Zábavný park

Zábavný park

Adventureland

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 107 min

Fajn zabavička o brčkavom panicovi (Einsenberg), ktorý chce zbaliť tu kočku s Twilightu (Stewart). Herecky fajn zahrané, po príbehovej stránke nič extra, ale film sa na vás tvári tak obyčajne, až nakoniec zistíte, že bavíte na palube spolu s hlavným hrdinom. 80% - 4*(15.2.2015)

Neškodná komédia, pri ktorej som si zaspomínala na svoje "teens" časy, zalalákala pri príjemnej hudbe, pri niektorých scénach trochu pookriala, pri iných trochu nudila. Kirsten Steward aj bez "Patizóna" hrá úplne rovnako, je pravda, že dolnú peru si už ohrýza menej často, ale i napriek stereotypnému hereckému prejavu sa hodí práve do takýchto roličiek - večne utrápená, fuckujúca, nespokojná a "rodičovsky traumatizovaná" teenegerka s pubertálnymi manierami, čo si žije svoje vlastné dobrodružstvo. Adventureland je vážne úplne neškodný - ničím neobohatil, o nič neobral.(19.5.2010)

• Malarkey

Doprdele práce, ten Jesse Eisenberg je tak nepříjemnej herec až to není hezký. Z relativně dobré komedie udělá neskutečně nudný divadlo bez všeho, co by správná komedie měla obsahovat. A vy mu to tady ještě žerete, tyjo.(10.8.2010)

• Jara.Cimrman.jr

"Člověk se nemůže vyhýbat všem lidem, kteří něco podělalii" To je asi největší životní moudro, kterého se mi dostalo ve snímku o intelektuálech brigádničících přes léto u kolotočů, protože kupodivu vůbec nic praktického neumí. Děj mě neměl čím překvapit, letní lásky jsou pro mne spíše matnou vzpomínkou, zívání jsem nedokázal taktně potlačit a Falca si, přes veškeré scénáristovo snažení, znechutit nenechám. Jedině Em mě dokázala donutit dokoukat to do konce, ale to prostě sympatické holky zvládají bez problémů.(7.9.2016)

Viděno v letadle, když jsem odlétal z letního tábora po devíti týdnech práce cestovat na západní pobřeží států, takže mi přišlo, že se dívám na film o vlastních prázdninách.(24.9.2009)

• - Režisér Greg Mottola chtěl původně natáčet ve skutečném Adventurelandu, ve kterém pracoval, ale nakonec od tohoto úmyslu odstoupil, protože se park hodně změnil. Natáčelo se v Pittsburghu, v zábavním parku známem jako Kennywood Park. (HellFire)

• - Skutečný Adventureland se nachází ve Farmingdale v New Yorku na Long Islandu. (HellFire)

• - Film měl mít premiéru ve stejný den, kdy se znovu otevíral skutečný zábavní park Adventureland, tj. 27. března. (HellFire)