Přichází Satan!

Omen, The

• slovenský

Prichádza Satan!

Horor / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / USA, 1976, 111 min (Director's cut: 107 min)

Skvělej horor při kterém jsem byl napnutý až hrůza. Vymítač ďábla a Přichází satan! jsou prostě nejlepší horory na světě. Harvey Stephens zahrál Damiana fakt skvěle (když se v poslední scéně podívá do kamery nejraději bych mu rozbil hubu). Gregory Pech je taky výbornej. Nesmím zapomenout na slavnou scénku s oběšením chůvy a useknutí hlavy toho chápka, ty se hodně vydařily. Podtrženo, sečteno Přichází satan! je horor, kterej jen tak někdo nepřekoná!(17.11.2006)

Perfektne vygradovaný scenár so skvelým finále. Kým sa však k nemu ale dopracujeme, čaká nás 111 minút strachu, temnoty a postupne hustnúcej satanskej atmosféry, ku ktorým si nemožno predstaviť lepšie pasujúcu hudbu. Jeden z najlepších hororov všetkých čias.(27.2.2004)

Jeden z troch pilierov satanských hororov (ROSEMARY MÁ DIEŤATKO a VYHÁŇAČ DIABLA - a ja osobne sem potichu radím aj Carpenterovho VLÁDCU TEMNOT), presiaknutý „osudovou“ atmosférou, ktorá v divákovi vyvoláva tušenie, že nech politik a novinár urobia čokoľvek, nič tým nezmenia. Ani sa mi nechce veriť, že tento takmer majstrovský ponurý satanský horor vznikol v Hollywoode a režíroval ho Američan Richard Donner, budúci režisér takých "srandičiek", ako SUPERMAN, SMRTONOSNÁ ZBRAŇ 1 - 4 a MAVERICK. Musím dodať, že hoci som remake s Lievom Schreiberom z roku 2006 videl asi 15 rokov po origináli, páči sa mi takmer rovnako (sranda je, že z iných dôvodov, hoci sa jedná relatívne o otrocký prepis).(28.11.2004)

• Ainy

Film jsem kdysi viděla ..... Nelíbí se mi horory a jiné filmy, kde se jedná o děti ... kde se dětem ubližuje apod. ... Vzhledem k tomu, že odpad dávám opravdu zřídka kdy, takže proto ode mne jen jedna hvězdička ...(22.8.2012)

Mívám někdy ten pocit, když malá vletí s řevem do obýváku.., ale ne, dělám si legraci, ona je andílek.. Koitus Belzebuba a šakalí feny má za následek zrození antikrista, Donner chrlí jednu sugestivní scénu za druhou a diplomat Peck zcela nediplomaticky vláčí dítě po podlaze kostela s úmyslem udělat z něj na oltáři jehelníček, což na herce jeho gentlemanského formátu bylo vzhledem k očekáváním publika více než odvážné. Chválit Goldsmithovu hudbu je jako poučovat satanistu, ať si ten kříž na zdi v kuchyni otočí, že jinak nateče Ježíšovi krev do hlavy, nicméně i přes tu houstnoucí atmosféru, čím dál tím ostřejší zub času přeci jen na The Omen své ďábelské dílo vykonal. Odehrávat se to celé na začátku 21.století, sešli by se na konci při pohřbu satani dva. George junior by držel Damiena za ručku, skotský teriér Barney by dováděl v oválné pracovně s černým rotvajlerem a ze střechy prezidentského paláce by již na Saddáma mířil padající hromosvod..(8.4.2010)