Liga spravedlivých: Nová hranice

Justice League: The New Frontier

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 71 min

třebaže jde o animák, tak bych čekal, že vůbec první filmové zpracování Justice League dá daleko více prostoru superhrdinům (zejména Supermanovi a Batmanovi) a že to zároveň bude alespoň trochu napínavé, když už má jít o přežití lidstva.. snad půjdou pokračování trochu jinou cestou.. slaboučké 3*(26.4.2014)

Rozpočet $3,5miliónaTržby za predaj DVD v USA $5,205,723 //počet predaných kusov 298,784║ /70%/(6.10.2009)

WOOOOW! Tak tohle byl nečekanej nařez. Skvělá atmosféra a perfektní hudba s pár známými jmény. A celý to frčelo od začátku do konce. Rozhodně lepší než Marvelovští Avengers! Dokonce se párkát dostavila i husí kůže... Víc takovýchto animáků. Další Justlice League of America! 90%(11.8.2009)

Zábavné. Mix superhrdinů mě tentokrát potěšil i tím, že jsem téměř všechny znal. Tedy a překvapil mě Green Lantern, jakožto ve finále nejsilnější, protože to co jsem o něm zatím viděl o tomhle moc nevypovídalo. Batman jako rozumbrada je trochu otravný. Superman se drží moc zpátky. Byl bych na třech hvězdách, protože příběh je takový moc tuctový, zápletka je udělána moc nahodile, bez většího propracování, mohlo to být temnější, obtížnější, epičtější. Jenže Atlantíďan mě natolik rozesmál, že dávám hvězdu navíc. Animačně mi to nepřišlo zrovna moc povedené, na rok výroby už to mohlo vypadat lépe. Flash mě potěšil asi nejvíce ze všech, tohohle hrdinu mám rád. Škoda, že nemá aktuálně i filmovou hranou podobu, rád bych ho viděl mezi avengery. 7/10(31.8.2012)

Když v úvodní scéně Hal Jordan zabil korejského vojáka a vzápětí Wonder Woman nechala osvobozené africké ženy povraždit věznitele, bylo jasné, že tohle nebude žádný čajíček. Taky nebyl. Dokonalá atmosféra padesátých let, velkoplepý příběh hrdinů, kteří bojovali, přestože se ocitli v nemilosti, spousta akce směřující k velkolepé dech beroucí závěrečné bitvě. Přitom nechybí humor ani temné tóny, vypiplané detaily, výborně hlasové obsazení, výborná animace. Na druhou stranu působí scénář v první třetině značně roztříštěně až chaoticky, zápletka je snad až příliš "obvyklá" a nepřináší nic nového.(6.6.2011)

• - Miguel Ferrer, který ztvárnil J'onna J'onzzeho, je bratrancem George Clooneyho, který se objevil ve snímku Batman a Robin (1997). (AngelusCZ)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Stana Berkowitze. (Terva)