poster

Hitchcock

 • USA

  Hitchcock

 • Slovensko

  Hitchcock

Životopisný / Drama

USA, 2012, 98 min

 • Momo_desu
  ***

  Musím sa priznať, že nevidela som žiaden film od Hitchcocka, dokonca ani známe Psycho (Hodlám napraviť). Ale vzhľadom na to, že tento film bol životopisný nevidela som to ako prekážku. A navyše aspoň som sa niečo podozvedala. Sériového vraha Eda Geina poznám, veľa som si o ňom čítala ale vôbec som nevedela, že vďaka jeho zverstvám vznikol film Psycho. Myslela som si, že proste Hitchcock dostal skvelý nápad na film a bol už úžasný keď sa točil. No ale bolo to vlastne naopak. Filmu nikto neveril, každý ho spochybňoval a nakoniec po uvedení v kinách sa stal film niečím úžasným. A napr. aj tá stará známa hudba. Myslela som, že tá proste bola k tej scéne hneď jasná. A svetu sa div nie. Veď on ju tam pôvodne ani nechcel. Takže celkom fajn film, ktorý mi trošku priblížil aký A. H. bol a ako vznikol film Psycho.(31.8.2013)

 • Pepinec
  ****

  V prvé řadě je důležité si uvědomit, že i když se jmenuje Hitchcock, je film o Psychu. Takže výhrady o slabém životopisném filmu neberu, protože tohle zkrátka žádný životopis není. Jde o malou velkou podívanou pod pokličku něčeho, kvůli čemu si mnozí z nás zřídili účet na ČSFD. Z filmu dýchá příjemná atmosféra a herecké výkony zapáleného tria Anthony-Helen-Scarlett pohladily mou duši daleko víc, než lecjaký monstrózní prezidentský epos.(21.2.2013)

 • Kryšpín
  ****

  Nemůžu si pomoc, ale já se bavil. I přes střední část s románky a vtíravým Edem byl scénář obohacen o skvělé dialogy, díky kterým film krásně plynul. Ač Hopkins nevypadá jako Hitchcock a místy se vůbec tak nechová. Celé to považuji jako milé ohlédnutí do Hollywoodu šedesátých let minulého století.(1.2.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Natáčení probíhalo v Los Angeles, Montrose a Pasadeně od 13. dubna do 4. června 2012. (siky25_25)

 • - Helen Mirren, která hraje Hitchcockovu ženu Almu Reville, se také setkala se skutečným Alfredem Hitchcockem. Dostala nabídku zahrát si oběť vraždy v jeho slavném filmu Zběsilost (1972). Roli tehdy odmítla a později se vyjádřila, že toho velmi lituje. (Morien)

 • - Anthony Hopkins byl jedním z několika špičkových britských a amerických herců, kteří aktivně usilovali o roli Alfreda Hitchcocka. (Kritiq)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace