poster

Zábavný park

 • USA

  Adventureland

 • Slovensko

  Zábavný park

 • Velká Británie

  Adventureland

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ***

  Zmätený zavádzajúcim označením komediálneho žánru som márne celý čas čakal na ten zlomový bod, kedy sa konečne prevalí vtipnosť scén a film zaplní extra porcia humoru, ktorú na obale sľubujú tvorcovia skvelého 'Superbad'. Márne. Po dlhšom skúmaní som nakoniec prišiel na kameň úrazu. Boli ním nedoplnené žánre dráma/romantický, s ktorých vedomím by som sa na film pozeral určite aj z iného uhla pohľadu. Film plynie naozaj pomaly, chýbajú spontánne scény, ktoré by mu pridali na šťavnatosti, naopak ubral by som od zbytočne komplikovaných a nedôveryhodne pôsobiacich a spletitých dialógoch, ktoré pôsobili príliš náročne. A zároveň boli použité v pomerne dosť nevhodných momentoch, kedy si situácia pýtala trošku oživenia a nie pridania na stupnici drámy. Toto bol len klasický mainstreamový filmík, ktorý by si v kinách určite prišiel na svoje. Chýbalo tomu ale to správne mladícke čaro a súťaživosť na poli dnešných teenagerských filmov, i keď s nezávislým nádychom. 60%.(20.8.2009)

 • kleopatra
  ****

  Stanu se menším a ještě menším a ... pak někoho svou laskavou nenápadností a citem pro akcenty, které si prožil jeden každý z nás, pohladím. Zábavný park je o větších dětech, co se ke starostem dovedou už docela dospěle postavit a na programu dne neni jen, že holky a kluci to chtěj taky .... Stejně neagresivní jako příběh je i obsazení, Kristen hraje pořád stejnou holku, ale je v tom jak ryba ve vodě, to se musí nechat.(3.10.2009)

 • Hellboy
  ****

  Zatímco Mottolův Superbad byl o sexu, Adventureland je o lásce. Superbad byla crazy komedie o zoufalcích, co chtěj přijít o panictví, Adventureland je realističtější (romantické) drama, kde vtipy vlastně vytváří jen postava Billa Hadera. Má také pomalejší tempo, což k tomuto civilnímu příběhu ale víc sedne. Nechápu, proč se film neodehrává dnes, ale v roce 1987, protože to ve filmu není ničím zdůvodněné. Snad to má vyvolávat nostalgii? Superbad a Adventureland stavím na stejnou úroveň. Ani jeden z těch filmů není dokonalý, ale oba spolehlivě zabaví. Kirsten je skvělá herečka a Jesse Eisenberg je také úplně v pohodě, mohl by mít víc rolí, talent na to má.(26.8.2009)

 • CheGuevara
  ***

  Kristen Stewart jako Em byla tou nejúžasnější letní láskou, co se kdy vyskytly na stříbrném plátně.(31.1.2010)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Yo La Tengo: 1. "Satellite of Love" - Lou Reed ,2. "Modern Love" - David Bowie ,3. "I'm in Love with a Girl" - Big Star ,4. "Just Like Heaven" - The Cure ,5. "Rock Me Amadeus" - Falco ,6. "Don't Change" - INXS ,7. "Your Love" - The Outfield ,8. "Don't Dream It's Over" - Crowded House ,9. "Looking for a Kiss" - New York Dolls ,10. "Don't Want to Know if You Are Lonely" - Hüsker Dü ,11. "Unsatisfied" - The Replacements ,12. "Pale Blue Eyes" - The Velvet Underground ,13. "Farewell Adventureland" - Yo La Tengo ,14. "Adventureland Theme Song" - Brian Kenney ,(10.5.2011)

 • - Film měl mít premiéru ve stejný den, kdy se znovu otevíral skutečný zábavní park Adventureland, tj. 27. března. (HellFire)

 • - Kristen Wiig se v jednom z rozhovorů přiznala, že nemá atrakce moc v lásce. (Brousitch)

 • - Greg Mottola je zároveň autorom čiastočne autobiografického scenára. (Svadbos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace