Mí přátelé, mé lásky

Mes amis, mes amours

London mon amour

Komedie / Romantický

Francie, 2008, 95 min

Život je obtížný a je vždy důležité jak se s ním dokážete vyrovnat a třeba i poprat. K tomu, aby jste byli šťastní potřebujete mít dobré přátele, mít pro koho a pro co žít. Pokud máte alespoň jeden z těchto atributů k dispozici, nemusíte se obávat budoucnosti. Jsem rád, že jsem na tento film narazil, protože ten hektický a silně komerční způsob života, který na člověka útočí z velké většiny filmů americké provenience je pro moji osobu dosti deprimující, až ubíjející. Takže - z důvodu poklidně plynoucího děje, přátelské atmosféry a vůbec kvůli všemu ... 4 * .(27.12.2011)

• rikitiki

Ubohé. Slibný námět rozplizlý v neobjevném zpracování, ale pohřbený patrně i špatně napsanou předlohou. To, že se dva heterosexuální muži k sobě nastěhují a zákonitě po čase začnou fungovat jako jakýsi pár, by mohlo přinést dost vtipných situací, v tomto snímku se jich divák ale nedočká. Zobrazení párového (ne) soužití asi v zájmu o větší komičnost (marná snaha) přerostlo v nesmyslný vztah, kdy je jeden z mužů zcela normální, zatímco druhý se jednoznačně chová jako žárlivá a buzerující buzna. Takže není uvěřitelné jeho závěrečné sblížení se ženou. Charaktery jsou napsány mizerně, konflikty mezi sebou řeší na úrovni dětí z mateřské školy, motivy se zanořují a vynořují jako ledovec před Titanickem, takže spousta vedlejších motivů je nedokončených a naprosto zbytečných. Jednoznačně: ztráta času. /23. 3. 2011/(23.3.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,384,316(15.12.2009)

• DeLaMorte

Zcela ničím nevyčnívající standartní romantická komedie,na kterou se celkem dobře dívá ovšem po sobě nezanechává nic.(17.3.2010)

• cherita

Film mnohem méně vtipný, než být mohl, a mnohem více romantický, než být měl, navíc s docela nesympatickými postavami (Mathiasovy ženy -exmanželka a přítelkyně- jsou na zabití obě). Příběh se sice odehrává v Anglii, ale britského na téhle komedii není zhola nic. Tu jednu londýnskou ulici si filmaři mohli klidně vytvořit doma ve Francii a ušetřit si tak zbytečnou cestu přes Kanál. Nikdo by to nepoznal.(24.3.2010)