poster

Přichází Satan!

 • anglický

  The Omen

 • slovenský

  Prichádza Satan!

Horor / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / USA, 1976, 111 min (Director's cut: 107 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • larelay
  ****

  Pise sa sobota, 29.8.2009 a konecne som videla dalsiu klasiku. Chvalabohu, ze mi nikam neusla, pretoze by ma to dost mrzelo :) Niet co dodat, skvely klasicky horor, ktory je uz v dnesnej dobe ohrozeny druh, zrely na vyhynutie.(29.8.2009)

 • novoten
  ****

  Nevídaným způsobem vystupňovaná atmosféra až do nervy drásající scény na hřbitově a samozřejmě vrcholu ve vile. Přestože se nejedná o čistokrevný horror, jedním z faktorů, proč se mi Donnerovo dílo tak líbilo je, že kromě jednoho z finálních okamžiků nepoužívá tradičně lekací momenty a velmi tak prospívá stísněné náladě. Těžko bych ale tolik chválil, nebýt v hlavní roli tradičně úžasný Peck, jehož stoupající nervozitu, odhodlání a zoufalství jsem sledoval s úžasem. Tahle atmosféra umí vlézt do nočních můr.(17.11.2006)

 • choze
  ****

  Satanistická klasika. Vynikající scénář, který na sebe vrší zlověstné náznaky (oběšení, kostel, zoo), působivé scény (hřbitov) a děsivé vraždy (dekapitace skleněnou deskou) jednu za druhou, mistrná atmosférická režie, výborný Gregory Peck a Goldsmithův satanistický chorál oceněný Oscarem. Nekompromisní hrůzostrašný epos pořízený za necelé tři miliony a vlekoucí za sebou stejně jako konkurenční VYMÍTAČ ĎÁBLA tři slabší sequely (a hromadu duchařských historek z natáčení) plus jeden věrný, zcela zbytečný a bezpohlavní remake.(9.7.2007)

 • Djkoma
  *****

  Tento film byl pro mě neznámý dokud jsem ho neobjevil v prvním Top10 hororů na IMDB. Dlouho jsem čekal na Vymítače dábla, který se mi dostal nakonec do rukou a bylo z toho velké zklamání. The Omen: Satan přichází! je podle mě oproti Vymítači mnohem více děsivý a trochu více "o něčem". Herecké eso starých časů Gregory Peck hraje skvěle a David Warner mu perfektně sekunduje v roli vyděšeného fotografa. Film má skvělou, děsivou chorálovou hudbu. Richard Donner ze sebe dostal to nejlepší a již nikdy to nepřekonal. Kdo miluje horrory, musí povinně shlédnout!(19.8.2005)

 • oli.G
  *****

  Perfektne vygradovaný scenár so skvelým finále. Kým sa však k nemu ale dopracujeme, čaká nás 111 minút strachu, temnoty a postupne hustnúcej satanskej atmosféry, ku ktorým si nemožno predstaviť lepšie pasujúcu hudbu. Jeden z najlepších hororov všetkých čias.(27.2.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace