Láska a jiné kratochvíle

Love and Other Impossible Pursuits

Other Woman, The

Láska a iné kratochvíle

USA, 2009, 119 min (Director's cut: 98 min)

Don Roos

John Swihart

Marc Platt, Carol Cuddy

Kostýmy:

Peggy A. Schnitzer

"Můžu se vyčůrat u stromu.. Mám totiž penis !! To ty by ses měla bát, protože ho nemáš.." - "Díky, Wille !! Přestanu ho hledat.." ;)(26.3.2015)

• TeeAge

| Scenár: Don Roos / Ayelet Waldman | Hudba: John Swihart | Produkcia: Carol Cuddy, Marc E. Platt, Natalie Portman | Distribúcia: Incentive Filmed Entertainment | (21.1.2011)

Mělo to rozhodně zaděláno na velmi dobré drama, už jen kvůli tématům, které nikdy nezevšední - úmrtí dítěte, nevěra, přijétí nevlastních rodičů a dětí. Problém je ale v tom, že je to celé provedené tak nějak chladně a bez citu, takže mě první polovina filmu skoro vůbec nezaujala. Když se v posledních 20 minutách konečně začne něco dít a emoce vyplynou na povrch, než se nadějete, máte před sebou závěrečné titulky. Takže rozhodně by to chtělo lepší scénář a možná kdyby se film netočil pouze kolem Natalie Portman, která si ho prakticky ukradla pro sebe, bylo by to ku prospěchu věci.(5.3.2012)

Obvykle je problém smířit se s tím, že jak to není starší drama nebo drama ze severu, mohlo by to stát zato. Nebo to zato i stojí. Ačkoli služebně mladší, i Rabbit Hole se šťourá v tom, jaké to je přijít o dítě. A i když o něco lépe dramaticky, o nic méně kvalitně. Oba nejsou kategorií výše zmíněnou, ale jsou dobré, pokud máte náladu na melancholii a trochu velkého smutku. Tenhle snímek ovšem má trochu více toho patetismu, zvlášť závěr je takový. Musím ale uznat, že výkon Portman je slušný, koukatelný a na situaci, v níž se nachází postava, i přijatelný.(14.9.2011)

Na úvod bych se pozastavil nad naprosto nesmyslným českým názvem filmu, jelikož opravdu nechápu jeho význam s ohledem na to, o čem tenhle melancholický příběh je. Natálka hraje velmi slušně, jak jsme zvyklí, není to špatná polemika nad vyrovnáváním se s těžkou životní situací, ovšem nebylo mi režisérem zcela umožněno více se vcítit do pocitů hlavních hrdinů.(6.2.2013)