Na hraně temnoty

Edge of Darkness

Na hrane temnoty

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA / Velká Británie, 2010, 117 min

Drsné tváře Mela Gibsona už dávno vyšly z módy, takže se z hlediska scénáře ničeho převratného nedočkáme. Opět špionážní nitky, opět spletenec postav a změť neurčitých faktů, které musí ex cop Mel Gibson dát dohromady, což se mu daří poměrně rychle. Díkybohu tu ovšem máme výbornou a syrovou akci, kterou Campbell umí brilantně. Akčná scény nejsou nerealisticky nafouklé, ovšem úderné, krvavé, nemilosrdné. Především scéna s autonehodou je luxusní záležitost. Kvůli těm několika explozivním chvílím v podstatě průměr. Jinak se není nač těšit.(15.5.2010)

Solidne natocenej, ale jinak bohuzel celkem tuctovej thriller. Campbell jako by se nemoh rozhodnout, co chce tocit, jestli klasickou kriminalku s vysetrovanim a patranim a nebo film o pomste nasranyho fotrika. Takle to je neco mezi, pricemz to nevynika ani v jednom. O co jde mi bylo jasny uz nekdy po pulhodine, do deje neustale pribejvaj dalsi a dalsi zbytecny postavy, to jen z toho duvodu, aby to vypadalo komplikovanejs nez to je. Hlavni tahak je tu ale samozrejme Mel, kterej sice viditelne zestarnul, ale hrat nezapomnel a jeho charisma tahne celej film. Plusem je, ze je film obcas docela brutalni a sem tam se povede i nejaka ta lekacka. Proste slusne natoceny i zahrany, ale pribehove tuctovy a to vic nez tri hvezdicky neda.(19.2.2010)

Pomsta radioaktivního muže.. Ve srovnání s podobnou Odplatou boduje tento konspirační thriller o zlých mužích v černých autech lidským rozměrem, strhaná násoska Gibson podává i vzhledem k pobytu na hraně temnoty v osobním životě poměrně přesvědčivý výkon a hlavně Campbell se ukázal jako mnohem zručnější režisér, než dobrý pisálek / pochybný director Helgeland. Můžete si myslet, že jsem vypil litry mléka z vemen trojokých krav pasoucích se v okolí jaderné elektrárny Montyho Burnse, ale Edge of Darkness se mi jeví jako neprávem zatracovaný film..(14.10.2010)

Popravdě čekal jsem vzhledem ke komentářům horší film, nebylo to sice o ničem, když se to tak vezme, ale jako záplata na nudu to vystačí.(24.8.2010)

• kleopatra

Jestli ti, Mele, unikne Zlatá malina za herecký výkon, tak zase někdo spal.(3.10.2010)