Zábavný park

Zábavný park

Adventureland

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 107 min

Teen zážitky z jedného leta na americkom vidieku: noví kamoši a prvá láska. Príjemná vzťahovka, ktorá neponúka smiech ani slzy, ale sa aspoň snaží byť maximálne prirodzená, civilná a „zo života“.(20.1.2011)

Líbil se mě ten hlavní kluk. Chudák nějaká samička to s ním vždykcy rozehrávala a když šla situace do finále, tak si necrvnk, protože samička cukla. Tím si musel projít asi každej kluk. Někdy mě to přijde jako kdyby holky pořádali olympijské hry v odmítání kluků, protože jinak si neumím vysvětlit, kde vůbec holky vezmou tu drzost mě nechtít ! Pak ať se holky nediví, že se o nich tvrdí že mají divný myšlení, když si dovolí mě odmítnout. Vůbec celej film na mě působil, že věděl o čem je život.. Civilní, zábavný a citově upřimný příběh. Opravdu velmi příjemné překvapení.(28.9.2010)

Zatímco Mottolův Superbad byl o sexu, Adventureland je o lásce. Superbad byla crazy komedie o zoufalcích, co chtěj přijít o panictví, Adventureland je realističtější (romantické) drama, kde vtipy vlastně vytváří jen postava Billa Hadera. Má také pomalejší tempo, což k tomuto civilnímu příběhu ale víc sedne. Nechápu, proč se film neodehrává dnes, ale v roce 1987, protože to ve filmu není ničím zdůvodněné. Snad to má vyvolávat nostalgii? Superbad a Adventureland stavím na stejnou úroveň. Ani jeden z těch filmů není dokonalý, ale oba spolehlivě zabaví. Kirsten je skvělá herečka a Jesse Eisenberg je také úplně v pohodě, mohl by mít víc rolí, talent na to má.(26.8.2009)

Tak jak se někdo těší na Avatara, jak se někdo těšil na Hanebné parchanty a nebo Star Trek, ať to připadne komukoli jakékoli a porovnání třeba absolutně nesmyslné, já se nejvíc ze všeho těšila na tenhle film. A to "pouze a jen" díky Kristen. Pozorný divák a nemusí to být přímo její milovník/ice jako já, si musí všimnout toho, že má vlastně za celou svoji hereckou kariéru jeden projev, používá ta stejná gesta, mimika pracuje stejně, pohyby rukou, prohrabávání vlasů, hlas... ale? Ale je to vždy jako by to člověk viděl poprvé, oslnivé, sexy, sladké. Film jsem si samozřejmě pustila díky ní a bála jsem se, že krom záběry na ni budu znuděná, nebo přinejlepším jen lehce pobavená a budu myšlenkama utíkat, kam to jen půjde. Chyba lávky. Tenhle snímek je tolik civilní, tolik lidský - jemný. Není to nic výjimečného, ten snímek zapadne, nikdo ho nebude vynášet do nebes nad snímky zvučnějšího jména, ale mě si hrozně získal. Za tu čistotu, kterou oplívá. Za tu onu jemnost, kterou jsem tady zmínila. Dnes jsem shlédla hned po sobě District 9, Stáhni mě do pekla a Pařbu ve Vegas a žádnému jsem nedala takhle vysoké hodnocení, i když se to očekávalo zrovna od nich. A stejně ho získal tenhle malý a přeci tolik velký film. Miluji příběhově jednoduché, ale za to tolik režijně vyhrané filmy, kdy se sází na čistotu herectví a přirozenost. Opravdu krásný film, pro mě perla.(6.9.2009)

Tak pěkně se to rozjíždělo, že jsem si ještě tak v půlce filmu myslel, že tomu dám pět hvězd a označím to za jednu z nejlepších komedií poslední doby. Bohužel v poslední třetině Adventureland sklouzává do vod klišovité romantiky, jakou můžeme vidět u každé druhé novodobé (romantické) komedie. Eisenberg i Kristen jsou nicméně skvělí a ta pověstná chemie mezi nimi vskutku funguje. Zvláštní míru pozornosti si zaslouží Bill Hader v podobně ujeté roli jako v Superbad.(5.8.2009)

• - Skutečný Adventureland se nachází ve Farmingdale v New Yorku na Long Islandu. (HellFire)

• - Režisér Greg Mottola chtěl původně natáčet ve skutečném Adventurelandu, ve kterém pracoval, ale nakonec od tohoto úmyslu odstoupil, protože se park hodně změnil. Natáčelo se v Pittsburghu, v zábavním parku známem jako Kennywood Park. (HellFire)

• - Kristen Stewart (Em) má na pravé ruce stejný náramek jako ve filmu Na území žen z roku 2007, ve kterém hrála Lucy. (Kyushu)