Nevinná

• EN název

Anything for Her

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

Francie / Španělsko, 2008, 96 min

Scénář: Fred Cavayé, Guillaume Lemans .. Dobrá krimi, ale Americký remake ji válcuje ve všech směrech - od nápaditějšího podání, obsazení, po výbornou porci napětí. 70%.(13.2.2011)

Já měl o napětí postaráno už obsazením, protože Diane Kruger bych fandil i kdyby mě nechtěla uvařit oběd.(2.9.2010)

Rozpočet €7,930,000Tržby Celosvetovo $6,548,779║ Nápadito zostavení thriller s dobrou gradáciou, ale s dosť nešťastne vybratím hlavným predstaviteľom ktorý je maximálne nesympatický... ale skutočný potenciál tohto príbehu využíva až remake Tri dni k slobode. /60%/(7.7.2010)

Olivier Marchal tu sice pouze hraje, ale přesto věřím, že nejeden divák bude přesvědčen, že stál i za kamerou. Sychravá atmosféra, zaryté pohledy na místo planých keců, zuřivé psisko a napětí, to vše jako kdyby z právě z jeho počinů vypadlo. Navíc mu na jedničku s hvězdičkou vyšla sázka na duo Lindon - Krugerová. Cavayé se tak zařazuje do stále početnější řady francouzských tvůrců, kteří v posledních letech s úspěchem oživují zdánlivě mrtvého ducha temné francouzské krimi/thiller vlny šedesátých a sedmdesátých let. Škoda jen, že je hned zpočátku vyjeveno, jak to s Lisou ve skutečnosti bylo. Julienovo odhodlání by nezměnila ani opačná skutečnost a pro diváka by nejistota (pokud by po celý film zůstala nevysvětlena) byla mnohem zajímavější.(25.10.2009)

ONA je v base. ON pečuje o syna. ONA je na dně. ON se nevzdává. A přestože MY víme, že je nevinná, důkazů proti ní je hodně..... Když vám zavřou manželku a vy víte, že víte, máte několik možností. Ale jen jedna je natolik zajímavá, že se o ní dá natočit film. Julien není žádný Michael Scofield. Spíš než na precizní propočty sází na ,,kurevskou“ kliku. Příběh postupně nabírá na obrátkách, rozehraná hra nabývá na zajímavosti a sled událostí spolu s jejich provedením zrychlují nejen tepovou frekvenci účastníků, ale i moji. A přitom bych řekl, že to nemuselo stát ani moc peněz. Ono taky jedno zhlédnutí stačí, ale těch závěrečných cca 23 minut za to rozhodně stojí! PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(25.1.2010)

Další špičková francouzká akčně-thrillerová jízda!!! Výborný neokoukaný námět, perfektní zpracování, akce od začátku do konce, ale ta spočívá zejména v podání, zahrání jednotlivých rolí, přípravě tatíka na útěk své nevinně odsouzené ženy z věznice ... Preciznost, vychytanost, načasování a neuvěřitelné odhodlání jsou hlavními devízami filmu, které naprosto obyčejného občana, učitele francouzštiny, vedou jako buldoka za svým cílem, chlapíka, který se nedívá napravo ani nalevo a jedinným cílem pro něj je vysvobození jeho ženy z věznice a útěk s rodinou mimo hranice Evropy ... Tenhle film, podobně jako jsem nedávno napsal ve svém komenáři na naprosto jiný korejský film, ukazuje, že "Láska je kurva ...", ale že dokáže motivovat člověka ke stokrát náročnějším činům, než si o sobě kdy myslel ... Pro mne naprostá pecka, vřele doporučuju!!!!!(13.4.2010)

Tuhle prácičku někdo vyfouk gibsonovi, ubral trochu akce, přidal ždibíček spravedlivýho rozhořčení a vida, je z toho koukatelná pohádka na dobrou noc. Tak nějak by se asi každej chlap chtěl zachovat, ještě, že máme ty filmy.....(18.3.2010)

Francouzská kriminálka, která je tentokrát točená z jinýho pohledu než je zvykem, ale filmu a ani atmosféře to ani omylem neubírá, ba naopak to je opravdu skvělý a stále se lze spolehnout na takovou syrovou atmosféru a pocit realističnosti z toho, co se tam děje. Navíc Vincent LIden je skvělej a Olivier Marchal umí nejenom za kamerou, ale i před ní(25.4.2010)

Sice nejsem zrovna fanynkou francouzských filmů, ale Nevinná se opravdu povedla! Před tím než na světlo pustili Tři dny ke svobodě jsem ji dokonce brala jako plnohodnotný film, který si zaslouží minimálně 4 hvězdy. Teď, když už jsem Tři dny ke svobodě viděla, musí říct, že Nevinná si zaslouží "jen" ty 4 hvězdy. Skvělá práce! Přesně můj žánr...láska, charizma, adrenalin, akce, drama..(12.3.2011)

Je to zvláštní, remake Tři dny ke svobodě jsem viděl jako první a tak nějak jsem si byl jist, že Russell, ač bez gladiátorského mečíku, nakonec všechno zvládne levou zadní. A teď, navzdory znalosti průběhu a pravděpodobného konce, jsem té trojici fandil jako o život, protože Cavayé přišel s třemi triviálními věcmi, které jsem u Haggise postrádal - přímočarost, živelnost a opravdovost. Vincent Lindon je francouzský Michael Caine. Takový Le Petit..(20.12.2011)

Žijete si svůj běžný poklidný měšťácký život a cítíte se v bezpečí, chránění rodinným zázemím, zajištěnou prací a zaštítění státními institucemi s jeho policejním aparátem. Stát může být nepřítel maximálně tak pro anarchisty a nekalé živly. Jednou se ale partnerka ocitne ve špatnou dobu na špatném místě a vy ucítíte, jak rychle se vaše ochranné bariéry můžou zřítit a nic z toho, co platilo včera, už nemá význam. Zbyde jen zármutek a vzrůstající odhodlání postavit se systému třeba i se zbraní v ruce. A tak seriózní učitel začne plánovat dobrodružný útěk své manželky z vězení a neváhá se postavit zločinecké galerce ani početné a sehrané policejní mašinérii. Nevinná je film o tuctovém chlápkovi v zatraceně vyhrocené situaci, film o veliké lásce, která je schopná velkých obětí a nepředstavitelného rizika. Tam, kde by většina chlapů dala přednost pragmatickému vztahu s rozvedenou paničkou ze sousedství, tam filmový hrdina prokáže neuvěřitelnou dávku obětavosti. Nevinná se vymyká obvyklé rutině dnešních kriminálek a navíc je vesměs překonává svou emocionální angažovaností, uvěřitelností a energií. Viděl jsem už dřív americký remake, který jsem ale nedokoukal, protože originalitu nahrazuje obvyklou hollywoodskou rutinou. Celkový dojem: 80 %.(30.12.2012)

Vyzrálé francouzské drama není tak emočně vypjaté a komplikované jako americký remake (který jsem na(ne)štěstí viděl dřív), přesto má řadu superlativ v podobě kamery nebo atmosféry. Jasně vystavěný příběh navíc těží zejména z hereckého umění obou hlavních představitelů Vincenta Lindona a Diane Kruger – a právě Kruger výrazně zastiňuje Elizabeth Banks v americké verzi. Jinak je ale francouzský předobraz zbytečně rychle odvyprávěný (mrzí to zejména při přípravě celého zoufalého plánu), tím pádem několikrát hupsne přes hranici uvěřitelného. Zaoceánská verze byla sice typicky americká, ale zato nápaditější, hravější, vzrušivější, přístupnější a až na pár mrknutí na diváka i uvěřitelnější. Navíc se celým filmem linul i onen nejistý opar, jak to vlastně s onou vraždou bylo (Francouzi to naopak vyplácli hned na začátku, což mi přijde jako velká škoda).. přes všechny výtky za 4*..(12.10.2011)

Nevinné, intimnější a přímočařejší, než rozmáchlejší americký bratříček. Haggis, ale narozdíl od Cavayého, dávkuje napětí a emocionální pasáže s větší intenzitou a dotahuje řadu motivů, které francouzský originál pouze načrtává. Nicméně velice milé setkání a sonda do duše člověka, který neváhá obětovat všechno, co vybudoval, PRO NÍ!!!(9.2.2012)

Francouzi zase trošku začali kouzlit! Hlavnímu hrdinovi nechybí motivace, plán, odvaha, peníze. Vše si důkladně promyslí a když nazraje čas začně nemilosrdně jednat. Film působí chvílemi dosti obyčejně, ale to je jen zdání. Ve skutečnosti je to opět velice vkusně provedená francouzská kriminálka, tak jak ji máme rádi. Diane Kruger dost v pozadí, hlavní leader pro mě naprosto neznámý Vincent Lindon.(5.12.2009)

Americký remake Tři dny ke svobodě jsem viděl dřív, než-li tento francouzský originál a jsem za to velmi rád. Remaku se podařilo tento velice dobrý film mírnými úpravami povýšit o řadu víš. Nicméně i francouzský originál z roku 2008 je velmi slušný- ale doporučiji nejdříve vidět americký remake (už jen proto, že ten Vás celou dobu napíná, kdežto originál Vám prozrazuje vše hned). Dát tomuto filmu tři hvězdy je málo, takže dávám čtyři a Třem dnům ke svobodě měním na plný počet!(19.12.2011)

Originální verze Skvělého filmu 3 Dny Ke Svobodě. Je to vlastně úplně to samé, podobné dialogy, scénař, příběh,vychytávky nic není přidáno, pouze odlišní herci,takže mě to nemělo čím překvapit a spíš jsem to dokoukal jen z principu..(1.4.2013)

Po sústave mnou videných poslabších komédií z Francúzska (Král Guillaume, Co vtip, to mrtvola...) som sa na tvorbu z tejto krajiny začal dívať cez prsty. Našťastie prišiel vynikajúci krimi thriller "Nevinná" a všetko dal zase do poriadku. Vynikajúci nárez od začiatku až do konca mi nedovolil ani odísť na záchod a Francúz ma až do konca držal v hrsti. Na postave Juliena je pekne znázornené, čo všetko je schopný urobiť človek pritlačený k múru, keď je páchané neprávo na jeho blízkych.(28.11.2009)

Francúzky film na základe ktorého vznikol americký remake s R. Crowom sa nemá za čo hanbiť, pretože P. Haggis urobil takmer identickú kópiu a pozmenil iba detaily. „Francúzka“ herecká dvojka s D. Kruger bola dokonca o niečo presvedčivejšia, hlavne V. Lindonovi som toho učiteľa veril viac. Predsa len Crowe, vzhľadom na jeho predchádzajúce filmy, v sebe stále nesie kúsok tvrdého chlapa, i keď ho maskoval dobre. Film má dobré tempo, je napínavý, Klaus Badelt zložil kvalitný hudobný doprovod, ale pár minút navyše by bodlo. Originál i remake – približne rovnaká kvalita. 80%.(6.2.2012)

Průměrné akční drama, s výborným koncem... 60%(22.2.2010)

Oproti podařenému remaku s Russellem Crowem se jedná o slabý čajíček bez chuti a zápachu, jehož účinek ještě snižuje minimální prostor pro hraní Diany Kruger. Údajně thriller ostrý jako břitva bohužel zaostává v silné konkurenci moderních strojků na holení. Francouzské pojetí spíš klade důraz na dramatičnost gest než na pořádnou akci, což taky není nejlepší cesta. Podstatné detaily obsažené v remaku bohužel chybí a naopak přebývá, co nejde úplně přesně definovat, ale souvisí tak trochu s rutinou, nudou a zklamáním.(18.12.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8