Nejlepší z Brooklynu

Brooklyn's Finest

Najlepší z Brooklynu

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 132 min

Pamatujte, že v Brooklynu, tam se vás na nic neptaj. Na poučky ze školy a teorii zapomeňte, tohle je svět s vlastní morálkou a hodnotama. Můžete to ignorovat a doklepat to nějak do penze, nebo se snažit a skončit s koulí v hlavě. A nebo toho možná zkusíte využít pro sebe. Pro mě lepší než přeceněnej Training Day, z prostředí světa plnýho gangsta niggů s bouchačkama, vytahanejma trikama a zlatejma řetězama jak kmenový náčelníci jde husí kůže, násilí se ve filmu nekoncentruje do pár akčních scén, ale je v podstatě všudypřítomný a herci jsou perfektní (snad poprvý mi byl sympatickej Richard Gere). škoda konce, kterej byl trochu moc překombinovanej, ale jinak hodně nepřikrášlená sonda do světa, ve kterym nikdy nechci žít.(29.5.2010)

Každý záber je klenot a tento film je jeden veľký poklad.(28.3.2010)

• castor

Antoine Fuqua..? Chlapík, který zřejmě nevybočí z mého průměru, kdy tři * dostal jen za Training Day. V ostatních případech dříve klipařsky nadaný režisér jen kupil balast a jedno klišé za druhým. První předlouhé desítky minut jsem v brooklynských ulicích docela protrpěl. Jenže ono se toho vlastně ani moc nezmění.. Hlemýždí tempo navíc nezachrání příliš jednoduché, ploché a v druhé polovině i těžko uvěřitelné povídání o trojici poldů, kteří nepředvádí žádný herecký koncert, natož aby byli součástí chytře propletené podívané. Jejich jednotlivé linie nenabízejí zápletku odlišnější od typických policejních témat a hlavně nenabízejí žádnou myšlenku, pointu, katarzi. Prostě jen bum a bác a nic. Ruce pryč..(25.4.2011)

Antoine Fuqua už nám jednu pecku z radov polície a gangstrov priniesol, to však v tom bol ešte zapletený David Ayer. Tejto story jasne chýbajú grády, nikto tu nediktuje tempo a rôzne príbehy sa ku koncu akosi nechcene pretnú, pričom jeden je len taký obšuch o tie ostatné dva, akoby s nimi ani nemal nič spoločného a v podstate ani nemá. Jednotlivé postavy policajtov aj keď nimi lomcuje istá nestabilita sú nerozhodné a gangster Wesley Snipes je ako med. Dve prepadové ľahko nadpriemerné akcie sú na dvoj hodinový film málo. Ayerovka bez Ayera skrátka nie je ono.(11.3.2010)

Antoine Fuqua jede v téže lajně, jakou vytyčil v Training Day, tedy zasadil svůj příběh do prostředí bahna velkoměsta plného násilí, zločinnosti, gangsterů, neschopnosti a bezmoci policie, jejíž špičky navíc hrají svou vlastní hru a jde jim spíš o osobní kariéru než o dobro věci. V rámci žánru jde opět o nadprůměr, nicméně v téhle kategorii je hodně velká tlačenice a Nejlepší z Brooklynu při nejlepší vůli mezi špičku nepatří. Ani ne tak proto, že v něm hraje Richard Gere, kterého osobně moc nemusím, protože podle mého mínění patří do kategorie herců, kteří svoji roli pouze hrají a ne prožívají, a také ne kvůli skutečně průměrnému nováckému dabingu. Je to spíš pro obecnou líbivost, které Fuqua podléhá, nepravděpodobnost některých situací, přehnanost a četnost přestřelek, protože ukázka života z Brooklynu vypadá horší než život v občanskou válkou zmítaném Bagdádu, a scénáristicky ten snímek přece jen chtělo líp ošetřit - závěr je takový nanicovatý. Osudy tří policistů se mohly protnout rafinovanějším způsobem. Celkový dojem: 65 %.(14.2.2012)