poster

Stopy zmizelých

 • USA

  Burrowers, The

Horor / Thriller / Western

USA, 2008, 96 min

 • SOLOM.
  ***

  Westernové horory já můžu a přestože jde skutečně zvláště o vzácnost, několik jich mám doma a zatím jsem ještě skoro se žádným problém neměl. Mám rád onu „vůni“ divokého západu a i proto patří western hned za hororem mezi můj nejoblíbenější žánr. Ani tady se tvůrci nevyvarovali (ani se jim nedivím) ukázat na postoje bílých vůči „černochům či indiánům“ a (ne)lidské chování americké kavalérie. Po celou dobu jsem měl jen trochu problém vstřebat onu marnou snahu navodit děsivou noční atmosféru beznaděje a zmaru, která pořád nepřicházela. Noční scény byly místy dost nepřehledné, monstra se víceméně objevila v celé svojí kráse až na konci a ono vysvětlení, proč začali napadat lidi (kvůli úbytku bizonů) mi nepřišlo dostačující. Každopádně nápad a postup jejich krmení u mne plusové body našel. Trocha toxinu a změkčené masíčko není nikdy na škodu.(20.1.2013)

 • anderson
  ***

  NOTE (7.3.2009) - na DEAD BIRDS to napriek časovej súvzťažnosti a vonkajšej podobnosti nemá a ako už spomenul J*A*S*M monštrá nie sú príliš pôsobivé a trpia zlým CGI. Napriek tomu, pozerateľné a napínavé. K deju: partička dobrodruhov je na pozadí doznievajúcej vojny (Juh proti Severu) konfrontovaná s neznámymi tvormi, ktorí vyliezajú spod zeme a lovia ľudí ... (8.3.2009)(7.3.2009)

 • PROROK14
  ***

  Tretia hviezda za odvahu spraviť horor/western. Niečo podobné som vážne ešte nevidel. Prvá polovica bola fakt dobrá ako sa to rozbiehalo. Tie príšerky na konci ma už ale tak veľmi nepotešili.(13.9.2011)

 • Hunter2222
  **

  Film sa snaží celú svoju stopáž, ale veľmi mu to bohužiaľ nejde. Námet a daná doba sa mi veľmi páčili, no celé to skosila nuda. Herecké výkony tiež nie sú zlé a gore efekty + masky tiež ujdú. Jeden z tých filmov, ktorý by bol veľmi dobrý skrátením stopáže a pridaním akcie... 50%.(29.7.2010)

 • Ruut
  ****

  Podobný námět jako třeba o 2 roky starší český Vaterland. Chápu spíš slabší hodnocení kolem, ale takhle o půlnoci má minimálně závěrečná hodně hodně černohumorná pointa něco do sebe. Většinu hororů si po čase nepamatuju, u Burrowers to u závěrečné "nickcaveovské" písničky nehrozí - 70%(2.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace