-dRaGoN-

Alles is liefde má pomalý rozjezd a chvíli mu trvá než vás seznámí s postavami, které se budou na konci objímat. Inspirace Láskou nebeskou je víc než zřejmá, zázrak ale nečekejte. Dlouho jsem čekal na nějaké vtipnější momenty, ale po chvíli jsem pochopil, že se jich ve větší míře nedočkám. Samozřejmě něco by se našlo (pohřeb - není to tak blbé jak to vyzní tady, naopak... ;) Chybí však i významnější dialogy, na kterých by takový film měl stavět. Poměrně překvapí chování jednotlivých postav. Zní to všechno asi hodně negativně, ale v porovnání s Láskou nebeskou by ostrouhala drtivá vetšina romantických filmů, a na nizozemskou kopii by se mělo nahlížet ještě kritičtějším pohledem. Po skončení tak nebudete uneseni a hledat nejbližší kapesník, ale pravděpodobně ani zklamáni (Za předpokladu že nebudete očekávat dokonalost LN). Víceméně jde o průměrný film, s přihlednutím k tomu, že kdo má rád pozitivně laděnou kinematografii a štastné konce něco ve svém hodnocení ještě přidá. 75% ()

pseudo

Nizozemská verze Love Actually nabízí předvánoční romantiku, která neurazí, veselé kostýmy, oko těšící herečky i pohledné představitele mužských rolí. Oproti Lásce nebeské nabízí Nizozemci o chlup méně humoru a více koncentrovaného sentimentu, což ale filmu nijak výrazně neškodí. Vánoční komedie konec konců nemá obsahovat žádné hlubší myšlenky, než že se máme všichni obejmout a líbat. ()