Přichází Satan!

Omen I: The Birthmark

• slovenský

Prichádza Satan!

Horor / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / USA, 1976, 111 min (Director's cut: 107 min)

Ale jo celkem fajn. Příjemná mysteriozní "kriminálka",která dokáže udržet divákovou pozornost až do konce,i přesto, že se jedná o starý film. Slušné. 75%(9.9.2013)

Podobně jako Rosemary má děťátko, také The Omen lze z velké části sledovat jako nadpřirozený horor i jako drsný thriller, v němž se vlastně nestane nic logikou (a fyzikou) nevysvětlitelného. S odstupem času už zápletka koketující s příchodem antikrista není tak mrazivá a pomalu vyprávěný film drží naši pozornost - podobně jako později například všechny Nezvratné osudy - hlavně očekáváním toho, jak bude vypadat další brutální "nehoda". Oproti dnešním gore filmům jde však stále o seriózní áčkovou produkci zejména díky nápaditému vyzobávání motivů z Knihy zjevení, díky nečekaně nekompromisnímu finále a díky hudbě, která musela LaVeye přivádět do rauše. 75% Zajímavé komentáře: A_FISH, Falcor, Teya, gudaulin(21.6.2006)

V tehdejší době to byl určitě výjmečný horor, ale v dnešní době už to přece jenom neni ono, ale atmosféra je opravdu vynikající a o hudbě snad ani nemluvě, když tam začnou zpívat ty chorály nebo co to je tak je to dokonalý, výkony herců zejména Gregoryho Pecka jsou výborný, ale občas to mělo slabší chvilky a někdy jsem se trošku nudil, ale i tak je to jeden z nejlepších mysteriózních hororů.(15.3.2005)

Skvělý scénář, skvělí herci, výborná výprava i technická stránka, naprosto dokonale mrazivá hudba Jerryho Goldsmithe (při chorálu Ave Satani běhá mráz po zádech) a navíc je to ještě dobře zrežírováno... musím souhlasit se zdejšími názory, že jde o jeden z nejlepších hororů všech dob.(20.9.2004)

Velmi působivý horor,věrně se držící knižní předlohy,skvělá hudba(4.1.2003)