Stopy zmizelých

Burrowers, The

Horor / Thriller / Western

USA, 2008, 96 min

"Hrdinní kovbojové i vy bojovní indiánští obyvatelé nového kontinentu, nač rozdmýchávat neustálé sváry, když stejně všichni ve spolek skončíte v nenasytných břichách burrowers."(24.8.2009)

Ono je to vlastně jen další variace na klasické téma. V Černočerné tmě se to odehrávalo na jiné planetě, v The Burrowers na Divokém západě. Míchání westernu a horroru mě nikdy moc nebralo, ale tady je to docela v pohodě a ten western odér trochu vylepšuje slabší horrorovou stránku věci. Bavilo mě to totiž mnohem více jako pouhý dobrodružný western než nějaký horror. Možná nakonec bylo dobře, že v tom filmu toho moc neukazovali, asi by to horrorové ještě víc pokakali. Velmi pozitivní stránkou filmu je herecké obsazení, skvělý William Napother a naprosto unikátní Doug Hutchison, to je totiž tak nechutnej (v to pozitivním smyslu, myslím to v dobrém) herec, že doufám, že ho nikdy neuvidím ve vyloženě kladné roli, protože by přišel o to své slizké charisma. Jako žánrově crossoverová příjemná oddechovka proč ne. Jsem rád, že jsem to viděl, ale do další projece se asi nepohrnu.(19.12.2011)

• *CARNIFEX*

Winnetou a Old shatterhand Vs príšerky vychádzajúce z pod zeme. Chýba už len poklad na Striebornom jazere a máme "kompletku". Okrem toho, že chýba poklad - tomuto filmu chýba aj kopec iných vecí. Vlastne, takmer všetko čím by mal horor disponovať. Okrem hereckého obsadenia si nespomeniem na žiadne plusy. Nuda, tiahne sa to, bez napätia, všetky scény v tme, viac sa zľaknete pri reklame na Daciu. Po stopách "beznohých" by bol lepší názov - 15%.(21.1.2012)

• petero

Vďaka ti Pane, že to malo slušný scenár, hercov a atmosféru. I keď som vystriedal všetky možné polohy dopozeral som to bez rýchloposuvu. Aký asi musí byť ten seriál od tohto tvorcu, keď celovečerák nie je žiadna sláva!? Slizký Doug Hutchinson si však u mňa napravil reputáciu po tom čo predviedol v Punisher: War Zone.(7.5.2009)

• Ten Druhy

Hororovo dusná atmosféra tu hrozí od začiatku a postupne sa zaťahuje ako búrkové mraky nad prériou. Nájdu sa i westernové scény: prestrelky, ale mne to prišlo ako road movie na koňoch, miestami sa to aj tak vlieklo. Skupina kovbojov sa síce vydala hľadať snúbenicu jedného z nich, ktorú údajne uniesli Siuxovia, no cieľ bol na ceste, lebo čoskoro došlo na slová mladej indiánky "ov-ne-ju-hov-on-te-pite" - They will kill us all! S humanoidmi v pätách to ani ináč nešlo. Trochu viac dynamiky a Burrowers mohol byť ešte lepší. Takisto si myslím, že toto je jeden z mála filmov, ktorému by prospel happyend.(8.1.2012)