poster

Mí přátelé, mé lásky

 • Francie

  Mes amis, mes amours

 • anglický

  London mon amour

Komedie / Romantický

Francie, 2008, 95 min

 • cherita
  **

  Film mnohem méně vtipný, než být mohl, a mnohem více romantický, než být měl, navíc s docela nesympatickými postavami (Mathiasovy ženy -exmanželka a přítelkyně- jsou na zabití obě). Příběh se sice odehrává v Anglii, ale britského na téhle komedii není zhola nic. Tu jednu londýnskou ulici si filmaři mohli klidně vytvořit doma ve Francii a ušetřit si tak zbytečnou cestu přes Kanál. Nikdo by to nepoznal.(24.3.2010)

 • DeLaMorte
  **

  Zcela ničím nevyčnívající standartní romantická komedie,na kterou se celkem dobře dívá ovšem po sobě nezanechává nic.(17.3.2010)

 • rikitiki
  **

  Ubohé. Slibný námět rozplizlý v neobjevném zpracování, ale pohřbený patrně i špatně napsanou předlohou. To, že se dva heterosexuální muži k sobě nastěhují a zákonitě po čase začnou fungovat jako jakýsi pár, by mohlo přinést dost vtipných situací, v tomto snímku se jich divák ale nedočká. Zobrazení párového (ne) soužití asi v zájmu o větší komičnost (marná snaha) přerostlo v nesmyslný vztah, kdy je jeden z mužů zcela normální, zatímco druhý se jednoznačně chová jako žárlivá a buzerující buzna. Takže není uvěřitelné jeho závěrečné sblížení se ženou. Charaktery jsou napsány mizerně, konflikty mezi sebou řeší na úrovni dětí z mateřské školy, motivy se zanořují a vynořují jako ledovec před Titanickem, takže spousta vedlejších motivů je nedokončených a naprosto zbytečných. Jednoznačně: ztráta času. /23. 3. 2011/(23.3.2011)

 • honajz
  **

  Tyhlety rodinné filmy :-( Jak něco dělají příbuzní, a nejsou to zrovna Coenové, nedopadá to nejlíp. Ona už knižní předloha není nic moc, i když je minimálně ve Francii strašně populární. Ale děj pořádný nemá, je to slepenec historek bez ladu a skladu, který se jen těžko propracovává k čemusi jako finále, které žádným pořádným finále ani není. Podobně je natočený i film. Tam, kde by se dalo využít té navenek směšné situace, kdy dva heterosexuální pánové musejí žít pospolu pod jednou střechou se svými dětmi, neb je opustily partnerky, chybí jakýkoliv vtip, jakýkoliv náznak gagu. Příběh se sice odehrává v Londýně, ale z něho vidíme strašně málo, a Britové tu skoro vůbec nejsou. Navíc z toho hrozně čiší, jak tvůrci opisovali z filmu Notting Hill - nejen knihkupectvím, ale i ztřeštěnou postavou prodavače knih. Jenže Hugh Grant byl mnohokrát lepší.(27.1.2009)

 • patroklos
  *

  Hodně špatné, neslané, nemastné, ztráta času... a nepomůže ani krásná Virginie Ledoyen v jedné z hlavních rolí(8.1.2011)

 • - Natáčení probíhalo v Paříži a Londýně. (M.B)

 • - Literární předlohou pro tento film se stala kniha Marca Levyho, jenž je bratrem režisérky Lorraine Levy, která jej natočila. (claudel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace