Mí přátelé, mé lásky

London mon amour

Komedie / Romantický

Francie, 2008, 95 min

• cherita

Film mnohem méně vtipný, než být mohl, a mnohem více romantický, než být měl, navíc s docela nesympatickými postavami (Mathiasovy ženy -exmanželka a přítelkyně- jsou na zabití obě). Příběh se sice odehrává v Anglii, ale britského na téhle komedii není zhola nic. Tu jednu londýnskou ulici si filmaři mohli klidně vytvořit doma ve Francii a ušetřit si tak zbytečnou cestu přes Kanál. Nikdo by to nepoznal.(24.3.2010)

Příjemná francouzská komedie, která se téměř celá odehrává v Londýně. Už jen ten název filmu zní poměrně sympaticky, a navíc přesně vyjadřuje, o co v tomto filmu jde. Mají mít přednost přátelé před láskou, láska před přáteli, nebo to snad lze vše skloubit tak, aby nikdo nebyl zanedbáván? Přesně tenhle problém zde řeší Mathias, který je odloučený od své manželky, stará se o dcerku, a svému dlouholetému kamarádovi Antoinovi, který je rovněž bez ženy a vychovává pro změnu svého synka, nabídne, aby všichni čtyři žili pohromadě. Je naivní myslet si, že by to mohlo fungovat, což se projevuje v okamžiku, kdy se Mathias zamiluje. I když se to tak nemusí z mého popisu zdát, tak v tomhle příběhu jsem se velice lehce orientoval a dokonce jsem si k jednotlivým postavám vybudoval pozitivní vztah. Tenhle film nepřináší nic objevného nebo snad originálního, ale zase na druhou stranu je to dost příjemný film, který tak nějak uteče, aniž by divákovi připravil nějaké větší chvíle nudy. K tomu jsou zde sympatičtí herci, s Vincentem Lindonem jsem se během jednoho týdne setkal už podruhé (tím předchozím filmem bylo vynikající francouzské drama Welcome) a Pascal Elbé je velice sympatický herec, který rozhodně umí hrát. Takže závěrem chci jen říci, že to byl docela povedený film a já uděluji lepší tři hvězdy.(10.5.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,384,316(15.12.2009)

Filmy s Vincentem Lindonem mám ráda, protože jsou většinou ,,jiné". Ani tento snímek nezklamal.(26.5.2014)

• honajz

Tyhlety rodinné filmy :-( Jak něco dělají příbuzní, a nejsou to zrovna Coenové, nedopadá to nejlíp. Ona už knižní předloha není nic moc, i když je minimálně ve Francii strašně populární. Ale děj pořádný nemá, je to slepenec historek bez ladu a skladu, který se jen těžko propracovává k čemusi jako finále, které žádným pořádným finále ani není. Podobně je natočený i film. Tam, kde by se dalo využít té navenek směšné situace, kdy dva heterosexuální pánové musejí žít pospolu pod jednou střechou se svými dětmi, neb je opustily partnerky, chybí jakýkoliv vtip, jakýkoliv náznak gagu. Příběh se sice odehrává v Londýně, ale z něho vidíme strašně málo, a Britové tu skoro vůbec nejsou. Navíc z toho hrozně čiší, jak tvůrci opisovali z filmu Notting Hill - nejen knihkupectvím, ale i ztřeštěnou postavou prodavače knih. Jenže Hugh Grant byl mnohokrát lepší.(27.1.2009)