Liga spravedlivých: Nová hranice

Justice League: The New Frontier

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 71 min

Předně jsem rád, že existence party Hic se znovu potvrdila, když tajemný a mocný Bettman spolu s dalšími superhrdiny rozjeli zkrácenou sezonu té pravé ligy spravedlivých a bohatých. No a na adresu tohohle filmu bych se pak rád optal, proč se nikdo neobtěžoval s poutavějším příběhem? Což o to, s kačerem na provázku mně to bylo jedno, ale teď, když už jsem z kačerů přesedlal na kačenky, bych uvítal něco pompéznějšího.(8.1.2013)

Batman, Superman, Flash, Hal Jordan, Wonder Woman, Martian Manhunter a další bojují proti zkázonosné síle samotného 'Centra'. Tenhle JLA animák mě potěšil zasazením do let padesátých (vyčerpání válkou a naděje v lepší zítřek, nový start), ale naopak nepotešil menší dějovou rozkouskovaností až zmateností. Charaktery se taky (ne)dávali dohromady pěkně dlouho. Závěr byl ale tak vyhroceně hrdinný (vláda + nadlidé) a sci-fi/apokalypticky rozmáchlý (plus plný dinosauřích příšer), že mě to smetlo tak jako tak. Kresba celkově taky pěkná, politický nádech v tomto případě ku prospěchu věci. 7/10.(26.7.2010)

Rozpočet $3,5miliónaTržby za predaj DVD v USA $5,205,723 //počet predaných kusov 298,784║ /70%/(6.10.2009)

Ok, díky TBBT člověk pomalu ztrácí tu neexistující kontinuitu vnímání superhrdinského comicsu v českém prostředí. Ale pořád to není ono, pokud se sám aktivně nezačne o Ligu spravedlivých zajímat hlouběji. Do té doby jsou povědomí jen Superman s Batmanem, všichni ostatní, včetně Wonder Woman jsou poměrně neznámí. Naštěstí návrat této party do filmu podpořila celá řádka populárních herců povětšinou z televizních seriálů, takže i díky nim se bylo možné těšit skutečně na hodně. Po fantastické rovnici Lucy Lawless = Wonder Woman mé nadšení s každým dalším filmem roste a jsem neuvěřitelně spokojená.(15.4.2012)

• becki_tu

Nejslabší z animáků o Justice League. Nejenže mi neseděly 50. léta, ale také množství vedlejších postav a přerostlí pterodaktylové jakožto hlavní nepřítel lidu/Justice League. Navíc každá z hlavních postav má jen minimum prostoru a o mytologii se taky nijak výrazně nemluví. Po Krizi na dvou Zemích a Zániku tak přišlo s JL velké zklamání. 50%(6.10.2012)