Liga spravedlivých: Nová hranice

Justice League: The New Frontier

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 71 min

Na začátek: V tomto filmu Justice League nevystupuje.. Není to špatné, zasazení do 50. let funguje podle mě skvěle - studená válka, konec bojů v Korey, mccarthismus a hrozba komunismu, všudypřítomný strach z atomových zbraní, první pokusy o dobývání vesmíru, Superman ve starém kostýmu, Batman který má dobový batmobil a dokonce i přesnej dobovej batplane!!!:) ... Bohužel příběh není prostě moc propracovanej a sází spíš na atmosféru, která se teda povedla, ale zápletka je hrozně nenápaditá.. Některé momenty jsou skutečně povedené, bohužel jich je málo a celkově je film spíš tak trochu nezvládnutý. Zajímavost: při útoku na mimozemšťana jsou k vidění experimentální stíhačky XF-92 Dart, Hal Jordan má XF5U, Green Arrow pilotuje X-1 a Batman má svůj již zmíněný klasický batplane... o to víc pak zamrzí, že největší část letadel tvořej jakési beztvaré výmysly.. Jo a jako třešnička na dortu se objeví Aquaman.. PS: Bachy: Proč se na to vůbec koukáš? Jak ses k tomu dostal? Když máš dojem, že tam je Robin Hood... Terva: Iron Man není mrtvej.. mluví se o postavě jménem Hourman.(18.3.2009)

Vyše hodinový pohľad na takmer všetkých comicsových superhrdinov je niečo, čo sa len tak nevidí. Z animovaného spracovania, zachytávajúceho obdobie, v ktorom títo hrdinovia vznikli, cítiť neobvyklú skromnosť a pritom atmosferickú silu, že by (nadnesene) prevalcovala aj Nolanove eposy. Animovaný rámec filmu je však to, čo dúfam toto spojenie hrdinov nikdy neopustí, pretože spojiť ich spolu do klasického blockbusteru by určite nebol dobrý nápad. A vôbec je škoda, že práve takáto silná zostava s pomerne slušným nápadom v príbehu nenarobila väčší vietor, keďže si ju zatiaľ nevšimol ani žiadny náš distribútor. 85%.(25.2.2009)

třebaže jde o animák, tak bych čekal, že vůbec první filmové zpracování Justice League dá daleko více prostoru superhrdinům (zejména Supermanovi a Batmanovi) a že to zároveň bude alespoň trochu napínavé, když už má jít o přežití lidstva.. snad půjdou pokračování trochu jinou cestou.. slaboučké 3*(26.4.2014)

• JJ.Gibson

Mám JL filmy opravdu rád, ale tohle se vážně nedalo!!!! Odporná kresba, hloupý příběh a představovaní hlavních hrdinů se mi moc nelíbilo!!! Všichni se chovali tak nějak sterilně. Bylo to strašně nevyvážené!!! Fakt fuj animák!!!!!(4.12.2014)

Tak tohle se opravdu povedlo. Možná jsem tak nadšený i proto, že jsem nečetl původní komiks, a tak jsem si až zde vychutnával plnými doušky všechny ty narážky a jak krásně postavy zapadají do příběhu. Například skvělé odůvodnění, proč Batman, hrozivá postava noci, má pomocníka Robina - po neblahé zkušenosti s vystrašením zachraňovaného dítěte chtěl trochu ubrat na děsivosti a přidat i ten kladný element. To je také vidět na změně jeho kostýmu - nejdřív má hororový ušatý, který byl použit v jeho úplně prvních komiksech na konci 30. let, pak přejde na svůj o něco veselejší, taktéž takto v dalších komiksech změněný. Z narážek na komiks jsem byl také nadšený z využití pravěkého designu bat-letadla. Dále se mi moc líbily ne-dětské scény typu havarující Hal Jordan nebo Martian Manhunter sledující televizi... Přece jen už začátek, ve kterém vypravěč spáchá sebevraždu, naznačuje, že tento animáč rozhodně nebude jenom pro děti :) Pro komiksového fandu je tohle fakt jízda. Co se týče záporů, tak animace mi občas přišla krásná, občas příliš dětská (např. příliš si podobné obličeje). Taky mi třeba neseděl Batmanův dabér. Ale jinak opravdu výborný superhrdinský animovaný film, který mě svou kvalitou příběhu a pečlivosti v dané tématice (DC superhrdinové v 50. letech) neuvěřitelně překvapil. Paráda. (8/10)(5.11.2011)