Zábavný park

Adventureland

Zábavný park

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2009, 107 min

Viděno v letadle, když jsem odlétal z letního tábora po devíti týdnech práce cestovat na západní pobřeží států, takže mi přišlo, že se dívám na film o vlastních prázdninách.(24.9.2009)

Pedestrianův životopis.(13.7.2009)

Taková ta klasika o tom jak k sobě někteří lidi patří a někteří zase ne, zabalená v příběhu pro mládež okolo 20ti let. Duo Kristen Stewart a Jesse Eisenberg táhne celý ZÁBAVNÍ PARK kupředu a všechno je navíc tak nějak prima přirozené. Dívá se na to vážně dobře.(17.2.2010)

Zatímco Mottolův Superbad byl o sexu, Adventureland je o lásce. Superbad byla crazy komedie o zoufalcích, co chtěj přijít o panictví, Adventureland je realističtější (romantické) drama, kde vtipy vlastně vytváří jen postava Billa Hadera. Má také pomalejší tempo, což k tomuto civilnímu příběhu ale víc sedne. Nechápu, proč se film neodehrává dnes, ale v roce 1987, protože to ve filmu není ničím zdůvodněné. Snad to má vyvolávat nostalgii? Superbad a Adventureland stavím na stejnou úroveň. Ani jeden z těch filmů není dokonalý, ale oba spolehlivě zabaví. Kirsten je skvělá herečka a Jesse Eisenberg je také úplně v pohodě, mohl by mít víc rolí, talent na to má.(26.8.2009)

Akurátní mix romantiky, komedie, nostalgie a skvěle vybrané hudby. Film přesně pro mě.(9.8.2009)