poster

Liga spravedlivých: Nová hranice

 • USA

  Justice League: The New Frontier

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 71 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ****

  Batman, Superman, Flash, Hal Jordan, Wonder Woman, Martian Manhunter a další bojují proti zkázonosné síle samotného 'Centra'. Tenhle JLA animák mě potěšil zasazením do let padesátých (vyčerpání válkou a naděje v lepší zítřek, nový start), ale naopak nepotešil menší dějovou rozkouskovaností až zmateností. Charaktery se taky (ne)dávali dohromady pěkně dlouho. Závěr byl ale tak vyhroceně hrdinný (vláda + nadlidé) a sci-fi/apokalypticky rozmáchlý (plus plný dinosauřích příšer), že mě to smetlo tak jako tak. Kresba celkově taky pěkná, politický nádech v tomto případě ku prospěchu věci. 7/10.(26.7.2010)

 • Bachy
  **

  Až do poloviny by to bylo za 4. Proti komiksovým hrdinům nic nemám. Jsou to magoři v pláštích, co umí lítat a zvládnou všechno, ale proč ne, vždyť je to psina. Navíc je občas až fascinující, co všechno scénáristé nevymyslí. Tady je naflákali všechny dohromady a oni bojují za záchranu lidstva (velmi zlý scénář), přesto to až do poloviny vypadá celkem zajímavě. Jenže pak se to velmi podivně všechno spojí a začne se bojovat za USA a je to v pytli. Ze začátku byl příběh opředen tajemstvím a dokonce se scénáristé nebáli syrovosti. Všechno šlo do kopru. Hlavní cíl: Zničte bubáka a to co nejefektivněji. K tomuto cíli směřuje celá druhá polovina. Co tam sakra dělal Robin Hood? To už DC Comics dělají i do těhle hrdinů? I přes šílený konec jsem přemýšlel o třech hvězdách, jenže pak přišel nejpitomější závěr, co jsem měl za poslední dobu tu čest vidět. "Dobrý den, jsem frajer z Atlantidy a tady je nějakej pán s Eskem na plášti." Jako pocta DC, kde ukážou všechny milované hrdiny budiž. Pro někoho, kdo DC Comics najetý nemá.....nikdy! Jediný sympaťák zůstává Batman.(9.2.2009)

 • liquido26
  *****

  Naprosto luxusní animák. Perfektní temná atomosféra 50. let, končící válka v Korei, začínající válka ve Vietnamu, Studená válka, hon na komunisty a do toho zabudovaní tradiční oblíbení známí i méně známí komixoví hrdinové - Superman, Batman, Wonder Woman, Flash a další. Děj je skvělý originální a strhující, klidně to mohlo být o dvacet minut delší a rozhodně bych se nenudil. Závěrečný boj s Centrem mi maličko připomněl Den nezávislosti. Trochu škoda, že Batmana nedaboval Kevin Conroy na kterého jsme zvyklí z The Animated Series, ten hlas, který měl mi k němu moc nešel.(6.11.2008)

 • T2
  ****

  Rozpočet $3,5miliónaTržby za predaj DVD v USA $5,205,723 //počet predaných kusov 298,784║ /70%/(6.10.2009)

 • Hellboy
  ***

  Na začátek: V tomto filmu Justice League nevystupuje.. Není to špatné, zasazení do 50. let funguje podle mě skvěle - studená válka, konec bojů v Korey, mccarthismus a hrozba komunismu, všudypřítomný strach z atomových zbraní, první pokusy o dobývání vesmíru, Superman ve starém kostýmu, Batman který má dobový batmobil a dokonce i přesnej dobovej batplane!!!:) ... Bohužel příběh není prostě moc propracovanej a sází spíš na atmosféru, která se teda povedla, ale zápletka je hrozně nenápaditá.. Některé momenty jsou skutečně povedené, bohužel jich je málo a celkově je film spíš tak trochu nezvládnutý. Zajímavost: při útoku na mimozemšťana jsou k vidění experimentální stíhačky XF-92 Dart, Hal Jordan má XF5U, Green Arrow pilotuje X-1 a Batman má svůj již zmíněný klasický batplane... o to víc pak zamrzí, že největší část letadel tvořej jakési beztvaré výmysly.. Jo a jako třešnička na dortu se objeví Aquaman.. PS: Bachy: Proč se na to vůbec koukáš? Jak ses k tomu dostal? Když máš dojem, že tam je Robin Hood... Terva: Iron Man není mrtvej.. mluví se o postavě jménem Hourman.(18.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace