Hellboy II: The Golden Army - Prologue

Brooke Burgess

Předloha:

Mike Mignola (komiks)

Guillermo del Toro

Veru už priamo vo filme to bolo v rámci vysvetlenia príbehu dosť odbité a toto o nič viac nevylepší dojem. /40%/(6.10.2008)

http://www.youtube.com/watch?v=1jwcoZh-o4M Už vo filme mi ten prológ prišiel zarážajúci, tu je ako samostatný kraťas s klasickou animáciou (nie digitálnou ako vo filme) a s minimom pohybu (!) což však neuberá na slušnej atmosfére.(7.9.2008)

• Shakers

http://www.youtube.com/watch?v=qOZDAHcFrwE 50% - 2*(26.8.2011)

55% - Taková spíš nehezká animace, škoda...(20.11.2013)

• Deimos

YouTube/// Obsazení 2/10 Děj 3/10 Hudba 8/10 Efekty 4/10/// +zdařilí dabing a zvuky -slabá animace/// V zásadě je tohle ta nejnudnější část z Hellboye 2 převedená do ještě slabší a méně atraktivnější animované verze. Takže docela zbytečný kousek./// Celkem 40%///(3.7.2009)

• Darth Sidious

Nic zvláštního. Prostě je to vyprávění o zrodu Zlaté armády. A s tím jsem se vlastně setkali na začátku Hellboye 2. Akorát že tady se jedná o animované zpracování. A ještě k tomu dost chabé.(29.7.2011)

• Chrustyn

Zbytečnost.(11.7.2013)

Nevím, jestli bych zařadil tenhle "kraťas" do databáze, jelikož je vcelku sporné, zda jde vůbec o samostatný snímek. Mně osobně se nicméně tato verze zjednodušené, klasické, kreslené animace zamlouvá daleko více, než ta "digitálně renderovaná", jež byla nakonec použita ve filmu.(5.3.2010)

• Mr. Filuta

Proč takovýhle kravinky vůbec zasíraj databázi? *BOOM!* Další naprosto smysluplné hodnocení + komentář pro Mr. Filutu (a mnoho dalších, že...?)(17.7.2013)

Ve filmu je to líp podané a líp propracované. Ale snaha se uznává. 3* a 45%.(3.6.2012)

7/10(14.1.2014)

• -Bomba-

Zbytečná práce. Ale musíme si uvědomit, že ta kresba nebyla vytvořena na tento krátký film, byla hlavně pro comics (který dávaly nějaká multikina ke vstupence na Hellboye 2), proto je kresba tak statická. Ale miniaturní rozpohybování nebylo vůbec nutné.(18.2.2010)

Je to vlastně preview k úvodu Hellboye 2, ale animované jiným stylem (bohužel horším) než zmiňovaný začátek filmu.(1.9.2008)

Neovlivněn Hellboyem II (viděl jsem ho moc dávno na to, abych si pamatoval detaily) hodnotím tenhle kraťas jako vcelku zdařilé převedení nějaké pověsti.... (dokonce i ta animace mi do toho starověkého světa seděla...)(9.10.2009)

• kaylin

Tenhle film vyšel v komiksové podobě dokonce i u nás a je o tom, jak vznikla zlatá armáda, o které je druhý hellboyovský film. V komiksové podobě se jednalo o sešitek, který byl v podstatě marketingovým nástrojem na podporu filmu. Dával se zdarma. Přidaná hodnota filmu je v pouze zvuku a trochu rozpohybovaných obrázcích, ale to je všechno, jinak se pořád jedná o panely z komiksu.(13.3.2014)

Druhý díl Hellboye mám hodně ráda a část se zlatou armádou je v něm nádherně zpracovaná. Bohužel tato animace je celkem dost odfláknutá a ve výsledku hodně nezajímavá...(18.6.2014)

Když už použili statickou animaci, mohli se aspoň pokusit o to, aby to vypadalo jako od Mignoly :((29.1.2010)

• papaguy

Levně udělaný animák se slušnou atmosférou.(10.5.2013)