Zábavný park

Adventureland

Zábavný park

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 107 min

Zatímco Mottolův Superbad byl o sexu, Adventureland je o lásce. Superbad byla crazy komedie o zoufalcích, co chtěj přijít o panictví, Adventureland je realističtější (romantické) drama, kde vtipy vlastně vytváří jen postava Billa Hadera. Má také pomalejší tempo, což k tomuto civilnímu příběhu ale víc sedne. Nechápu, proč se film neodehrává dnes, ale v roce 1987, protože to ve filmu není ničím zdůvodněné. Snad to má vyvolávat nostalgii? Superbad a Adventureland stavím na stejnou úroveň. Ani jeden z těch filmů není dokonalý, ale oba spolehlivě zabaví. Kirsten je skvělá herečka a Jesse Eisenberg je také úplně v pohodě, mohl by mít víc rolí, talent na to má.(26.8.2009)

Příznivci hrubšího humoru a dramat s trably dospívání budou zřejmě spokojení. Tvůrci totiž na dvě slabé hodinky zatáhnou do světa velmi příjemně nostalgického a hlavně inteligentního. Navíc dokazují, že rány do slabin nemusí vždycky znamenat další odvar teenagerovské série Prci, prci.. Citlivý pohled na dospívající zasadil režisér Greg Mottola do osmdesátých let. Stydlivý hlavní hrdina James je donucen pracovat v zábavním parku, hýbatelem bizarních událostí v zajímavě poskládané sociální sebrance dalších looserů je Em, krásná kolegyně, která je uvězněná ve světě rodinné nepohody, nejisté budoucnosti a tajných dýchánků s kolegou z práce. Romantickou linii vkusně doplňuje klasická taškařice, která neurazí ani neustálým hulením trávy. Protože Zábavný park potěší o to víc právě ty, kteří v osmdesátých a částečně devadesátých letech dospívali, poznávali nebo ztrapňovali sebe i druhé.. Skvělý soundtrack.(18.8.2011)

Keď Kristen nežerú upíri, tak ju žeriem ja.(19.8.2009)

Podle názvu i popisu děje jsem si říkal, že tohle přesně by mohl být pro mě ideální film. Mám rád vztahové filmy, kdy v hlavní roli jsou teenageři, a mám rád filmy odehrávající se v nějakém pro film ne tak hojně využívaném prostředí, a samozřejmě mám rád filmy odehrávající se v letním období. A s Jessem Eisenbergem mám už jednu příjemnou filmovou pětihvězdičkovou zkušenost díky filmu Roger Dodger. Všechna tato fakta dávala tušit, že přesně tohle by mělo pro mě být ideálním filmem. Jenže se tak nestalo a já pátrám nad tím, kde vznikla ta chyba, která způsobila, že jsem se po většinu filmu nudil, nijak jsem se nebavil a osudy všech zúčastněných mi byly převážně lhostejné. Asi zřejmě první a hlavní chybou je, že se tvůrci zřejmě nemohli rozhodnout, jestli chtějí natočit komedii nebo drama, a tak vzniklo něco mezi tím. Na komedii je to málo vtipné, na drama málo dramatické, a výsledek je něčím, co mě prostě nedokázalo zaujmout. Další chybou pak mohou být nepříliš výrazné herecké výkony, Kristen Stewart je pěkná mladá slečna, která má nezaměnitelný vzhled a například v Útěku do divočiny se mi nesmazatelně zapsala do paměti i přes relativně krátký part, který tam sehrála, ale v tomto filmu mě za celou dobu nedonutila, abych se o její postavu více zajímal. Jesse Eisenberg to zvládl o něco málo lépe, ale bohužel to také žádná velká sláva není. Zkrátka jsem asi čekal jiný film, než který jsem měl možnost zhlédnout, a převládá ve mně hořkost a zklamání. Ale asi bych filmu křivdil, kdybych řekl, že to nestačí ani na ten průměr, jakýsi průměr si totiž tenhle film udržel, a tak mu uděluji alespoň ty tři hvězdy.(7.8.2010)

Ani se nedivím, že Weinsteini zařízli okolo Adventurelandu veškerou propagaci. Kdo by taky cpal nadbytečné peníze do filmu, jenž je v rámci mainstreamu prakticky neprodejný. Eisenberg je fajn, Kristen taky (porovnejte s teaserem na New Moon, kde je znuděná a otrávená až to bolí), Hader nemá daleko ke genialitě, ale příběh je i přes svou civilnost, která mě normálně baví, strašně nezáživný a pomalé tempo je přímo vražedné. Jen těžko bych vybral za poslední půlrok nudnější komedii/drama, u něhož jsem toužil použít dvacetinásobné (u předvídatelné druhé půle rovnou stonásobné) přetáčení. 5/10(14.7.2009)