Na hraně temnoty

Na hrane temnoty

• Austrálie

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA / Velká Británie, 2010, 117 min

Popravdě čekal jsem vzhledem ke komentářům horší film, nebylo to sice o ničem, když se to tak vezme, ale jako záplata na nudu to vystačí.(24.8.2010)

• Isherwood

Gibson je i s prošedivělou hlavou pořád instantní drsňák, který pohledem rozláme diamant, ale chudák se potácí v nevýrazně odvyprávěné story, která zoufale trpí tím, že jí scénárista zapomněl dát směr a režisér tvar. Tragická poloha tématu je nefunkční, protože se jí tvůrci nevěnují (dceřin voiceover – wtf?!) a obrovská konspirace zase k smíchu svou naivitou. Postavy (a že jich je přehršel) postrádají jakékoliv osobnější pozadí (včetně té Gibsonovy), tudíž sledovat jejich pohyb v ději prostě nebaví. Neskutečná flákota a (zatím) nejpropálenější šance roku. Zajímá mě televizní originál.(24.2.2010)

• Fr

Táto, proboha....musím k doktorovi! Musím ti to říct...měla jsem ti to říct..... Když zabijete M.Gibsonovi dceru, to je jako ohrožovat rodinu B.Willise v mrakodrapu. Teda...za mlada tomu tak bylo. Chápu – nejdřív je potřeba rozprášit popel, ale pak, pak už by se mělo jít na věc! Teda, alespoň za mlada to tak bylo. Bejvávalo. Dneska Melovi zapnout houkačku trvá kurevsky dlouho! Snad je to tím, že je obklopen nezajímavými lidmi, za dceru má atomový reaktor a všechno co se tu děje je tajný. Korporace sem, korporace tam a jelikož se jedná o film podle TV seriálu (scénaristovi Troy Kennedy Martinovi je film věnován) mám strach, aby příště Gibson nehrál hlavní roli třeba v Esmeraldě. Třeba by to nebyla taková stupidita jako tohle! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Mám doma trezory plné dokumentů týkajících se národní bezpečnosti. 2.) Připravuji se vyhlásit válku ČEZu. 3.) Esmeralda je moje ,,nej“ série všech dob. 4.) Chci vidět umřít slavného herce a neupustit kroupu. 5.) Letos jsem ještě neviděl trapnej film. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(1.5.2010)

Těšil jsem se, Mel nezklamal, ale příběh byla šílená otrava. Trošičku mi to přípomínalo Maxe Paynea. Ta počáteční přestřelka, pak motherfucker face a la Mel Gibson jak kráva, pak kopa keců, samý srágory, nic podstatnýho a na závěr parádní akce. Jenže takhle kvalitní film nevypadá. To by mě celým prostředkem...cca 80 minut....nesměl nudit.(1.4.2010)

Čakal som, že Campbell vytiahne Mela na vrchol podobne ako to dokázal s upadajúcou slávou slávnych bondoviek. To by však ale musel ostať pri svojom typickom popcornovskom štýle a nehrnúť sa do serióznej drámy s konšpiračnými teóriami a politickým pozadím. Totiž aj v tomto filme funguje všetko ako má byť až pokiaľ divák nezistí, že tvorcovia chcú z tohto komorného snímku spraviť niečo veľké, ale to by musel scenárista na papieri nechať dušu a upísať ju diablovi aby z tohto námetu vzniklo to, čo asi pôvodne plánoval. Minimálne z neho mohlo vzniknúť niečo menej a mohol z neho zostať typ filmu na ktorý sme u Mela zvyknutí. Také repete filmu 'Payback' by vôbec nebolo zlé, je síce pravda, že už nám trošku zostarol, ale aj tu ukázal, že s ním v akčných scénach ešte treba rátať, nevraživý pohľad za tých osem rokov stratiť nestihol, kondíciu tiež nenechal doma a jeho herecká chuť bola naozaj výrazná. Napriek všetkému nadšenie z Melovho návratu prevalcovalo takmer všetky negatíva, ktoré som pri filme pociťoval, s odstupom času ale určite hodnotenie posuniem na hranu troch hviezdičiek. 75%.(6.3.2010)