Životopisný / Drama

USA, 2012, 98 min

Tak tohle bylo milé překvápko, Hitchcocka jsem nikdy nijak nevyhledávala, ani nijak zvlášť nemusela, Psycho jsem taky viděla jen v remaku a jednou, přesto jsem se u tohohle dílka tetelila blahem a každou chvíli jsem se usmívala, jak kdyby mi někdo hodil něco do pití a závěrečná scéna z Hitchem před kinosálem už byla vyloženou třešínkou na dortu. Neskutečně hravej film, ať už máte na legendy, o nichž vypráví, jakýkoliv názor. 80%(25.8.2013)

"Volajte ma Hitch. Cock kľudne vynechajte." a "- Na toto som čakala 30 rokov. - Nie nadarmo ma volajú majster napätia."(16.1.2013)

Takhle obyčejný film si mistr filmového napětí Alfred Hitchcock nezasoužil. Co na tom, že je film technicky kvalitní, dobře zahraný, příjemně oddechový a rychle odsýpá, když už mi po pár dnech po projekci vyšuměl z paměti. Dílo, kterému naprosto chybí jakékoli ambice a nápad. Ne že zrovna já bych vyžadoval, aby každý film byl "důležitý", ale v tomto jednom konkrétním případě mě to prostě mrzí. Jedním uchem dovnitř, druhým uchem ven.(10.1.2013)

Po skončení filmu jsem měl chuť tady vrazit 100 % a ani nemrknout. Po několika dnech, co jsem film viděl, mě to trošičku přešlo hlavně z toho důvodu, že šlo poznat, že film točil někdo, kdo obdivuje Hitche. Což je v tomto případě dvousečná zbraň. Pozitiva jsou jasná, najdeme zde zmíněnou prakticky každou zajímavost, co o filmu Psycho existuje, ve snímku jde vidět, jak režisér obdivuje především Hitchcocka a jeho houževnatost jít za svým a ten film natočit stůj co stůj… Jenže když jsem se na to podíval s odstupem, tak jsem zjistil, že prakticky žádná scéna zde není ničím výjimečná a mě jako diváka může jen zamrzet fakt, že tento snímek (se stejným ansámblem) nerežíroval někdo jako Scorsese, Polanski či Forman, zkrátka osoba, která v této oblasti umí chodit a zná řemeslo. Ale to je jen jediná výtka, jak už jsem napsal, po zhlédnutí tohoto snímku jsem měl chuť pustit si zmíněné Psycho a nakonec, o tom to je, ne? 80 %. P. S. A fakt, že sir Anthony Hopkins ani nezasáhl do bojů o Oscara, mě fakt mrzí, jeho výkon byl bez nadsázky fenomenální.(27.2.2013)

• xxmartinxx

Zoufale prázdný film, kde měl maskér větší slovo než režisér. Je to tak neskonale nudné a zbytečné, že se tu skutečně není o čem bavit.(19.1.2013)