poster

Cvokař

 • USA

  Shrink

 • Slovensko

  Cvokár

Drama

USA, 2009, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipper
  ***

  Pomalé pohýnanie sa vpred, dlhé zábery, dramatické pauzy pri dialógoch, rozmanitosť postáv a ku koncu desná nuda. To je zhrnutie Cvokára, ktorý neprináša nič nové, len sa skoro dve hodiny dívame na travmami trpiacich Američanov vešhodruhu. Kraľuje im Cvokar "riešim problémy trávov" Spacey, ktorému čím ďalej beriem roly zhulnecov a iných vyvrheľov. Čo však keď sa vám pri filme zíva a na traumi ľudí už v polovici filmu kašlete. Skvele zahrané, skvelé nezáživné. Na konci mi bolo úplne jedno či film bude mať happyend, alebo nie. Rezignoval som oveľa skôr. You get old, you die. Slabé 3.(21.10.2009)

 • honajz
  **

  Kevin Spacey v roli psychotického psychiatra, který kouří trávu, má problémy sám se sebou a ještě řeší své hollywoodské pacoše (na což odkazuje v původním názvu dvojsmyslná hříčka). Moderní způsob střípkovitého a mozaikového vyprávění rádoby ozvláštňuje tento snímek, který se tak strašně snaží tvářit jako psychologický nezávislý film, až selhává prakticky ve všem. Sledujeme osudy zhruba pěti lidí a jejich problémů, které se – jak nečekané! – v závěru střetnou. Jenže i přes pomalé tempo vyprávění nejsou postavy psychologicky do hloubky zpracované, jen mají povrchní feeling (zhulený neholený Kevin Spacey na dvorku přece vypadá trošku jako dr. House, ne?), ale o jejich životech se nedozvíme nic. Resp. zjistíme, jaký mají problém, ale v podstatě netušíme, z čeho vyvěrá, jestli měli nějaké problémy v rodině, takže je hrozně těžké s postavami jít. Nebo jim fandit. Osobně mi byly úplně putna. Vůbec jsem se nedozvěděl, jestli ti lidi mají rodiče, sourozence, příbuzné, koníčky a hobby, co je ovlivnilo v mládí - prostě ty základní kameny každého psychologického filmu, pokud chceme proniknout do nitra duše. Tady, je to zvláštní, většina klientů u cvokaře má jenom problémy se sexem, s ničím jiným. Zkrátka nemám tyhle "vyděračské" filmy rád - snaží se mě přesvědčovat celou dobu, jak jsou angažované a reflektují život, přitom jsou jen pozlaceným výkalem.(5.11.2009)

 • teutates
  **

  Melancholicko deprimujúca... "sračka". Je to celé pochmúrne, človek sa v tom stráca a neprišlo mi to ničím vynímočné. Podobných snímkov je veľa a myslím, že na oveľa vyššej úrovni. 4/10(3.11.2009)

 • Anderton
  ***

  Los Angeles je mesto kde má film, sebevraždy a húlenie (drogy všeobecne) tradíciu. Toľko k posolstvu filmu. To ostatné je iba omáčka, variaca sa v hrnci zdanlivo spletito previazaných niekoľkých príbehov, ktoré by mali pripomínať Altmanove Prestrihy, ale ich údernosť a hĺbku alternujú iba melancholickým hudobným doprovodom. Stojíme síce pod nápisom Hollywood, ale pozeráme sa skôr na malý festivalový film, ktorý akosi nevie, čo má presne svojmu divákovi povedať, takže sa spolieha hlavne Spaceyho, ktorý to podľa tvorcov celé svojou "americky krásnou" charizmou akože má utiahnuť a v kombinácii s tou hudbou vyvolať v divákovi falošný pocit, že videl hodnotné umelecké dielo. Postavy sa náhodou len tak na ulici v tomto megapolise stretávajú, púšťajú dôležité scenáre na zem v momentoch, keď za nimi stojí človek, o ktorom sa v nich píše a tak podobne. Ja som videl iba fajn film, ktorý zapadol z celkom objektívnych príčin. Filmov tohoto typu je proste veľa. Ale strata času to pre fanúšika filmu nie je.(20.5.2013)

 • Aluska88
  ****

  Odlehčeným způsobem zpracovaná variace na téma mozaiky prolínajících se lidských osudů. Kevin Spacey je jako věčný zhulenec dokonalý a jako věrný zákazník nikdy neopomene převzít "zásilku" zboží s nápaditými názvy:) Dále mě potěšil Mark Webber, který se mi prvně zalíbil již ve filmu Můj miláček ráže 6,65. I přes nenáročný děj a ne tolik do hloubky prokreslených, avšak zajímavých charakterů, jako kupříkladu v 21 gramech či Magnólii, ze snímku vyzařuje melancholie a smutek. Cvokař může pohladit po duši ty, kteří se sami nepovažují za "normální" či mají dojem, že by potřebovali odborně poradit. Nebo mají pocit, že jejich myšlení, posedlosti či jiné "výchylky" nezapadají do běžného, stereotypního chodu společnosti. Často jsou však naše "úchylky" a skryté odlišnosti nástrojem, který nám pomáhá přežívat v realitě. "Tímhle běžně nejezdím, ale žena mi včera sebrala klíčky od auta. Ani se jí nedivím, jsem pořád zlitej." :)(31.3.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace