poster

Liga spravedlivých: Nová hranice

 • USA

  Justice League: The New Frontier

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 71 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  DC Comics představují svoji Ligu spravedlivých (Justice League). Předsatvení je to krásné, protože všechny staré známé i méně známé postavy se setkávají v dokonalé retro atmosféře let dávno minulých, kdy ještě létal Superman neotravován dálkově naváděnými raketami s dálkovým ovládáním a Batman nejezdil v Lamborghini... :) Hups, tak zpět k filmu...let dávno minulých, kdy ještě každý američan hledal náznaky komunismu u svých sousedů a v televizi sledoval nejnovější nabídky na vlastní atomový kryt. Tato doba je výjimečná nejen atmosférou, oblečením a technikou, ale celkovým zapadnutím všech hrdinů do škatulky "něco jako komunista/nepřítel". Prakticky celý příběh je na tomto postaven a je to jedině dobře, protože v závěru vám alespoň slavný hlas Kennedyho nažene mráz po zádech. Celkově mě zaujala Liga spravedlivých svými emocemi a jemně klišé příběhem. Takže jak to je? Kdo zná Supermana a Batmana možná bude zaskočen počtem jemu neznámých hrdinů, ale také vrcholně potěšen atmosférou a docela velkým počtem akce. Abych nezapomněl, superhrdinové mají skvělé hlasy, což je zásluha výborného dabování postav v originále, kde se neztratí Kyle MacLachlan jako Superman, Lucy "Xena" Lawless nebo třeba Neil Patrick Harris jako Flash.(2.1.2009)

 • Caszidy
  ****

  Předchůdce vynikajícího počinu Justice League: Crisis on two Earths se ke mně paradoxně dostal až nyní. Nutno podotknout, že jde o diametrálně odlišný snímek a to jak svým pojetím samotné Justice League, tak animací, příběhem a vlastně i dobou v níž se odehrává. Nová hranice se totiž překvapivě oblékla do retro kabátu a to v mých očích značně slušivého. Atmosféra padesátých let na mne skutečně dýchla. Stejně tak mě potěšila zmínka a zároveň mírné využití McCarthismu. Film je vlivem velkého počtu hrdinů a jejich představování chvílemi roztříštěný, to mu však jsem ochoten odpustit, stejně jako lehce předimenzovaný závěr. Animace pak vzdává hold i původním komiksovým ztvárněním kostýmů jednotlivých superhrdinů. Sečteno a podtrženo - Nová hranice se povedla.(11.10.2011)

 • maseer2
  ***

  třebaže jde o animák, tak bych čekal, že vůbec první filmové zpracování Justice League dá daleko více prostoru superhrdinům (zejména Supermanovi a Batmanovi) a že to zároveň bude alespoň trochu napínavé, když už má jít o přežití lidstva.. snad půjdou pokračování trochu jinou cestou.. slaboučké 3*(26.4.2014)

 • Kryton
  ****

  WOW!(29.11.2009)

 • verbst
  *****

  WOOOOW! Tak tohle byl nečekanej nařez. Skvělá atmosféra a perfektní hudba s pár známými jmény. A celý to frčelo od začátku do konce. Rozhodně lepší než Marvelovští Avengers! Dokonce se párkát dostavila i husí kůže... Víc takovýchto animáků. Další Justlice League of America! 90%(11.8.2009)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Stana Berkowitze. (Terva)

 • - Miguel Ferrer, který ztvárnil J'onna J'onzzeho, je bratrancem George Clooneyho, který se objevil ve snímku Batman a Robin (1997). (AngelusCZ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace