poster

Stopy zmizelých

 • USA

  Burrowers, The

Horor / Thriller / Western

USA, 2008, 96 min

 • Aluska88
  ***

  Critters na Divokém západě dávají pořádně zabrat místním osadníkům. Obsazení je sympatické, tedy snad až na Percyho ze Zelené míle. Doug Hutchison má obličej na slizké hajzly a zde si také zase jednoho střihl. A objeví se i nějaký Coffey ("jako kafe, ale psaný jinak":) The Burrowers mají slušný scénář, výbornou hudbu, nabídnou i parádní scény a jako celek rozhodně nenudí, ani neurazí.(22.5.2016)

 • darkrobyk
  ***

  ,,Žerou měkkou tkáň." ,,Jak to myslíš? Mám svou tkáň rád..." Spojení westernu s horrorem není výjimečné, ale ani příliš časté. Film není špatný, sledujeme osudy kovbojů a vojáků hledajících ženy unesené Indiány. Alespoň si to poměrně dlouhou dobu myslí, byť divák už ví dávno své. Kamera v příjemných obrazech snímá divokou přírodu za vcelku příhodné hudební kulisy. Nebezpečí se stupňuje, divák si vytváří postupně představu. Taková hra na kočku a myš, kterou v jiných kulisách předvedl třeba Vetřelec. Jelikož většina komentářů prozrazuje, že oním nebezpečím jsou..........jakási monstra ( zahrabávači)...tak asi nikoho už nepřekvapím. Když jsem ty držky viděl, nějak jsem si vzpomněl na monstr hubu v StarWars VI, která hned zkraje téměř sežere Luka, než on ji přišpendlí bytelnou bránou k zemi. A pak jsem si vzpomněl na pavouky a parazitické vosy kutilky - potravu konzervují podobným způsobem.(16.10.2011)

 • Zeck
  **

  Námět by vskutku zase tak špatný nebyl. Nápad, že někdo někoho omráčí a pak nechá rozložit v zemi, aby ho schnilého mohl vypít jak Africa Korps ukradnutou Coca-Colu, tady snad ještě nebyl. Bohužel, tento nápad byl pravděpodobně na začátku scénáře a všechno okolo se postupně domýšlelo. Proto po celou stopáž vidíme křečovité výkony nechtěně parodující drsné kovboje, jak se prodírají stereotypní krajinou, a to je vlastně všechno. Hodinu a půl dlouhé toulání po jednom hektaru louky a lesa, které má vzbuzovat stokilometrové vzdálenosti, totálně pochcané úplným závěrem, kde se ty "monstra" konečně ukážou. Nuda 40%(22.9.2011)

 • Ten Druhy
  **

  Hororovo dusná atmosféra tu hrozí od začiatku a postupne sa zaťahuje ako búrkové mraky nad prériou. Nájdu sa i westernové scény: prestrelky, ale mne to prišlo ako road movie na koňoch, miestami sa to aj tak vlieklo. Skupina kovbojov sa síce vydala hľadať snúbenicu jedného z nich, ktorú údajne uniesli Siuxovia, no cieľ bol na ceste, lebo čoskoro došlo na slová mladej indiánky "ov-ne-ju-hov-on-te-pite" - They will kill us all! S humanoidmi v pätách to ani ináč nešlo. Trochu viac dynamiky a Burrowers mohol byť ešte lepší. Takisto si myslím, že toto je jeden z mála filmov, ktorému by prospel happyend.(8.1.2012)

 • Dubro
  ****

  Snímok síce žiadna veľká pecka nie je, no mňa rozhodne potešil, zvlášť keď som pred ním precivel nejaký nepodarok, tuším Zabudnutý ostrov sa to volalo, či tak akosi, zabudol som, nič sa nedeje. Dej graduje príjemne pomaly, herecké obsadenie na dobrej úrovni, dialógy neprekročili hranice stupidity a hlavne sa tam s nikým nesrali, sympaťák nesympaťák, ideš do hliny. Scénky prestreliek natočené a nastrihané pomerne zručne, dej ťažšie čitateľný (to mi vždy pomastí brucho) a až na tie potvory je finiš výborný. Čo viac chcieť? Dobre, viem, prvú v lote, kto by nechcel, ale aj tak v tomto prípade budem čúrať proti vetru a buchnem 4.(29.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace