poster

Nejlepší z Brooklynu

 • USA

  Brooklyn's Finest

 • Slovensko

  Najlepší z Brooklynu

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  ****

  Pamatujte, že v Brooklynu, tam se vás na nic neptaj. Na poučky ze školy a teorii zapomeňte, tohle je svět s vlastní morálkou a hodnotama. Můžete to ignorovat a doklepat to nějak do penze, nebo se snažit a skončit s koulí v hlavě. A nebo toho možná zkusíte využít pro sebe. Pro mě lepší než přeceněnej Training Day, z prostředí světa plnýho gangsta niggů s bouchačkama, vytahanejma trikama a zlatejma řetězama jak kmenový náčelníci jde husí kůže, násilí se ve filmu nekoncentruje do pár akčních scén, ale je v podstatě všudypřítomný a herci jsou perfektní (snad poprvý mi byl sympatickej Richard Gere). škoda konce, kterej byl trochu moc překombinovanej, ale jinak hodně nepřikrášlená sonda do světa, ve kterym nikdy nechci žít.(29.5.2010)

 • PROROK14
  *****

  Každý záber je klenot a tento film je jeden veľký poklad.(28.3.2010)

 • castor
  **

  Antoine Fuqua..? Chlapík, který zřejmě nevybočí z mého průměru, kdy tři * dostal jen za Training Day. V ostatních případech dříve klipařsky nadaný režisér jen kupil balast a jedno klišé za druhým. První předlouhé desítky minut jsem v brooklynských ulicích docela protrpěl. Jenže ono se toho vlastně ani moc nezmění.. Hlemýždí tempo navíc nezachrání příliš jednoduché, ploché a v druhé polovině i těžko uvěřitelné povídání o trojici poldů, kteří nepředvádí žádný herecký koncert, natož aby byli součástí chytře propletené podívané. Jejich jednotlivé linie nenabízejí zápletku odlišnější od typických policejních témat a hlavně nenabízejí žádnou myšlenku, pointu, katarzi. Prostě jen bum a bác a nic. Ruce pryč..(25.4.2011)

 • petero
  ***

  Antoine Fuqua už nám jednu pecku z radov polície a gangstrov priniesol, to však v tom bol ešte zapletený David Ayer. Tejto story jasne chýbajú grády, nikto tu nediktuje tempo a rôzne príbehy sa ku koncu akosi nechcene pretnú, pričom jeden je len taký obšuch o tie ostatné dva, akoby s nimi ani nemal nič spoločného a v podstate ani nemá. Jednotlivé postavy policajtov aj keď nimi lomcuje istá nestabilita sú nerozhodné a gangster Wesley Snipes je ako med. Dve prepadové ľahko nadpriemerné akcie sú na dvoj hodinový film málo. Ayerovka bez Ayera skrátka nie je ono.(11.3.2010)

 • gudaulin
  ***

  Antoine Fuqua jede v téže lajně, jakou vytyčil v Training Day, tedy zasadil svůj příběh do prostředí bahna velkoměsta plného násilí, zločinnosti, gangsterů, neschopnosti a bezmoci policie, jejíž špičky navíc hrají svou vlastní hru a jde jim spíš o osobní kariéru než o dobro věci. V rámci žánru jde opět o nadprůměr, nicméně v téhle kategorii je hodně velká tlačenice a Nejlepší z Brooklynu při nejlepší vůli mezi špičku nepatří. Ani ne tak proto, že v něm hraje Richard Gere, kterého osobně moc nemusím, protože podle mého mínění patří do kategorie herců, kteří svoji roli pouze hrají a ne prožívají, a také ne kvůli skutečně průměrnému nováckému dabingu. Je to spíš pro obecnou líbivost, které Fuqua podléhá, nepravděpodobnost některých situací, přehnanost a četnost přestřelek, protože ukázka života z Brooklynu vypadá horší než život v občanskou válkou zmítaném Bagdádu, a scénáristicky ten snímek přece jen chtělo líp ošetřit - závěr je takový nanicovatý. Osudy tří policistů se mohly protnout rafinovanějším způsobem. Celkový dojem: 65 %.(14.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace