Životopisný / Drama

USA, 2012, 98 min

Viac ako 70% si to nezaslúži, na to je to príliš plytké, priamočiare a takmer bez temnejších, hlbších tónov... lenže je to s takou chuťou natočené a zahraté, ľahkonohé, vtipné a zábavné, že je to vlastne neodolateľné.(9.1.2013)

Od filmu nelze očekávat dokumentární obsáhlost. Je to spíše hříčka vzdávající hold geniálnímu režisérovi, kterého vystihuje naprosto dokonale. Přesně takhle suverénního a současně nejistého a tápajícího jsem si ho představoval při sledování jeho osobních "předscén" na počátcích jeho krátkých televizních epizod. Je velice příjemné se na to dívat, pohoda, úsměv, nadhled...(21.6.2013)

Hitchcock rozhodně není typ filmu, na který bych se nějak výrazně těšil, ale nakonec jsem mu šanci dal a do kina šel. Film naštěstí není příliš dlouhý, ale i na tak krátkou dobu to byla docela nuda, což ale u curiculum vitae bývá. Obsazení je ale vybráno dobře a tři hvězdičky si ode mě film zaslouží hlavně kvůli Anthonymu Hopkinsovi a Scarlett Johansson...60%...[26.02.2013_Kino Šumava_Klatovy](28.2.2013)

Milé retro o mém oblíbeném režisérovi a filmu - nic víc nic míň.(18.2.2013)

Film o jednej veľkej životnej etape Alfreda Hitchcocka. "Majster napätia" má síce zvláštnu filmovú formu (verím, že maskéri odviedli svoju prácu najlepšie ako vedeli), no oči Anthony Hopkinsa sú tak výrazné, že mi stále pripomínali len jednu osobu, ktorou je on sám. Biografické fakty sú servírované trochu neobvykle, tak, že sa prelíniajú pasáže z rodinného života a z nakrúcania. Celé to príjemne odsýpa.(2.7.2013)