Příběh malého Jakuba (P. Mang), jenž našel své mamince Zuzaně (N. Konvalinková) toho pravého muže a sobě tatínka. Inzerát, v němž pan Vlk (I. Vyskočil) nabízí za prázdninové vedení domácnosti zdarma pobyt na své venkovské chalupě, svede dohromady tři lidi, svým způsobem nešťastné: Vlka, „skoro starého mládence“, jemuž neklape známost s mladou dívkou (D. Patrasová), paní Jelínkovou, která po smrti manžela marně hledá pevnější citový vztah, a malého Jakuba, jemuž žádný z matčiných nápadníků zatím nedokázal nahradit otce. Situace se zkomplikuje ve chvíli, kdy maminku po otravě houbami odvezou do nemocnice, a Vlk se musí o chlapce postarat sám… (Česká televize)

patrikus

Milá prázdninová inscenace se skvělou hudbou Petra Hapky a dobrými herci. Zvlášť díky za vzácného Pavla Soukupa v jedné z vedlejších rolí, škoda, že takovýchto příležitostí nedostával více... Scénář velmi povedený, až mi to občas připomínalo pero J. Hubače... Úsměvná scéna s Josefem Somrem mě docela pobavila... Až na tu bídnou televizní kameru velmi povedené dílko.... ()

roswelll

Pod režijním vedením pana Ludvíka Ráži vznikl další velice pohledný film o hledání dětské duše svého mužského vzoru. Druhý tatínek v pořadí Jakubovi nesvědčí a prázdninový pobyt u osamělého muže mu otevře nové možnosti získat muže do rodiny. Po počátečním nesmělém seznamování k sobě chlapec a "třetí" tatínek získávají vztah a tato situace je natolik silná, že oba dospělí ztrácejí své původní partnery. Rozhodne silná vůle chlapce, který se nemíní svého nového tatínka vzdát a po návratu maminky z nemocnice odjíždí, aby se vzápětí vrátili zpátky a připravili tolik očekávanou trofejní štiku. ()

cariada

Malý Jakub si nemůže zvyknout na nového otce či přesněji mamina přítele a on zase nemá moc v lásce rád Jakuba. Ale máma je naštěstí na straně Jakuba a tak odpoví na inzerát kde jistý pán nabízí na léto zdarma starání se odomácnost v jeho chalupě. A tak se tam vypraví ,jak už to bývá nejdřív sám majitel je proti jelikož netušil že tam bude i se synem ,ale stejně ja tam nechá. Pak se mám přotráí houbama a musí do špitálu a pan Vlk odváží Jakuba domů jenže tomu se nechce. Doma ho ,ale mámim přítel nechce a ještě ke všemu má jinou ženskou doma. A tak si ho zpátky vezme na chalupu a stará se o něj. Jak to skončí je asi jasný. Příjemný tv film z J.Vyskočilem a N.Konvalinkovou. ()

IvonaK

Nádherný film kde malý kluk získal srdce od člověka kterého si jako tátu zamiloval. Ikdyž bylo od začátku jasné jak to všechno dopadne, tak ikdyž to není skutečné a byli to jen herci, tak jsem klukovi i v tom filmu přála ať je šťastný že má tak milého, statečněho a vnímavého tátu. Jenom ho tak ještě neoslovoval. :-) ()

Phobia

"Třetí táta" aneb kterak Váňa Jumpedout k mladému a ke staré přišel. Starý mládenec Vlk potřebuje ve svém chlévě ženskou ruku a tak si na prázdninový pobyt pustí do baráku svobodnou matku Konvalinkovou s parchantíkem Vaš-kchu. Jejich postupné sbližování je náplní filmu. Kdysi velmi silný nadprůměr, ovšem nepředpokládám, že bych příběh stejně silně vnímala i dnes. Zůstanu u hezkých 60% a třeba se někdy naskytne příležitost přidat, ubrat nebo potvrdit stávající hodnocení. ()

• Jako chalupa pana Vlka (Ivan Vyskočil) posloužila Kouřimecká rybárna, filmová nemocnice byla zase LDN v Bubenči. Dále se filmovalo na Branově a v Berouně. (rakovnik)