Zábavný park

Zábavný park

Adventureland

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 107 min

Exactly my cup of tea. Without any doubts. "Get out of my doorway, motherfucker! Give me a reason! Just give me a fucking reason! You don't know what I'm capable of!" Jedna hlaska za druhou, uzasna hudba, uzasna atmosfera, charizmaticki herci a krasny pribeh takmer lasky :)(5.8.2009)

Kristen Stewart jako Em byla tou nejúžasnější letní láskou, co se kdy vyskytly na stříbrném plátně.(31.1.2010)

Superbad se mi dost líbil a tak trochu sem očekával něco podobnýho - bohužel sem to nedostal. Na film se příjemně kouká, ale i když je to "komedie", tak sem se snad ani jednou pořádně nezasmál, avšak sledování snímku mě nijak neotravovalo.(4.8.2009)

Ani se nedivím, že Weinsteini zařízli okolo Adventurelandu veškerou propagaci. Kdo by taky cpal nadbytečné peníze do filmu, jenž je v rámci mainstreamu prakticky neprodejný. Eisenberg je fajn, Kristen taky (porovnejte s teaserem na New Moon, kde je znuděná a otrávená až to bolí), Hader nemá daleko ke genialitě, ale příběh je i přes svou civilnost, která mě normálně baví, strašně nezáživný a pomalé tempo je přímo vražedné. Jen těžko bych vybral za poslední půlrok nudnější komedii/drama, u něhož jsem toužil použít dvacetinásobné (u předvídatelné druhé půle rovnou stonásobné) přetáčení. 5/10(14.7.2009)

Kluk má brnění a pytlík s trávou. Holka má tajemství a matku s parukou. Oba to nezvládají, pracují. V Adventurelandu. Vzájemně se oťukávaj, smějou. Občas je někdo pozvrací (tvrdý oříšek tahle práce), ale pořád jsou v obraze (tzn. věčně nalití). Prásk! Láska jako trám. Kdeže je ta hloupá cesta do Evropy?? Pak ale přijde údržbář..__Adventureland je jako ta horská dráha. Šup, jste nahoře -super výhled, že?- pak je před Vámi...velký nic. Pád dolů. Kříčíte. Chcete být zpět nahoře, ale je tu zatáčka, které se nejde nevyhnout. A když už si myslíte, že jste připraveni konečně si tu jízdu užít, nekřičet, vláček se zastaví a prý: "Vystupovat!. Je po legraci. Adventureland taky končí v nejlepším, ve chvíli, kdy Vám ti lidé přišli jako perfektní společníci, což je velká škoda. Chtělo to víc lásky, míň keců. Pro single lidi, mezi které se hrdě počítám, bude Zábavný park něco jako Romeo a Julie pro lidi zadaný. Akorát s tím rozdílem, že smrt je v tomhle případě pouhá duševní záležitost, ze které se hlavní hrdinové musí dostat stůj co stůj... A to, že při psaní mám puštěné Rock me Amadeus, je zase jiná chapter...(11.9.2009)