrát jsou hrdinkami tři lesby, které navíc nemají ani pomyšlení na jakoukoli podobu rodinného života, který by je přibližoval tradiční společnosti. Film ovšem zachází ještě dál a důmyslně podvrací i samotnou fetišizaci silných žen na plátně (k jejíž historii se obrací v úvodních titulcích). Sekvenci, kde se trojice vnadně oděných hrdinek s vypasovanými dekolty polévá ve zpomalených záběrech kýbly vody, sice na první pohled vypadá jako vrchol přímočarosti, ale při tom je to zásadní scéna filmu. Hrdinky si totiž jsou plně vědomé, jak jejich vodní hrátky vyznívají, ale díky své orientaci si to samy užívají. Zatímco jinde (např. playmate videa či libovolný díl "Pobřežní hlídky") by se takto ženy předváděly publiku a jejich pózování by ve vyprávění nemělo žádnou logiku, či by bylo ozřejměno pohledem muže, tentokrát je díky vzájemnému aktivnímu laškování žen divák odsunut do pozice pasivního přihlížejícího, který je z hrátek vyčleněn. Vrcholem filmu pak jsou závěrečné titulky podložené záběry natřásajících se ženských těl v negližé zarámovaných od krku dolů. Tato objektivizace ženských těl je na samém konci rozmetána tím, že se dívka skloní a tím se do kamery se sadistickým pohledem (zdůrazněným hororvě stylizovanými výpadky filmového materiálu) podívá hlavní manipulátorská postava filmu, která se vyžívá ve vodění druhých za nos. Jako by hypnotizér zatleskal ve chvíli, kdy svou oběť uvedl do krajně trapné situace a nechal ji v plném vědomí vychutnat její potupu. Je krajně absurdní, že řada lidí tento snímek považuje za chlapskou podívanou.(28.8.2010)

Je pravda, že aj niektoré trojminútové kraťasy majú vyššiu scenáristickú hodnotu ako tento výplod, je ale aj pravda, že v žiadnom z nich sa mi ešte nedostalo toľko povrchného potešenia. Je jasné ktorej časti populácie je film venovaný. Odkrvené mozgy dávajú štyri a viac, ženy a opačne orientovaní dve a menej. Ja som normal, akurát píšem film s pár-dňovým odstupom a krv sa mi vrátila späť do hlavy, takže som aspoň o trochu objektívnejší. 55%.(5.4.2011)