Na hraně temnoty

Edge of Darkness

Na hrane temnoty

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA / Velká Británie, 2010, 117 min

Filmu naprosto schází přímej tah na bránu. Samý tajný dohody, tajný lidi, tajný úkoly. Chvíli to vypadalo, že v Americe je tajná i předpověd počasí. Gibson tam sice hned na začátku nahodí tak nasranej výraz, že mě strachy přestaly tikat hodinky, ale po chvíli se uklidní a začne tam chodit jak pantáta sem a tam a s každým se vykecávát. Příběh se ubíral asi v tomhle duchu: pokec - zjištění že všechno je tajný - nahození drsnýho výrazu - odhození drsnýho výrazu - další pokec - zjištění co dalšího je ještě tajný (po 11x opakování, že je zase něco tajnýho, se kámoš neudržel a reagoval "tak už si ty vaše tajnosti strčte do prdele"). Já si taky přečtu jména Martin Campbell / Mel Gibson a hned jak idiot musím naklusat do kina, aby mě náhodou něco neušlo. Naštěstí dvojice Campbell / Gibson svou práci fakt umí a když už se dočkáme akce, i když teda na ní čekáme dýl než filmovej kritik na první sex, tak stojí za to. Mel vymlel docela slušný herecký výkon a tak ve finále to ten průměr dá, ale je to skutečně na hraně s temnotou.(23.2.2010)

• lesumir

tak tohle byla mega sracka! Mele, Mele, do ceho se to poustis! Neskutecnej vyplach a lobotomie v jednom, dementni dialogy a 100 minut totalni nudy. ten zbytek jsou uvodni a zaverecne titulky. Omg, sracka!(2.6.2010)

Dead Man Walking. Gibson skvělý, Winstone skvělý, Campbell je pořád ve formě. Pár scén je sice těžce WTF (závěr), ale nevadilo mi to natolik abych si neužil ten zbytek. Akce je prvotřídní až je škoda, že je jí tak málo a závěrečné zúčtování bylo pro mě balzámem na duši, tohle je přesně moje krevní skupina. Mám dokonce chuť podívat se i na tu původní minisérii.(21.3.2010)

• TheMaker

Taková rutinná řezba. Vlastně řezba ani tak moc ne, ta mi tam vlastně tak trochu chyběla, ale když vezmu v potaz, že šlo hlavně o detektivku, tak to tak ani moc nevadí. Gibson vypadá pořád dobře a když přijde na nějakou tu malou rvačku, tak se umí pořádně ohánět. Šedivých vlasů jsem si skoro ani nevšiml, celkem mu ale sluší, ne? ;-) Co se týče režiséra, tak nemám výhrad. Cambell je solidní rezjža (což mi dokazál u Casino Royale) a v budoucnu se od něho můžeme dočkat ještě mnoho kvalitních filmů. Jen jak říkám, na to, že film stál 80 miliónů doláču, tam té řezby mohlo být více. Těžko říci, kam se ty peníze poděly.(3.3.2010)

• verbal

Na krizi středního, či spíše pozdního věku se má začít pořádně chlastat nebo rybařit! A ne si narazit dvacetiletou nymfomanku, která z vás pomocí vakuové pumpy vysaje zbytky toho úžasného machistického šarmu, kvůli kterému vás lidi žrali jako Litviněnko polónium. Žalostné ostatky starého Mela s výrazem kastrovaného šarpeje vyšetřují vraždu dcery. A vyšetřují a vyšetřují a vyšetřují..., sem tam si přehrajou v hlavě nějakou tu VHSku, když jí byly čtyři, sem tam narazí na záporáka (pan Burns), který nakonec překvapivě!!! záporákem je, a vyšetřují a vyšetřují a vyšetřují a vyšetřují... No kobra by spala, než by krotitel vytáh píšťalu. Mé pocity asi nejlépe vyjádří dadaistická protestní báseň, kterou jsem složil ku příležitosti svého třiatřicátého komentáře: "Mele! Mele! Mele! Mele! Tak s tímhle jdi (a dál to znáte...)."(19.2.2010)