Mí přátelé, mé lásky

London mon amour

Komedie / Romantický

Francie, 2008, 95 min

• rikitiki

Ubohé. Slibný námět rozplizlý v neobjevném zpracování, ale pohřbený patrně i špatně napsanou předlohou. To, že se dva heterosexuální muži k sobě nastěhují a zákonitě po čase začnou fungovat jako jakýsi pár, by mohlo přinést dost vtipných situací, v tomto snímku se jich divák ale nedočká. Zobrazení párového (ne) soužití asi v zájmu o větší komičnost (marná snaha) přerostlo v nesmyslný vztah, kdy je jeden z mužů zcela normální, zatímco druhý se jednoznačně chová jako žárlivá a buzerující buzna. Takže není uvěřitelné jeho závěrečné sblížení se ženou. Charaktery jsou napsány mizerně, konflikty mezi sebou řeší na úrovni dětí z mateřské školy, motivy se zanořují a vynořují jako ledovec před Titanickem, takže spousta vedlejších motivů je nedokončených a naprosto zbytečných. Jednoznačně: ztráta času. /23. 3. 2011/(23.3.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,384,316(15.12.2009)

• honajz

Tyhlety rodinné filmy :-( Jak něco dělají příbuzní, a nejsou to zrovna Coenové, nedopadá to nejlíp. Ona už knižní předloha není nic moc, i když je minimálně ve Francii strašně populární. Ale děj pořádný nemá, je to slepenec historek bez ladu a skladu, který se jen těžko propracovává k čemusi jako finále, které žádným pořádným finále ani není. Podobně je natočený i film. Tam, kde by se dalo využít té navenek směšné situace, kdy dva heterosexuální pánové musejí žít pospolu pod jednou střechou se svými dětmi, neb je opustily partnerky, chybí jakýkoliv vtip, jakýkoliv náznak gagu. Příběh se sice odehrává v Londýně, ale z něho vidíme strašně málo, a Britové tu skoro vůbec nejsou. Navíc z toho hrozně čiší, jak tvůrci opisovali z filmu Notting Hill - nejen knihkupectvím, ale i ztřeštěnou postavou prodavače knih. Jenže Hugh Grant byl mnohokrát lepší.(27.1.2009)

Život je obtížný a je vždy důležité jak se s ním dokážete vyrovnat a třeba i poprat. K tomu, aby jste byli šťastní potřebujete mít dobré přátele, mít pro koho a pro co žít. Pokud máte alespoň jeden z těchto atributů k dispozici, nemusíte se obávat budoucnosti. Jsem rád, že jsem na tento film narazil, protože ten hektický a silně komerční způsob života, který na člověka útočí z velké většiny filmů americké provenience je pro moji osobu dosti deprimující, až ubíjející. Takže - z důvodu poklidně plynoucího děje, přátelské atmosféry a vůbec kvůli všemu ... 4 * .(27.12.2011)

Příjemná francouzská komedie, která se téměř celá odehrává v Londýně. Už jen ten název filmu zní poměrně sympaticky, a navíc přesně vyjadřuje, o co v tomto filmu jde. Mají mít přednost přátelé před láskou, láska před přáteli, nebo to snad lze vše skloubit tak, aby nikdo nebyl zanedbáván? Přesně tenhle problém zde řeší Mathias, který je odloučený od své manželky, stará se o dcerku, a svému dlouholetému kamarádovi Antoinovi, který je rovněž bez ženy a vychovává pro změnu svého synka, nabídne, aby všichni čtyři žili pohromadě. Je naivní myslet si, že by to mohlo fungovat, což se projevuje v okamžiku, kdy se Mathias zamiluje. I když se to tak nemusí z mého popisu zdát, tak v tomhle příběhu jsem se velice lehce orientoval a dokonce jsem si k jednotlivým postavám vybudoval pozitivní vztah. Tenhle film nepřináší nic objevného nebo snad originálního, ale zase na druhou stranu je to dost příjemný film, který tak nějak uteče, aniž by divákovi připravil nějaké větší chvíle nudy. K tomu jsou zde sympatičtí herci, s Vincentem Lindonem jsem se během jednoho týdne setkal už podruhé (tím předchozím filmem bylo vynikající francouzské drama Welcome) a Pascal Elbé je velice sympatický herec, který rozhodně umí hrát. Takže závěrem chci jen říci, že to byl docela povedený film a já uděluji lepší tři hvězdy.(10.5.2010)