poster

Na hraně temnoty

 • USA

  Edge of Darkness

 • Slovensko

  Na hrane temnoty

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA / Velká Británie, 2010, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • verbal
  **

  Na krizi středního, či spíše pozdního věku se má začít pořádně chlastat nebo rybařit! A ne si narazit dvacetiletou nymfomanku, která z vás pomocí vakuové pumpy vysaje zbytky toho úžasného machistického šarmu, kvůli kterému vás lidi žrali jako Litviněnko polónium. Žalostné ostatky starého Mela s výrazem kastrovaného šarpeje vyšetřují vraždu dcery. A vyšetřují a vyšetřují a vyšetřují..., sem tam si přehrajou v hlavě nějakou tu VHSku, když jí byly čtyři, sem tam narazí na záporáka (pan Burns), který nakonec překvapivě!!! záporákem je, a vyšetřují a vyšetřují a vyšetřují a vyšetřují... No kobra by spala, než by krotitel vytáh píšťalu. Mé pocity asi nejlépe vyjádří dadaistická protestní báseň, kterou jsem složil ku příležitosti svého třiatřicátého komentáře: "Mele! Mele! Mele! Mele! Tak s tímhle jdi (a dál to znáte...)."(19.2.2010)

 • Malarkey
  ***

  Těšil jsem se, Mel nezklamal, ale příběh byla šílená otrava. Trošičku mi to přípomínalo Maxe Paynea. Ta počáteční přestřelka, pak motherfucker face a la Mel Gibson jak kráva, pak kopa keců, samý srágory, nic podstatnýho a na závěr parádní akce. Jenže takhle kvalitní film nevypadá. To by mě celým prostředkem...cca 80 minut....nesměl nudit.(1.4.2010)

 • MM_Ramone
  ***

  Bežný, nijak zvlášť originálny americký, detektívny thriller. Príbeh bostonského detektíva Toma Cravena, ktorému v jeho vlastnom dome, priamo pred očami zastrelia jedinú dcéru, Emmu. Na vlastnú päsť sa púšťa do pátrania po jej vrahoch. Zaplieta sa tak do príliš vysokej, špinavej politickej hry, kde ide až o národnú bezpečnosť. Zisťuje, že jeho dcéra sa stala obeťou obrovskej zločineckej korporácie Northmoor. Vedela totiž o ich nelegálnych aktivitách. Chcela zverejniť to, že táto spoločnosť porušuje zákony a vo veľkom vyrába zbrane pre nepriateľov USA. Preto musela zomrieť. Jej smrť však nezostane nepotrestaná, pretože úlohu rozhnevaného otca si zahral Mel Gibson. No a to je predstaviteľ hodne drsných charakterov. I tento krát vzplanie spravodlivým hnevom a zjedná spravodlivosť. ***(19.8.2010)

 • nunka
  ***

  Mám rada presvedčivého Gibsona, podobné roličky mu sedia výborne, herecky je stále vo forme...a tu končia chvály..po tom, čo sa divák ponorí do sveta zložinu a vrážd a vychutná si úvodnú akciu, pochopí, že tomu chýba forma a v skutočnosti sa pozerá na pekne naservírované skôr veľmi dobré béčko bez originálnejšej invencie na čele s výborným Gibsonom.(4.5.2010)

 • castor
  ***

  Uspokojující průměr.. Oproti některým okolním názorům mě vracející se herecký pardál Gibson ani zdaleka nevadil, ba naopak jsem mu jeho kroky pomsty věřil. Trošku naivní scénář nicméně chtě nechtě bere body, naopak úderně syrová akce (zejména brilantní autonehoda) vrací Campbella a spol. do rozpětí divákova zájmu.(21.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace